اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

کد خبر: 2158 | تاریخ انتشار: 19:10:04 - یکشنبه 2 آذر 1393 | بدون نظر | |

مدیرکل دفتر شهری و روستایی وزارت کشور:

تغییرات مداوم مدیریت‌های شهری آفت شوراهاست

ایلقار نیوز: بهزاد افشار عصر امروز در کارگاه آموزشی «آنچه شورای اسلامی شهر باید بداند» که به همت جهاد دانشگاهی در سالن اجتماعات شرکت مخابرات استان اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: ظرفیتی که امروز شوراها از آن برخوردار هستند، ظرفیت بی‌نظیری در تقویت سنگرهای توسعه‌ای در بخش‌های مختلف است که اگر خوب مورد بهره‌برداری قرار گیرد، توانمندی‌ها ارتقا می‌یابد.

وی با بیان اینکه در سطح کشور بیش از 130 هزار نفر عضو شوراهای شهر و روستا هستند، تصریح کرد: تمام تلاش دولت و وزارت کشور بر این است تا شوراها را منطبق بر قوانین و مقررات روزآمد در مسیر توسعه رو به جلو حرکت دهد و در این راه تمام تلاش و جدیت بر این است تا حرکت‌ها قوت و قدرت مضاعفی پیدا کند.

مدیرکل دفتر شهری و روستایی وزارت کشور حمایت قاطع دولت و وزارت کشور را از توانمندی‌های شوراها یادآور شد و گفت: برخی ضعف‌ها و آفت‌ها شوراها را تهدید می‌کند که یکی از آنها تغییرات زودهنگام مدیریت شهری در سطح کشور است.

افشار در بخش دیگری از سخنان خود افزود: به طور متوسط دوره‌های مدیریت شهرداران در شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت کمتر از 25 ماه است و در شهرهای با جمعیت کمتر از 200 هزار نفر نیز وضعیت بهتری را شاهد نیستیم.

وی یکی از تهدیدهای شوراها را روزمرگی و بی‌برنامگی آنها اعلام کرد و ادامه داد: باید شوراها و اعضای پرتلاش آن خلاقانه در این عرصه ورود پیدا کنند و از خطر فرسایش فکری، ذهنی و برنامه‌ریزی به دور باشند.

مدیرکل دفتر شهری و روستایی وزارت کشور جلب رضایت مردم را یکی از عناصر مورد توجه شوراها در پیشبرد امور اعلام کرد و گفت: اگر این وثوق و اعتماد رنج ببازد قطعاً مشکلات و نارسایی‌ها بیش از همیشه بروز و ظهور پیدا می‌کند.

انتهای پیام/فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار