تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

کد خبر: 2145 | تاریخ انتشار: 19:51:45 - شنبه 1 آذر 1393 | بدون نظر | |

با ورود یک سامانه :

برف و سرما در اردبیل جایگزین هوای بهاری می شود

ایلقار نیوز :ساکنان اردبیل از واپسین ساعات آبان ماه با وزش بادهای جنوب غرب از هوای به شکل نسبی گرم برخوردار شده اند و ریزش قطره های باران از تکه ابرهای در حال گذر از آسمان ، هر از گاهی زمین ها را مرطوب و فضای منطقه را از عطر خاک های باران خورده پر می کند.

این شرایط جوی و افزایش محسوس دمای هوا در برخی روزهای فصول سرد سال در اردبیل اتفاق می افتد و شاید عده ای را از خوشی آب و هوای منطقه فریب دهد ولی افراد باتجربه و سالخوردگان منطقه اغلب می دانند که استقرار حال و هوای کم و بیش بهاری موقتی است و در پی آن هوا پس خواهد بود.

نقشه های هواشناسی نشاندهنده تشکیل سامانه کم ارتفاع در مدیترانه و ادغام آن با جریان های گرم و مرطوب دریای سرخ هست و استقرار پشته پرارتفاع جوی روی اروپا سبب شده کم ارتفاع دریاهای مدیترانه و سرخ از حرکت بسیار آرامی برخوردار باشد.

بر این اساس انتظار می رود که امواج ناشی از این سامانه تا پایان هفته ایران را زیر تاثیرهای خود قرار دهد به گونه ای که اولین موج آن از اواخر وقت دیروز (جمعه) وارد کشورمان شده و بارش هایی را در شمال غرب و نوار غرب ایران به همراه داشته است.

اثرهای این موج در اردبیل به شکل وزش گرم بادهای به طور نسبی تند ، افزایش ابر در آسمان و گاهی بارش باران پراکنده پدیدار شده اند.

از سویی توده هوای پرفشار و سردی سرتاسر عرض های بالاتر مانند سیبری ، روسیه و اسکاندیناوی را پوشانده که انتظار می رود زبانه های آن از اواخر وقت امروز به تدریج به سرزمین های واقع در نوار شمالی ایران و نیز کرانه های جنوب غرب دریای خزر برسد.

همان گونه که کارشناسان هواشناسی اردبیل نیز تایید می کنند با رسیدن زبانه های هوای پرفشار سرد از روز یکشنبه علاوه بر تشدید بارش ها در اردبیل قسمت وسیعی از این استان بر اثر ریزش برف سفیدپوش خواهد شد.

اوج بارش های ناشی از این سامانه در طول روز و شب دوشنبه خواهد بود و سه شنبه از میزان ناپایداری های جوی در استان اردبیل کاسته می شود.

هواشناسی درباره ایجاد اختلال در جاده ها و نیز بعضی گذرگاه های درون شهری استان اردبیل براثر ریزش برف و وقوع کولاک در این مدت به رانندگان هشدار داده است.

انتظار می رود روز چهارشنبه بر گرمای هوا به ویژه در قسمت مرکزی استان اردبیل با وزش بادهای جنوب غرب به شکل نسبی افزوده شود.

به نظر می رسد روز پنجشنبه موج دوم ناشی از سامانه مدیترانه و دریای سرخ از جانب غرب ، ایران زمین را زیر تاثیرهای خود قرار دهد و اردبیل نیز از بارش برف و باران ناشی از آن بی نصیب نماند.

در شنبه شب آسمان اردبیل نیمه ابری تا تمام ابری است و ریزش باران در دمای هشت درجه سانتی گراد بالای صفر همراه با وزش باد با بیشینه سرعت 35 کیلومتر در ساعت از جانب جنوب غرب همچنان حال و هوایی از بهار را در اولین روز آخرین ماه پاییز حاکم کرده است.

انتهای پیام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار