باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

کد خبر: 876 | تاریخ انتشار: 10:23:59 - شنبه 26 مهر 1393 | بدون نظر | |

جواد دهقانی:

عامل رکود شهرداری مشگین شهر مشکل مالی یا مدیریتی

ایلقار نیوز:هر چند انتقاد بسیار تند و شدید شخص وزیر کشور ازوضعیت شهری مشگین شهر در urlجریان بازدید از این شهر حجت را بر همگان تمام کرد و شاید دلیلی متقن بر ادعای نگارنده مطلب باشد اما قضاوت نهایی باز با مردم است.

بیشتر مردم بر این باورند که عملکرد دوره قبلی شورا و شهردار در سه دهه بعد از انقلاب تقریبا کم سابقه بوده هر چند که بار مالی و بدهی قابل توجهی نیز به همراه داشته است.

صرف نظر از حجم بسیار انبوه پروژه های ریز انجام شده در دوره قبلی می توان به اجرای پروژه های اساسی و مهمی همچون پروژه احداث پارک ولایت ، پارک سبلان ، پارک دانشجو ، تعریض و ساماندهی ورودی قره درویش ، ورودی پریخان ، ورودی نوشین دره ، تعریض پارک جنگلی ، تخریب پل هفت تیر و ساماندهی محل سازه و ده ها مورد دیگر اشاره کرد.

از طرفی با توجه به این که بر اساس قانون توسعه مراکز فرهنگی و بسط و گسترش این قبیل فعالیت ها از دیگر وظایف شهرداران است شهروندان مشگین شهری در دوره گذشته شاهد برخی اقدامات فرهنگی نیز بوده اند.

حمایت مالی از نهادهای فرهنگی ، ورزشی ، نصب چند المان فرهنگی از جمله سنگ نوشته ساسانی در پارک فدک به عنوان سند هویتی منطقه و مشارکت در تولید و پخش برنامه های مختلف تلویزیونی از شبکه های ملی از اقدامات مهم فرهنگی در دوره گذشته بوده است.

با نگاهی اجمالی به عملکرد عمرانی و فرهنگی در یک سال گذشته می توان به درستی دریافت که در کنار اندک اقدامات عمرانی انجام شده از جمله احداث پل غیر فنی در بستر رودخانه خیاو چای ، ایجاد آبشار به اصطلاح موزیکال سه راهی هفت تیر و نرده کشی قفس مانند ورودی خیاو چای تاکنون اقدام فرهنگی در خور توجهی نیز صورت نگرفته و از همه مهم تر بهسازی مبلمان شهری نیز به عنوان سمبل عمران و فرهنگ شهر به طور کامل نادیده گرفته شده است.

اما نکته جالب توجه این که اخیرا درج خبری از قول شهردار مبنی بر مقاومت برخی مسوولان در برابر برنامه های شهرداری در رسانه های عمومی موجب تعجب شهروندان مشگین شهری شد.

مطلبی که مخاطب قبل از مطالعه لید و محتوای آن فکر می کند شهرداری چه پروژه ای کلانی را در دست اجرا داشته که مسوولان این چنین با آن مخالفت کرده اند.

اما با وارد شدن به متن خبر خواننده در کمال حیرت متوجه می شود که شهرداری قصد فروش فرهنگسرای شهرداری آن هم در سال اقتصاد و فرهنگ به بهانه پرداخت بدهی را داشته که با مخالفت فرمانداری مواجه شده است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار