اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال برای راه‌اندازی مرکز هوشمند ترافیک در مشگین‌شهر

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 1217 | تاریخ انتشار: 9:43:58 - دوشنبه 5 آبان 1393 | 3 نظر | |

اظهار نظر عجیب ولی ملکی:

مدیران ما زبان بین المللی را نمی فهمند!!

ایلقار نیوز: ولی ملکی،نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و از مدیران اقتصادی کشور در 32 گفتگویی اختصاصی با کیهان مشکین،با اشاره به اینکه وقتی بحران در کشور،حوزه و یا سازمانی به وقوع می پیوندد مهار آن با روش های متداول وشناخته شده بسیار سخت بوده و پاسخگو نخواهد بود تصریح کرد:در شرایط بحران برخی موئلفه ها از اهمیت خاصی برخوردار هستند و بعنوان مثال،دولتی که بتواند در مقابل هر اتفاق و بحرانی مشارکت و بسیج عمومی را همراه داشته باشد،یک برگ برنده بزرگ در دست خواهد داشت.

این چهره سیاس افزود:اگر ما به این نکته توجه کنیم که امروز کشور ما در شرایط جنگ سرد قرار دارد و بعنوان مثال گروهی به مانند داعش که ماحصل برنامه ریزی اتاق فکر غرب برای ایجاد فشار بر ایران است،می توانیم ریشه این فشارها و تهدید ها را در پدید آمدن دولت جمهوری اسلامی و به خطر افتادن منافع نظام سرمایه داری و من جمله رژیم خبیث اسرائیل بدانیم.

وی با عنوان اینکه این فشارها و برنامه ریزی ها هرچقدر که به پیش رفته ایم افزون تر شده است عنوان کرد:جنگ ۸ ساله یک تجربه خوب و عبرت آمیز برای دشمن بود و آنها دریافتند که حربه نظامی نتیجه ای جز شکست برای آنان نخواهد داشت،پس با رویکرد جدیدی با عنوان تحریم های شدید اقتصادی وارد عمل شدند و با هدف ضربه زدن به اقتصاد ایران و افزایش فشار عمومی هر روز با یک بهانه سعی در ایجاد تحریم های بیشتر کردند.

ولی ملکی با اشاره به اینکه برای مقابله با این تهدیدها باید در دو بعد ملی و فراملی وارد عرصه شویم خاطرنشان کرد:برای مقابله با بحران در بعد ملی توجه به موئلفه های ده گانه اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری مطرح شدند بسیار حائز اهمیت می باشد،این موئلفه ها که عبارتند از:

– ایجاد تحرک و پویایی در اقتصاد کشور ( بهبود شاخص های کلان اقتصادی و کاهش نرخ تورم و بیکاری و…)

– توان مقاومت در مقابل عوامل تهدید زا

– تکیه بر استعدادهای داخلی

– رویکرد جهادی باشد ( جنگ را با رویکرد جهادی اداره کردیم و محور ما مردم بود)

– تامین اقلام ضروری

– کاهش وابستگی به درآمد نفتی (اگر همین رویکرد باشد و با زحمت کم پول زیاد بدست بیاوریم و نتوانیم آنرا مدیریت کنیم،راه های بدست آوردن سرمایه را یاد نمی گیریم ،کشور ترکیه که حتی یک بشکه هم نفت ندارد توانسته به قطب نساجی تبدیل شود و بازارهای خاورمیانه را تسخیر کند)

– اصلاح الگوی مصرف ( مصرف انرژی در ایران ۷۵ میلیونی از چین ۱۴۰۰ میلیونی بیشتر است و این یعنی زنگ خطر )

مبارزه با فساد اداری ( شوروی با فساد اداری از هم پاشید )

– دانش محوری (باید همه چیز را علمی مدیریت کنیم تا با هزینه کم راندمان بالا داشته باشیم )

وی در ادامه با اشاره به اینکه در بعد فراملی نیز ما هرچقدر با همسایگانمان تعامل داشته باشیم و تنش ها را پایین بیاوریم،موفق تر خواهیم بود تصریح کرد:وجود تنش از نظر روانی باعث تشویش عمومی شده و می تواند در همه شاخص ها تاثیرگذار باشد،بعنوان مثال دولت فعلی با وجود تحریم های غرب و بالا بودن نرخ ارز،توانست با کاستن تنش ها و بالا بردن تعاملات بین المللی اقتصاد کشور را از رکود خارج کرده و ثبات نسبی را در بازار به وجود آورد.

ملکی گفت:در کمال تاسف کشور ما کشور تحصیل کرده ای است،اما زبان بین المللی را بلد نیست و ما نمی توانیم بدون فهمیدن زیان کامپیوتر،انگلیسی و تجارت با دنیا ارتباط برقرا کنیم،در این زمینه ما باید مدیرانمان را آماده کنیم و رمز توفیق اغلب صنعتگران کشوری به مانند ترکیه تسلط داشتن به زیان نرم افزاری و امور بازرگانی بین المللی است که باعث حضور در بازارهای بزرگ دنیا و یافتن بازارهای جدید شده و همین امر ثبات ارز و عدم وابستگی به نفت را پدید آورده است.

این نماینده اسبق مجلس با اشاره به اینکه ما باید بجای خام فروشی نفت توانایی تولید فرآورده های آن را به منظور ایجاد اشتغال بیشتر و ارزش افزوده مناسب تر را داشته باشیم گفت:اگر ما این توانایی را داشته باشیم می توانیم بجای درآمد ۱۰۰ دلاری از نفت خام درآمد ۳۰۰ دلاری را از فرآورده های آن کسب کنیم.

ملکی با اشاره به جمله وزیر کشور که مشگین شهر را روستا شهر خطاب کرده بود افزود:من واقعا از این جمله تاسف خوردم و امروز ما باید بیاندیشیم که چرا وزیر آن حرف را زد،قطعا اگر ما خیابانی را داشتیم که در آن مراکز تفریحی و تجاری در نظر گرفته شده بود و نیاز امروز تا ۵۰ سال آینده ما را پیش بینی کرده بود،اگر پروژه هایی به مانند خیابان ۱۲۰ متری و ۴۵ متری اجرا و پیگیری می شدند،اگر کارخانجاتی به مانند اتوبوس سازی ،کارخانه سیمان و… دنبال شده و طرح های مشابه پیشنهاد می شدند،آیا بازهم وزیر این حرف را می زد.

وی در پایان با اشاره به مذاکرت هسته ای ایران و غرب تصریح کرد:اشتباهی که در مذاکرات قبلی صورت گرفت و عمدی هم نبود این بود که اگر آن زمان که اجماع غرب بر علیه ایران صورت گرفت و پیش نویس تحریم ها به شورای امنیت رفت،زبان مذاکره امروز در آن زمان نیز بکار می رفت،قطعا تحریم هایی به این شدت بر علیه ایران تصویب نمی شد و در شرایط دیگری بودیم ولی اینکه غرب مارا تحریم کرده است دلیل نمی شود که ما از آرمان هایمان کوتاه بیائیم و مذاکرات چه به نتیجه برسد و یا بی نتیجه باشد،جمهوری اسلامی ایران ذره ای از حقوق مسلم خود کوتاه نخواهد آمد.

انتهای پیام/ کیهان مشکین

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


3 ديدگاه مطلب براي " مدیران ما زبان بین المللی را نمی فهمند!! " ارسال شده است.

  1. کلاشی گفت:

    با سلام.به چند از نکات فوق جواب بسنده میکنم بعنوان یه شهر وند.1 ایا خیابان 120 متری کارشناسی شده بود.ایا محل سرمایه گذاری مشخص بود ایابا مالکین توافق شده بود.شاید گفتنش سهل است اما مدیریت نبود چون تا زمانی که باند بازی در شهر موجود هست نمیشود کاری کرد.در زمان نمایندگی حضرت عالی ایا در شهر عزیزمان چه نقش مهمی ایفا کردین که عظیمی از جوانان مشغول بکار شدند.و….. اگر وزیر مشکین رو به دهستان بزرگ تشبیه کردن واقعیت رو بیان داشت و گفت 10 سال پیش یه بار امدم همان وضع که امروز میبینم.ایا میشود واقیت رو کتمان کرد.و در حال حاضر نیز اسدی دار و دسته خودشان رو به دور خود جمع کرده و شهر رو فدای دوستانشان میکند. و در زمان شما هم این اتفاق افتاد.ووووووواگر بخواهیم از درد شهر 10 کتاب بنویسیم باز جای دارد ووووو…..

  2. فیاضی گفت:

    بابام ازیتش نکنید بگذارید حرفهایش را بزنند اتفاقا تشویقش کنید حرف بزند از عملکرد و ایده هایش بگوید بگذارید با قلم و فکرش کار کند اینکه بهتر از این است که داوطلب نامزذی مجلس روستاگردی کند و از در و پنجره و کانال کولر مردم وارد شود و با قسم به قران…… و بده بستان های سخیف نظرها را جلب کند . اشتباه نشود که منظور من فرد خاصی مثل جناب آقای ولی ملکی نیست که آدم محترمی هستند نقد من به فرهنگ غلط انتخابات شهرمان است . من به نوبه خودم ورود آقای مهندس ولی ملکی به عرصه رسانه را تبریک می گویم شما از آقای ولی ملکی انتظاری مانند انتظار از کپلر و بطلمیوس و فارابی و بوعلی نداشته باشید. تو را خدا تشویقش کنید در این عرصه کار کند. چون این میدان میدان بازی و فعالیت نسل جدید است و روزنه امیدی برای ورود نسل جدید و الا بخدا اگر اینها برگردند به عرصه رقابت با پول خرج کردن صد سال دیگر هم نخبگان جوان و تحصیل کرده ما باید سینه بزنند.

  3. اصغری گفت:

    اقای کلاشی واقعا کالبد شکافی کردی.از شما ممنونم.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار