اجرای برنامه‌های شاد فرهنگی و هنری برای مسافران نوروزی در اردبیل

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

دستگاه قضایی از اقدامات قانونی دستگاه‌های اجرایی حمایت می‌کند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

توقیف ۳۳۲ دستگاه خودرو حادثه‌ساز در اردبیل

۷۵ کیلومتر بزرگراه در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

راه‌اندازی بزرگترین مجتمع آبدرمانی شمالغرب در نیر

سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

کد خبر: 324 | تاریخ انتشار: 12:23:39 - چهارشنبه 12 شهریور 1393 | بدون نظر | |

ملاحظات زیست محیطی خط قرمز در اردبیل است

استاندار اردبیل:

ملاحظات زیست محیطی خط قرمز در اردبیل است

استاندار اردبیل گفت: ملاحظات زیست محیطی و توجه به مبانی آن در توسعه پایدار استان خط قرمز محسوب می‌شود.

به گزارش ایلقار نیوز : مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: محور توسعه استان اردبیل کشاورزی و گردشگری تعریف شده بود که هیچ کدام از این دو بخش با آسیب‌های زیست محیطی روبه‌رو نبوده و یا با آن در تعارض نبودند هر چند که در بخش کشاورزی بحران آب و استفاده از سموم و کود شیمیایی برخی مشکلات و آسیب‌ها را به همراه داشت.

وی به مشکلات به وجود آمده در شبکه آبیاری ارس از طریق سد خداآفرین برای زارعان 23 منطقه مغان اشاره کرد و گفت: انتظار داریم سازمان آب منطقه‌ای و جهادکشاورزی در این زمینه با تدبیر مناسب‌تر عمل کنند.

استاندار اردبیل ادامه داد: کشاورزی و گردشگری به تنهایی نمی‌توانند در این استان در ایجاد فرصت‌های اشتغال، خلق ثروت و ارزش افزوده مفید و سازنده باشند در حالی که این وظیفه مهم بر عهده بخش ارزشمند صنعت است که قطعا در این استان می‌تواند  تولید محصولات متنوع صنعتی و صنایع وابسته کشاورزی به شکل دانش بنیان به تولید ثروت ارزش افزوده کمک کند.

خدابخش بیکاری بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته‌های فنی و مهندسی را یادآور شد و افزود: این افراد که نمی‌توانند در بخش کشاورزی و گردشگری مشغول فعالیت شدند بالاجبار باید بخش صنعت و زمینه‌سازی برای اشتغال مولد در این حوزه فراهم آید و از تجربیات مفید استان‌های دیگر در این رابطه باید استفاده کرد.

خدابخش فقر فضای سبز را در اردبیل معضلی جدی خواند و بیان کرد: هر چند استان اردبیل استانی سرسبز و گردشگر‌پذیر و به ظاهر دارای مشکلات خاص آب نیست اما در واقع در سال‌های اخیر سطح آب‌های زیرزمینی در این استان رو به کاهش گذاشته و این به دلیل توسعه کشت محصولاتی همچون گوجه‌فرنگی و سیب‌زمینی است که محصولات آب‌بر محسوب می‌شود که گویی به جای محصولات کشاورزی آب صادر می‌کنیم.

وی بها دادن به مسائل زیست محیطی را در توسعه پایدار بیان کرد و گفت: در توسعه پایدار مباحث زیست محیطی خط قرمز ما است و ما دوست نداریم از این حد و مرز قصور کنیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار