۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

کد خبر: 788 | تاریخ انتشار: 15:21:51 - سه‌شنبه 22 مهر 1393 | 1 نظر | |

نامه سرگشاده به وزیر کشور

مشگین ؛ شهر فراموش شده!

ایلقار نیوز : آقاي وزير ! اي كاش در سفر به مشگين شهر سري به كميته امداد و بهزيستي بزنيد و آمار خانواده هاي تحت پوشش اين دو نهاد حمايتي را چندين برابر آن را كه در ليست انتظار برای تحت پوشش قرار گرفتن هستند ، بخواهيد آمار معتادين خانواده هاي درگير طلاق و فقر و غيره !

جناب آقای دکتر رحمانی فضلی

وزیر محترم و اصولگرای جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم :

ضمن عرض خیر مقدم و تبریک عید غدیر از عزیمت آن وزیر ارزشی به خطه سرسبز مشگین شهر استفاده کرده و بدیوسیله نکاتی را به استحضار حضرتعالی می رسانیم که ممکن است میزبانان رسمی شما در جلسات رسمی این مطالب مدنظر را که منطبق بر واقعیت های تلخ منطقه محروم است منتقل نکنند.

جناب آقای وزیر ! حتما مشگین شهر را می شناسید و اطلاعاتی نیز در اختیار گذاشته اند ولی در مقدمه به ذکر این نکته بسنده می کنم که مشگین شهر از تاریخی ترین شهرهای کشور است و آرامگاه پدر شاه اسمائیل صفوی اینجاست، مشگین شهر خواستگاه ستاره درخشان آسمان فقه و حکمت و اخلاق، فقیه فقید عالیقدر آیت الله مشگینی (ره) ریاست اسبق مجلس خبرگان رهبری است، شخصیتی که در آسمانها معروفتر از زمین است ، مشگین شهر خواستگاه شعرا و فضلا و نویسندگان و حکیمان بزرگ و ایثارگران و جانبازان و آزادگان و شهدای گرانقدر است، مشگین شهر شهر سردار شهید بنی هاشم است اما!

جناب آقای وزیر ! امیدوارم مسیر حضرتعالی را از خیابانهای روکش آسفالت شده و شسته تعیین نکنند و در جلسات تصمیم گیری و جمع بندی مسئولین محترم از همدیگر تعریف و تمجید نکنند و در حضور جنابعالی به تبلیغ عملکرد خود اکتفاء نکنند.

چرا درصد بیکاری در مشگین شهر طبق آمار نزدیک به ۳۰۰۰۰ نفر می باشد

آقای دکتر رحمانی فضلی: ما نگرانیم به شما گزارش نکنند که مشگین شهر دریای نیروهای بیکار با تحصیلات دانشگاهی بالاست که عصرها نه تنها پیاده روها ! حتی خیابان اصلی شهر نیز ظرفیت این جمعیت مواج را که تفریح شان جز پیاده روی چیز دیگری نیست ، ندارد !

شاید به جنابعالی گزارش نکنند که مردم این شهر را صرفا با برنامه های مانند پایلوت و سد معیشتی و غیره دنبال نخود سیاه فرستاده اند و در مشگین شهر فقط یک کار و سرمایه گذاری اساسی (بلی فقط یک سرمایه گذاری اساسی ) که نماد شهر باشد و در صد قابل توجهی از مردم مستقیم و غیر مستقیم از آن ارتزاق کنند و محور اقتصاد شهرستان باشد وجود ندارد !

جناب آقای وزیر ! شاید به شما اطلاع ندهند که تنها روزنه امید برای تحول اقتصادی منطقه یعنی طرح تبدیل مشگین شهر به منطقه آزاد اقتصادی و صنعتی فدای بازی های سیاسی عده ای … شده و سر از جاهای دیگر استان در آورده، در حالی که به هزار و یک دلیل حق مشگین شهر بود !

جناب آقای وزیر ! کاش بدون همراهی میزبانان بومی یک دور در خیابانهای این شهر می چرخیدید کاش گذرتان به تنها خیابان اصلی شهر می افتاد و آنگاه دیگر نیازی به مطالعه این وجیزه حقیر نداشتید و فقط برای پاک کردن اشک چشمانت به دستمال نیاز بود !

چرا از اعتبارات سفرهای دولت که چند صد میلیارد تومان که به عنوان کلان شهر به استان اردبیل تزریق شد ریالی به مشگین شهر نرسید!

جناب آقای وزیر شهر ما که به یک روستای خیلی بزرگ بیشتر شباهت دارد تا شهر به معنای متعارف کلمه در دامنه سبلان کمترین سرانه فضای سبز را داراست، شهرداری ما که باید شهری به این وسعت را نظافت و مدیریت کند درآمد مستمر مطمئنی ندارد و مردم نیز یارای پرداخت عوارض شهرداری را ندارند؛ آنگاه صدها میلیارد تومان به عنوان کمک به طرح های زیربنایی کلانشهرها فقط به مرکز استان ما ( بلی فقط به مرکز استان ما) تزریق می شود و در عرض مدت کوتاهی چندین پل غول پیکر در جای جای اردبیل مثل قارچ سبز می شود و متاسفانه ترکیب سنتی و زیبای شهر را بهم می زند !

آقای وزیر ای کاش از نمایندگان و مسئولان استان ما بپرسید هزینه چند صد میلیاردی این پل ها از کجا تامین شده و داستان اعتبار ویژه کلان شهرها چیست و چرا از این پول ها به ” مفلوک شهرها” چیزی تعلق نگرفته است !

آمار مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی فراتر از سایر شهرستانهاست

آقای وزیر ! ای کاش در سفر به مشگین شهر سری به کمیته امداد و بهزیستی بزنید و آمار خانواده های تحت پوشش این دو نهاد حمایتی را چندین برابر آن را که در لیست انتظار برای تحت پوشش قرار گرفتن هستند ، بخواهید آمار معتادین خانواده های درگیر طلاق و فقر و غیره !

ای کاش عوض وله زیر از دشت پریخان دیدن فرمایید

آقای وزیر ! یقین دارم که برنامه بازدید از خارج از شهر شما را مسیر زمین گرمایی و تاسیسات جانبی آب های گرم دامنه شمالی سبلان قرار داده اند و احتمالا نهار یا شام شما را هم در سالن زیبای مجتمع ولزیر برنامه ریزی کرده اند ولی ای کاش دستور می دادید شما را برای بازدید از نزدیکترین روستاهای محور شمالی و غربی مشگین شهر هم می بردند ای کاش شما را نه یک جای دور ! در چند صد متری شهر به دشت پریخان ببرند و آنجاست که واقعیت های این شهرستان دستتان می آید، و یا از مسیر شهر رضی و ۸۹ روستای تشنه آن منطقه در نزدیکی سد سبلان که با سیاست بازی یک عده از نعمت آب شرب محروم ماندند و یا از مسیر بخش قوشه و مرادلو و روستاهای محروم قرار می دادند!

چرا در مشگین شهر یک کار و سرمایه گزاری بزرگ صورت نگرفته است

جناب آقای وزیر! مگر یک پایه اقتصاد کشور بهره برداری عادلانه و علمی از موهبت معادن نیست ای کاش در این سفر از میزبانانتان بپرسید امتیاز بهره برداری از منابع معدنی جای جای این شهرستان غنی از منابع ارزشمند به کدام نور چشمی ها داده شده است، آیا این بهره مندان خاص قدمی برای اقتصاد عمومی برداشته اند و بپرسید چند نفر از جوانان تحصیل کرده این مردم در بخش کشف و استخراج و فراوری و تبدیل معادن این شهرستان مشغول هستند ؟!

آقای وزیر کاش در این سفر دالتون های غارتگر معادن این منطقه معرفی شوند!

دموکراسی در مشگین شهر دست خوش سیاست زدگی شده است

آقای وزیر ! اجازه بدهید چون مسئول انتخابات و مدیریت سیاسی کشور نیز هستید نکته ای هم در این باب بگوییم ؛ متاسفانه دموکراسی در مشگین شهر بیش از اینکه به مردم خیرش برسد شرش می رسد، شاید از این حرف متعجب بشوید ولی واقعیت است اما از نوع تلخش ! ما چهار سال یک بار انتخابات مجلس برگزار می کنیم چهار سال دعوا ! چون اینجا همه چی به انتخابات مجلس برمی گردد ! اینکه چه کسی نماینده سیاسی دولت در شهرستان یا بخش باشد بستکی به این دارد نماینده چه کسی باشد ، اینکه رئیس اداره دخانیات و آبدارچی منابع طبیعی چه کسی باشد بستگی به این دارد که نماینده چه کسی باشد ، اینکه کدام معلم سر کدام کلاس درس کدام مدرسه برود به انتخابات و رای طرف در انتخابات مجلس ارتباط دارد، خلاصه آقای وزیر اینجا از وام ازدواج گرفته تا استخدام نهادهای دولتی و نیمه دولتی و موسسات عمومی و هر آنچه به اینها ارتباط دارد به انتخابات مجلس گره خورده است! در حالی که وظیفه نماینده تصویب قوانین و لایحه برای امورات کشور است و این سخن را یادآور می شوم که عین این مطالب را از زبان آقای مهندس باهنر در برنامه دیروز،امروز،فردا گفتند چون نمایندگان برای رای آوردن قولهایی به مردم می دهند و بعد از انتخاب شدن توانایی انجام آن را ندارند و در بعضی موارد از وضعیت بودجه و نارسایی کارها در استان گله مند هستند توصیه می کنم که گفتار درمانی کنند.

برادر ارجمند جناب آقای دکتر رحمانی فضلی، اینجا برخی از ادارات دولتی متاسفانه به ستاد تبلیغاتی یک نامزد احتمالی مجلس بیشتر شباهت دارد ! اینجا برخی از ماموران دولت به مامور ستاد تبلیغاتی بیشتر شباهت دارد تا یک مسئول ! اینجا حتی مهمترین شاخص در توزیع اعتبارات روستا جهت گیری انتخاباتی اهالی ان روستاست و اینجا نماینده ، نه نماینده همه مردم بلکه نماینده معدود کسانی است که به او رای داده اند !

جناب وزیر اینجا ” سیاسی کاری” و ” سیاست بازی” جانشین “کار سیاسی ” و ” مدیریت سیاسی ” شده است و به همین دلیل متاسفانه مفهوم سیاست نه به عنوان ” عین دیانت” که مرحوم مدرس فرمود: سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست، که حقا باید اینگونه باشد بلکه به عنوان “چیزی که پدر و مادر ندارد” جا انداخته می شود!

یادآوری سخنان مقام معظم رهبری در اجتماع پرشکوه مردم ولایت مدار شهرستان در تابستان ۷۹

جناب وزیر محترم در آخر عرایضم از سفر پربرکت مقام معظم رهبری دامت برکاته به این خطه عالمان و عارفان مطالبی را بیان می نمایم که حضرت آقا می فرمایند: من‌ بارها به‌ دولت‌ و همچنین‌ مجلس‌ گفته‌ام‌ که‌ مسؤولیت‌ و اولویت‌ اول‌ شما رفع‌ مشکلات‌ اقتصادی‌ مردم‌ است‌ و آنهایی‌ که‌ این‌ واقعیت‌ روشن‌ را انکار می‌کنند، بیایند اینجا (مشگین شهر)، و دیگر مناطق‌ محروم‌ تا باورشان‌ بشود که‌ اولویت‌ اصلی‌ این‌ کشور و مردم‌ چیست‌.

و امادر پایان

البته منظور نگارنده اشاره به شخص خاص و مسئول خاص نیست و چه بسا مسئولین دولتی فعلی و نمایندگان محترم مجلس خود دغدغه این مشکلات را داشته باشند لذا آنچه گفته شد بخشی از واقعیت های موجود جامعه ماست که همه از نمایندگان مجلس گرفته تا وزراء و دولت محترم و رسانه و مراکز علوم تحقیقاتی باید دست به دست هم داده و چاره جویی کنیم و اگر محتوا و ادبیات این یادداشت خاطر عزیزی را مکدر نماید پیشاپیش پوزش می طلبیم و اعلام می کنیم که حرارت کلام ما را به حساب سوز درون ما بگذارید انشاالله.

سید عقیل ابراهیم زاده کارشناس فلسفه

انتهای پیام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " مشگین ؛ شهر فراموش شده! " ارسال شده است.

  1. اقایی گفت:

    امیدوارم در منطقه خوش بگذرد.مسولین محترم شهر اگه میخواهید وزیر رو یه دور با پیاده و داخل شهر رو بگردانید تا بدوند وضع شهر با مسولین بی کفایت به چه روزی افتاده…….نه اینکه وزیر رو به بهترین استخر و برایش قربانی کردن شتر مرغ راهنمایی کنند تا وزیر بگوید عجب شهری…………

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار