باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

کد خبر: 647 | تاریخ انتشار: 18:49:56 - پنج‌شنبه 17 مهر 1393 | بدون نظر | |

ولی ملکی:

آمریکا با سه برنامه وارد منطقه شده است /عربستان نیاز مالی غرب را تامین می کند

ایلقار نیوز: مهندس ولی ملکی, نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و از چهره های سیاسی شهرستان در گفتگویی اختصاصی با کیهان مشکین با عنوان اینکه سر منشاء رویش و اعلام وجود گروه هایی به مانند داعش و امثالهم از مثلث امپریالیسم جهانی, صهیونیسم و ارتجاع می باشد تصریح کرد: آمریکا برای توسعه اهداف دولت خود در جهان اسلام و بویژه منطقه حساس خاور میانه با سه برنامه کوتاه مدت, میان مدت و بلند مدت از طریق سرویس های اطلاعاتی و رژیم منحوس و جعلی اسرائیل وارد عرصه شده است.

این چهره سیاسی افزود: این دولت در برنامه کوتاه مدت خود سعی می کند پروسه تغییر رژیم را با استفاده از حربه های کودتا,ایجاد اختلافات قبیله ای و حزبی و … در کشورهای هدف اجرایی کند. البته این برنامه ها واضح و کم هزینه می باشند و مکررا از طرف این دولت در منطقه اجرا شده است.

وی خاطرنشان شد: در برنامه میان مدت سرویس های جاسوسی و پنهان این دولت با شناسایی و آموزش اشخاصی چون البغدادی گروه های تکفیری و تروریستی چون داعش را به جان منطقه می اندازد تا با نا امن ساختن منطقه از آب گل آلود این ناامنی ها اهداف خود را صید کند. متاسفانه برخی از حکام بی تدبیر منطقه نیز در این پروسه قدم به قدم با آمریکا به پیش می روند.

ملکی تصریح کرد: در بحث سوم و برنامه بلند مدت آنها در تلاش هستند تا نقشه جغرافیایی خاور میانه را تغییر دهند و هدف عمده نیز در این نقشه جمهوری اسلامی ایران است.

این نماینده پیشین مجلس در ادامه با اشاره به نیازهای مالی و لجستیکی آمریکا برای پیاده سازی اهداف میان مدت و بویژه بلند خود افزود: کشورهای مرتجع عرب مانند عربستان,قطر و حتی کویت این وظیفه را بر عهده دارند و این حمایت ها را به نفع غرب حواله می کنند. با توجه به اینکه آمریکا بدلیل عدم تویق در سرنگونی دولت سوریه و شکست در عراق و هم چنین شکست های پی در پی اسرائیل در مقابل حزب الله لبنان و مقاومت مردم غزه, ایران را مقصر می داند بسیار خشمگین است.

ملکی در پایان گفت: این موضوع نشانگر قدرت و نفوذ سیاسی و معنوی ایران در منطقه است که باعث ترس رژیم های عرب شده است, چون این دولت ها پشتوانه مردمی ندارند و از خیزش های مردمی در سایر کشور های عربی چون یمن و عراق بشدت احساس خطر کرده و حکومت خود را در معرض تهدید می بینند.

انتهام پیام/کیهان مشکین

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار