اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

کد خبر: 266 | تاریخ انتشار: 8:55:21 - سه‌شنبه 4 شهریور 1393 | بدون نظر | |

جزئیات مصوبات سفر رئیس جمهور به اردبیل

سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل در مجلس شورای اسلامی به تشریح دستاوردهای سفر و پروژه‌های مصوب در هفتمین سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان اردبیل پرداخت.

کمال‌الدین پیرمؤذن در گفت‌وگو با فارس، ‌اظهار کرد: سفر پرخیر و برکت رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت آثار و برکات فراوانی را برای استان به همراه داشته که بنده به نمایندگی از جمع نمایندگان استان اردبیل از استقبال گرم اهالی حسینی و قدرشناس استان و اهتمام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار و مسئولان و مدیران دلسوز و همه رسانه‌ها که در برگزاری شایسته این سفر تلاش کردند، قدردانی می‌کنم.

وی تصریح کرد: در این سفر تعداد پروژه‌های مصوب 76 پروژه با اعتبار 321 میلیارد تومان بوده که امسال با 100 درصد تخصیص منابع تعداد زیادی از این پروژه‌ها با اعتبار 275 میلیارد تومان اجرایی و عملیاتی می‌شود.

دبیر و سخنگوی مجمع نمایندگان استان گفت:‌ قرار است از محل تبصره 22 و منابع اعتباری که در اختیار نمایندگان مجلس است 10 میلیارد تومان اعتبار از طرف هر یک از نمایندگان برای محرومیت‌زدایی و با اولویت پروژه‌های زیربنایی تخصیص پیدا کند که تخصیص در این زمینه نیز 100 درصد است.

پیرمؤذن در بخش دیگری از سخنان خود افزود: امسال 67 پروژه اجرا می‌شود و قرار است سال آینده نیز 9 پروژه دیگر به مرحله عملیاتی برسد که با تخصیص 207 میلیون یورو معادل 723 میلیارد تومان از محل فاینانس در طول چهار سال آینده اتصال اردبیل به شبکه ریلی از طریق تکمیل راه‌آهن اردبیل ـ میانه انجام شود.

وی بیان کرد: در این سفر به بخش‌های مختلف نظیر عمرانی، اقتصادی، آموزشی، فرهنگی، هنر‌، رسانه، گردشگری، بهداشت و درمان، منابع آب، حمل و نقل، مسکن، عمران شهری و روستایی، حوادث غیرمترقبه، تولید انرژی و بخش دیگری از نیازمندی‌های مردم این استان توجه جدی شده است.

پیرمؤذن با برشمردن تعدادی از این پروژه‌ها اضافه کرد: تکمیل تأسیسات آب و فاضلاب شهر اردبیل و نیر در افزایش کیفی آب شرب، ساماندهی حریم امامزاده سید صدرالدین (ع)،‌ احداث آموزشگاه فنی‌ و حرفه‌ای اردبیل، احداث فضاهای قضایی، تکمیل مجتمع فرهنگی هنری، افزایش رده‌های آموزشی و دانشگاهی، توسعه و بهره‌برداری از مجموعه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی، توجه به رفع کمبودهای منابع آب در روستاها، احداث کمپ کوهنوردی در اردبیل، تأسیسات فاضلاب شهر پارس‌آباد، احداث کانال و زهکشی خداآفرین و پایاب شبکه به طول 82 هزار هکتار در برخورداری کشاورزان از این منابع عظیم آبی با شیوه‌های مدرن آبیاری به همراه افزایش محصولات تولیدی کشاورزی و همچنین اتصال راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد جزو اولویت‌ها قرار گرفت.

وی از احداث سالن ورزشی پارس‌آباد، بیمارستان این شهرستان، تکمیل بیمارستان ترومای اردبیل، سد بفراجرد و گیوی در خلخال و کوثر، تأسیسات فناوری در خلخال، توجه به راه‌های مواصلاتی محور اردبیل، مشگین‌شهر و خلخال، تکمیل تأسیسات فاضلاب شهر سرعین، اجرایی شدن بیمارستان کوثر، راه‌اندازی سالن ژیمناستیک در گرمی و همچنین مجتمع ورزشی 17 شهریور در این شهرستان به همراه عملیاتی شدن طرح‌های زیربنایی در این مناطق جزو مطالبات به حق است که در این سفر مورد توجه قرار گرفت.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین نسبت به تکمیل خوابگاه ورزشی در گرمی، آبرسانی به مشگین‌شهر، تکمیل تأسیسات فاضلاب این شهرستان و همچنین سالن ورزشی، پروژه فاضلاب نیر، طرح‌های آبرسانی در نمین و همچنین در 10 شهرستان بها دادن به تکمیل پروژه‌های عمرانی و خدماتی در اولویت جدی قرار گرفته است.

پیرمؤذن گفت:‌ با درخواست بنده و در تقویت مراودات مرزی با تقویت گمرک بیله‌سوار و راه‌اندازی گمرک اصلاندوز قرار شد نسبت به اخذ مجوز برای خرید آب از کشور آذربایجان مکاتبات انجام شده و تحول خوبی در منطقه میناباد به عنوان مکان مناسب و مستعد برای راه‌اندازی گمرک در این منطقه انجام شد که رئیس دفتر رئیس جمهور قول داد تا در سفر پیش روی رئیس جمهور به آذربایجان این موضوع را پیگیری کنند.

وی از قطعی شدن الحاق یکی از شهرهای شمالی استان به منطقه آزاد تجاری ارس خبر داد و افزود: با تسریع در سرمایه‌گذاری شرکت‌های شستا، ایمیدرو و شرکت گسترش صنایع قرار است بیش از 10 میلیارد تومان برای مطالعات معادن استان اختصاص یافته و این منابع جذب شود تا با بارور کردن زیرساخت‌های مورد نیاز استخراج معادن با همکاری نهادهای دولتی و شبه دولتی اقدام شود.

این نماینده مجلس ضرورت بهره‌برداری صنایع راکد استان را از منابع ارزی و ریالی بانک‌ها و صندوق توسعه ملی ضروری خواند و تصریح کرد: با مطالعات بیشتر قرار شده منطقه آزاد گردشگری، اقتصادی و صنعتی ساوالان در محدوده نمین، نیر، مشگین‌شهر، اردبیل و سرعین راه‌اندازی شود که قطعاً نمایندگان استان اجرای آن را پیگیری می‌کنند.

پیرمؤذن در ادامه بیان کرد: برای پتروشیمی اردبیل نیز که دیدگاه‌های متفاوتی در تأمین سوخت و زیرساخت‌های آن وجود دارد ما تا رسیدن به نتایج مطلوب پیگیر موضوع هستیم که قطعاً صاحب‌منصبان نیز در اجرای آن تلاش و جدیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: به دلیل آنکه بیان جزئیات بیشتر از پروژه‌های مصوب از حوصله مخاطبان خارج است، بنده اعلام می‌کنم لیست پروژه‌ها در 15 صفحه در اختیار نمایندگان قرار گرفته تا در بخش‌های مختلف اعم از توسعه کشاورزی، صنعتی، توجه به مناطق محروم و روستایی همه آنها اجرایی و عملیاتی شود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار