افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

کد خبر: 285 | تاریخ انتشار: 18:49:46 - پنج‌شنبه 6 شهریور 1393 | بدون نظر | |

مشگین شهر به شهری عاری از سوخت‌های فسیلی تبدیل می شود

ایلقار نیوز حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو از افزایش ساخت نیروگاه‌های برق زباله‌سوز به عنوان سیاست جدید توسعه صنعت برق ایران خبر داد و اعلام کرد: با توجه به مشکلات انباشت زباله در شهرهای حاشیه دریای خزر تعداد نیروگاه‌های زباله‌سوز در این مناطق افزایش می‌یابد.

وی در دیدار با عدنان امین مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدید‌پذیر جهان (IRENA) درباره مهم‌ترین سیاست‌های افزایش ظرفیت و توسعه انرژی‌های پاک در ایران با بیان اینکه نیروگاه‌های برقابی برای ایران از اهمیت ویژه‌یی برخوردار هستند، گفت: در شرایط فعلی ۱۵ درصد از ظرفیت نیروگاهی کشور معادل ۱۰ هزار و ۶۰۰ مگاوات مربوط به نیروگاه‌های برقابی است که عمده نیروگاه‌های بزرگ برقابی در جنوب‌ غربی کشور احداث شده‌اند.

وزیر نیرو با اعلام اینکه ایران به‌ دنبال توسعه نیروگاه‌های برقابی کوچک در سطح کشور است، خواستار مشارکت بیشتر آژانس بین‌المللی انرژی‌های تجدید پذیر جهان برای افزایش ظرفیت تولید برق پاک در ایران شد.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه در شمال ‌غرب ایران پتانسیل خوبی برای انرژی زمین‌گرمایی وجود دارد، اظهار داشت: هم‌اکنون عملیات حفاری این پروژه برقی در حال انجام است و تا چند روز آینده مناقصه نصب توربین پنج مگاواتی انجام می‌شود. این مقام مسوول با یادآوری اینکه ایده تبدیل منطقه مشگین ‌شهر اردبیل به شهری عاری از سوخت‌های فسیلی را در دستور کار قرار داده‌ایم، تبیین کرد: قرار است مصرف برق و مصارف حرارتی منطقه مشگین شهر اردبیل بدون استفاده از سوخت فسیلی تامین شود.

چیت چیان با بیان اینکه در نقاط مختلف کشور توربین‌های بادی نصب شده و در آینده ظرفیت‌های بادی بیشتری نیز نصب خواهد شد، خاطرنشان کرد: همزمان با نصب و راه‌اندازی نیروگاه‌های برق بادی، خورشیدی و زمین گرمایی، احداث و توسعه نیروگاه‌های زباله‌سوز هم در اولویت توسعه صنعت برق قرار گرفته است. معضل مدیریت ضایعات مواد جامد در برخی شهرها به‌ویژه شمال ایران وجود دارد و از این رو به سمت توسعه نیروگاه‌های برق زباله‌سوز حرکت کرده‌ایم.

منبع: خیاو نیوز

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار