گشتی در آرامگاه پنجمین شیخ طریقت صفوی در مشگین‌شهر

برگزاری فراخوان بین‌المللی رهیافت‌های سوادآموزی در زیست بوم جدید

اجرای برنامه‌های شاد فرهنگی و هنری برای مسافران نوروزی در اردبیل

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

دستگاه قضایی از اقدامات قانونی دستگاه‌های اجرایی حمایت می‌کند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

توقیف ۳۳۲ دستگاه خودرو حادثه‌ساز در اردبیل

۷۵ کیلومتر بزرگراه در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

راه‌اندازی بزرگترین مجتمع آبدرمانی شمالغرب در نیر

سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

کد خبر: 2226 | تاریخ انتشار: 10:59:01 - چهارشنبه 5 آذر 1393 | 2 نظر | |

سخنی با مدیر مسول یک سایت محلی:

هنر دروغ پردازی و بداخلاقی رسانه ای

ایلقار نیوز: چند روز پیش یکی از رسانه های محلی با درج خبری  مبنی بر اینکه صفر جعفر زاده درn00050026-bانتخاب شرکت نخواهد کرد اقدام نمود،با مشاهده این خبر دقایقی بعد پایگاه تحلیلی خبری ایلقار نیوز برای جویا شدن صحت و سقم خبر این سایت با اقای جعفر زاده تماس تلفنی برقرار کرد که ایشان با رد این خبر  حضور خود را در انتخاب مجلس شورای اسلامی اعلام نمودند و اظهار داشتند هیچ مصاحبه ای با سایت مزبور نداشته اند .حال با گذشت چند روز از خبر درج شده سایت مزبور در پافشاری به اخبار کذب خود در این سایت امروز با این تیتر “توضیحی در مورد یک خبر و هنرنمایی عده ای در شهر ” خواستند خودشان را تبرئه کنند.
گرچه کاملا آشکار است که ایشان هیچگونه مصاحبه ای در چند ماه اخیر با مهندس جعفرزاده انجام نداده اند. و سایت ایلقار نیوز در صدد نیست که هر بداخلاقی را پاسخگو باشد ولی با این حال حتی در صورت صحت آن نیز ذکر چند نکته لازم و ضروری به نظر می رسد:
1- شما که خود را دارای به اصطلاح اعتبار اجتماعی میدانید چرا خبر چند سال پیش را در سایت خود از قول مهندس جعفرزاده نقل کرده اید و به عنوان خبر دست اول تحویل مردم دادید. و حتی پس از تکذیب آن بر دروغ پردازیهای خود پافشاری می کنید .
2- شما نوشته اید که یک سوء تفاهم بوده است و خبرنگار پایگاه متوجه منظور ایشان نشده اند . شما چگونه رسانه ای هستید که هنوز منظور مصاحبه شونده را نمی توانید بفهمید .
3- چرا به جای عذرخواهی از فرد مذکور ، می خواهید خود را تبرئه کنید و هنرنمایی خود را در توهین و افترا به دیگران عیان می نمایید . و سعی در این دارید که صورت مسئله را پاک کنید.
4- شما در انتهای خبر خود از مقام معظم رهبری نوشته اید که “مقام معظم رهبری می فرمایند: اخبار خوب، مفید و امید بخش مخابره کنید. ” حال شما بفرمایید کجای اخبار شما خوب و مفید و امید بخش بود آیا به نظر شما نیامدن آقای جعفرزاده به انتخابات خبری خوب و مفیدو امیدوار کننده بود . البته شاید هم نیامدن ایشان از دید شما خبری امیدوار کننده برای عده ای خاص بوده باشد که پشت سایت شما پنهان شده اند .و امثال شما را بازیچه افکار و سیاست های خود می کنند .

گفتنی است که مسائلی وجود دارد که به خاطر همکار رسانه ای بودن از پرداختن به آن خودداری می کنیم و در هر حال ما بر رسالت خبری خویش استوار ایستاده ایم و آنانکه هنرشان سعی در جعل اخبار است ما هنرمان اطلاع رسانی صحیح و بدون غرض ورزی است . و تشویش اذهان با دروغ پردازیها و خط گیریها از هر سو که باشد باید برای مردم روشن شود . و قضاوت را به عهده آنها می گذاریم تا سیه روی شود هر که در او غش باشد .
امام على عليه السلام:اَلصّادِقُ عَلى شَفا مَنجاةٍ وَ كَرامَةٍ وَ الكاذِبُ عَلى شُرُفِ مَهواةٍ وَمَهانَةٍ؛
راستگو در آستانه نجات و بزرگوارى است و دروغگو در لبه پرتگاه و خوارى.
(نهج البلاغه، خطبه 86 )

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " هنر دروغ پردازی و بداخلاقی رسانه ای " ارسال شده است.

  1. نعیم گفت:

    چنین به نظر می رسد که این سایت ازآغاز با دروغ پردازی کار خود را پیش برده است و متاسفانه با همه دروغهایی که یکی یکی برملا می شود، مسئولان درجه اول شهر نیز از این سایت دروغ پراکنی حمایت و پشتیبانی مالی و معنوی می کنند

  2. فرید گفت:

    بنده نیز چند روز پیش در رابطه با یک خبر درج شده در مورد انتخابات در آن سایت کامنت گذاشته بودم که با سانسور و گزینشی اقدام به درج آن کرده بودند. جمله حذف شده عبارت است :کسی که در انتخابات با هزینه میلیاردی و خرید آرا پیروز میشوند مطمئن باشید که در چهار سال مجلس به فکر در آوردن سرمایه خود خواهد بود.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار