باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

کد خبر: 2427 | تاریخ انتشار: 13:13:03 - شنبه 8 آذر 1393 | 1 نظر | |

ما در اين وسط چه تقصيري داريم؟

ایلقار نیوز :منطقه آزاد تجاري اقتصادي ابتدا به منظور خروج از بن بست براي مشگين شهر مطرح شد و اساسي ترين مطالبه مردم مشگين شهر بوده است، بنابراين مردم مشگين شهر اين روزها اين سئوال را مي پرسند كه بالاخره ما در اين وسط استان چه تقصيري داريم؟ !

اين روزها مهمترين موضوع فضاي سياسي كشور عدم توافق جمهوري اسلامي ايران با گروه ١+٥ و تمديد هشت ماهه مذاكرات بين طرفين است در حالي كه شعار دولت اين بود كه در صد روز اول شروع به كار تكليف اين پرونده را مشخص مي كند و ضمن رفع تحريم ها تدبيري مي انديشد كه هم سانتريفيوژها بچرخد و هم چرخ زندگي مردم!  اما در بعد منطقه اي در شهرستان مشگين شهر، در كنار اين دغدغه اساسي ملي يك دغدغه و سوال ديگري نيز ايجاد شده است و تقريبا ذهن غالب مردم را درگير نموده است و آن اينكه چرا مسئولين دولت در استان با آب و تاب مرتب از الحاق شمال استان (پارس آباد، بيله سوار و گرمي ) به منطقه آزاد تجاري ارس به عنوان يك تدبير و اقدام ويژه و اساسي براي تسريع توسعه آن منطقه صحبت مي كنند و صد البته جنوب استان نيز شامل مركز استان و بخش هاي حاشيه آن نيز از مواهب مركزيت استان برخوردار بوده و به عناوين مختلف از مزاياي مستمري مانند بودجه كلان كلان شهرها و غيره بهرمند شده و هر روز چهره عوض مي كند!

به نظر مي رسد مسئولين محترم استان بحمدالله هم براي جنوب استان برنامه دارند و هم براي شمال استان، ولي در اين وسط اين ميانه استان يعني مشگين شهر است كه در بن بست تدبير دولت محترم و استاندارش قرار گرفته است مشگين شهري با ظرفيت كم نظير و حدود دويست هزار نفر جمعيت! نماينده محترم مشگين شهر در مجلس شوراي اسلامي كه تا يك و نيم سال گذشته سوالات اساسي را با اين توجيه كه به دليل اختلاف فاز سياسي با دولت وقت از ميدان خود به حاشيه پاس مي داد تا چند ماه بعد از تشكيل دولت جديد و معرفي استاندار ادعا مي كرد كه استاندار جديد اردبيل و دولت روحاني تازه مشگين شهر را به رسميت مي شناسند و بالاتر از آن ، اينكه اين ” به رسميت شناخته شدن ” را هم با يك ادبياتي مي گفت كه انگار بزرگترين دستاورد خودش همين بوده است و مردم هم بايد براي قدرشناسي از اين دستاورد بزرگ ! از ايشان تشكر نموده و منت اش را كشيده و با سلام و صلوات وظيفه دارند او را براي سومين بار به بهارستان بفرستند!

ولي ديري از اين بلوف ها و ادعا نگذشت كه ” كوه موش زائيد” و مشخص شد كه مسئولين دولت محترم در استان، در سكوت همراهانه نماينده محترم مشگين شهر، هم براي شمال استان و هم براي جنوب استان برنامه دارند ولي در اين وسط مشگين شهر بعد از به رسميت شناخته شدن قلم خورده شده و به بوته فراموشي سپرده شده است چون همه در جريان هستند ايده منطقه آزاد تجاري اقتصادي ابتدا به منظور خروج از بن بست براي مشگين شهر مطرح شد و اساسي ترين مطالبه مردم مشگين شهر بوده است، بنابراين مردم مشگين شهر اين روزها اين سئوال را مي پرسند كه بالاخره ما در اين وسط استان چه تقصيري داريم؟ !

انتهای پیام/ مشکین رسا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " ما در اين وسط چه تقصيري داريم؟ " ارسال شده است.

  1. شهروند گفت:

    نماینده ما کاری از دستش بر نمیاد و تو این 8 سال ما فقط در جا زدیم . تا کی میخواهیم این مسئولین ..را تحمل کنیم

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار