هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

کد خبر: 1017 | تاریخ انتشار: 19:02:32 - چهارشنبه 30 مهر 1393 | بدون نظر | |

هاشم افشار :

ساخت یک ورزشگاه جهت رونق بخشیدن به فوتبال شهرستان و جذب گردشگر از نان شب هم واجب تر است

ایلقار نیوز: گردشگر و توریست به چه کسی می گویند.بر اساس تعریف های متداول از توریسم ،phpThumb.php کسی که محل زندگی خود را به قصد تفریح و سرگرمی و استراحت و فعالیت هاى دیگر از یک روز تا یک سال ترک کند گردشگر می گویند.

با توجه به تعریف بالا توریسم انواع مختلفی دارد که با سلایق و علایق افراد دسته بندی می شود مانند گردشگرانی که جهت دیدن جاذبه های طبیعی اقدام به سفر می کنند که به آن طبیت گردی یا اکوتوریسم می گویند ، برخی از گردشگران نیز جهت بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی شهرها و کشورهای مختلف به سفر می روند که گردشگر فرهنگی نام دارند، همچنین تعدادی از افراد به قصد مداوای بیماری خود با توجه به امکانات پزشکی مقصد یا تجدید روحیه با توجه به شرایط مساعد جوی مقصد به سفر می روند که توریسم سلامت نام دارد و انواع دیگر که از حوصله این مرقومه خارج است ، اما گونه دیگری از توریسم را می توان به عنوان توریسم ورزشی یاد کرد.

توریست ورزشی را شاید بتوان در عام ترین معنی به کسی گفت که جهت دیدن یا شرکت در مسابقات یا اردویی  ورزشی بصورت انفرادی یا گروهی و یا درقالب تور ورزشی به شهر یا کشور دیگری سفر می کند.

احداث تاسیسات و زیر ساخت هاى توریسم ورزشى در یک شهر  به خودى خود باعث ایجاد فضاى شاد و مفرح در شهر  و گامى موثر در پر کردن اوقات فراغت اقشار مختلف جامعه بالاخص جوانان خواهد بود و در راستاى جلوگیرى از برخى ناهنجاریهاى اجتماعى گام بر مى دارد. و این مهم زمانى اتفاق خواهد افتاد که همه مسئولین و بخش خصوصى با همدلى در کنار یکدیگر در این راه قدم بردارند.

سالانه چندین توریست ورزشی برای سرعین میاید و چقدر در آمد از توریستهای ورزشی سرعین دارد مثلا تابستان گذشته تیم پرسپولیس تهران  و چندین تیم لیگ برتری و دسته یک چند روز در سرعین اردو زدند  علاوه بر بحث گردشگری چند بازی دوستانه با تیم های اردبیلی انجام دادند و بازیکنان اردبیل فرصت پیدا کردند خودشان را برای مربیان تیم های مطرح کشوری نشان دهند .

حال چرا این تیم ها برای ارو به مشکین شهر نمیایند با اینکه بنا به اظهارات کارشناسان از نظر ارتفاع مشکین شهر بهترین مکان برای اردو جهت بدن سازی فوتبالیستها می باشد . لازمه جذب توریست داشتن امکانات می باشد ما در شهرستان خود بهترین فضاها را داریم بهترین مکانها را داریم ولی فقط برای تیم ها زمین تمرین نداریم زمین چمن ما  چه فرقی با زمین بکر کشاورزی دارد اکثر تیم ها فقط بخاطر زمین چمن هست که اردویی خود را در مشکین شهر برگزار نمی کنند. وگرنه تمام مزیتهای که برای یک اردو لازم هست در مشکین شهر موجود می باشد الا یک زمین چمن خوب که اگر این یکی را هم داشتیم سالانه چندین تیم مطرح کشوری اردویی خود را در مشکین شهر برگزار می نمود و  یکی از بهترین راه جذب گردشگر همین مسئله می باشد .

ما یک استادیوم در شهرستان داریم که نه زمین چمن دارد نه رختکن نه سکو نه پیست پس چه انتظاری داریم که تیم های مطرح شهرستان برای مسابقات دوستانه یا اردو برای مشکین شهر سفر کنند کدام مربی تیم بازیکنانش را برای بازی به زمین می فرستد چنانچه یکی از بازیکن مطرح تمیش مصدوم شود چقدر ضرر میکند .

 برای مسئولین شهرستان ساخت یک ورزشگاه با چمن عالی جهت رونق بخشیدن به فوتبال شهرستان و جذب توریسم و گردشگر از نان شب هم واجب تر است چنانچه ما اگر زمین چمن مناسبی داشته باشیم سالیانه مشکین شهر پایگاه اردویی تمام تیم های مطرح کشوری خواهد بود .

با دیدن این عکسها شما قضاوت کنید آیا یک تیم مطرح کشوری حتی در این میدان قدم میزند چه رسد فوتبال بازی کند .

DSCF0296

DSCF0305

DSCF0299

DSCF0319

DSCF0054

جایگاه تماشاگران

DSCF0323

DSCF0318

انتهای پیام/ مشکین ورزش

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار