مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

احتمال جیره‌بندی آب مشگین‌شهر در تابستان امسال

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

کد خبر: 2806 | تاریخ انتشار: 9:21:46 - سه‌شنبه 18 آذر 1393 | 6 نظر | |

امامی کلید اعتماد روحانی را پس می دهد

 به گزارش ایلقار نیوز به نقل از خیاو نیوز : این روزها بار دیگر موضوع تغییرات اداری در مشگین شهرUntitled-1-450x281 رنگ و بوی خاصی به خودش گرفته، و خبر آن تیتر یک سایت های محلی شده است.

تغییرات همیشه در جامعه مورد توجه مردم بوده،و همیشه مردم برای پیگیری این تغییرات حساسیت از خود نشان داده،و این حساسیت ها زمانی به اوج خود رسیده که تغییرات در رده‌های بالا به خصوص پست فرمانداری باشد.

این روزها شاهد این هستیم که در محافل عمومی بحث برکناری ابراهیم امامی فرماندار مشگین شهر به شدت در میان مردم تبدیل به یک سوژه اصلی شده است، حال ما می خواهیم با تحلیلی در این رابطه افکار عمومی را نسبت به این موضوع روشن سازیم.

از فعالیت در ستاد قالیباف تا فرماندار روحانی

ابراهیم امامی به دلیل عضو بودن در شورای اسلامی،از او چهره ای مردمی ساخته بود، از همین رو وی به عنوان یکی از یاران یونس اسدی در انتخابات مجلس نهم،در کنار وی ایستاد و به فعالیت انتخاباتی پرداخت، در بیشتر جلسات انتخاباتی امامی پیش سخنران اسدی بود و همین موضوع زمینه ساز شناختن بیش از پیش امامی توسط مردم بود.

اسدی در انتخابات برنده ماراتن شد،اسدی ماند و دولتی که آبشان در یک جوی نمی رفت،به طوری که اسدی برای انتخاب بخشداران خود و حتی فرماندار با مشکلات بسیاری دسته و پنجه نرم می کرد.

تا اینکه انتخابات ریاست جمهوری فرارسید،علیرغم انتظارات، برخی افراد ستاد اصولگرایانی همچون قالیباف را به ستاد روحانی ترجیح دادند، از این قائله ابراهیم امامی نیز مستثنی نبود و وی در انتخابات ستاد قالیباف را به روحانی ترجیح داد.

نتیجه انتخابات چیزی نبود که برخی ها انتظار آن را داشتند،به طوری که روحانی با آرای خیره کننده ای کلید خود را به روی در پاستور انداخت و رئیس جمهور ایران شد.

تغییرات آغاز شد، تا اینکه اسدی (همان گونه ای که در تحلیلی نوشته بودیم) دچار یک اشتباه استراتژیک شده و چراغ سبز خود را برای فرماندار شدن امامی نشان داد.

حکم امامی به واسطه ی اسدی که اخیرا نیز شنیده می شود امامی اقرار می کند که خلیل آقایی این کار را برای وی انجام داده است و اسدی هیچ نقشی نداشته است از وزارت جهاد کشاورزی به وزارت کشور تغییر یافت تا کلید دولت تدبیر و امید توسط دستان ابراهیم امامی بر قفل فرمانداری مشگین شهر بچرخد.

این تغییر از همان اول، پیکان انتقادات به سوی اسدی را تیز تر کرد، و برخی ها نیز آن را تلافی زحمات انتخاباتی امامی می دانستند.

اصلاح طلبان نیز بی کار نبودند،و امامی را عامل اصلی شکاف بین اصلاح طلبان می دانستد،برخی معتقد بودند که امامی به جای نزدیک تر کردن اصلاح طلبان به یکدیگر،موجب شکاف در بین آنان شده است.

فعالین ستاد روحانی نیز بر این باورند، افرادی که برای روحانی زحمت کشیده اند عملا توسط امامی بایکوت شده اند و  امامی هیچ راهی برای به عرصه آمدن آنان باقی نذاشته است.

با این وجود اختلافات و شکایات از امامی به اوج خود رسیده،و سخن آن به استانداری و وزارت کشور نیز رسیده است، به طوری که چند روز پیش محمد علی غریبانی چهره سرشناس اصلاح‌طلبان در جمع خبرنگاران گفته بود “”روحانی نباید به طرفداران قالی‌باف باج بدهد!””  و این در نوع خود دارای پیامی بود.

حال موضوع بغرنج شده است،و امامی در آستانه تحویل دادن کلید روحانی است.

تقابل امامی و اسدی بر سر معاونت فرماندار

امامی چند روز بعد از اینکه به عنوان سرپرست فرماندار مشگین شهر شد طی نامه ای ، اتمام کار آهنگران را اعلام کرده بود، اما اسدی مقابل این اقدام ایستادگی کرد و گفت تا زمانی که من نماینده هستم آهنگران نیز در فرمانداری خواهد بود.

تحت حمایت بودن آهنگران توسط اسدی شرایط را کمی برای امامی سخت تر کرد،به این دلیل که پایگاه اسدی در فرمانداری دایر بود و امامی دیگر نمی نوانست با آسودگی خاطر کارها را پیش ببرد،به همین دلیل آهنگران در سمت معاونت به طوری کلی از عرصه ی کاری توسط امامی حذف شود و برخی محدودیت ها برای وی ایجاد شد.

اسدی بارها نشان داد که از آهنگران حمایت می کند،و این را امامی به خوبی می دانست،اما اصرار وی بر تغییر آهنگران موجب شد اسدی و امامی رو در روی هم قرار بگیرند،بعد از این موضوع بود که ماجرای دیدار قالیبافی امامی در رسانه ها بازتاب پیدا کرد و اسدی بیش از پیش اعتماد خود به امامی را از دست داد.

امامی سخت در تلاش هست که محمد بدری را به عنوان معاون فرماندار انتخاب کند،اما در این راه برای برکنار کردن آهنگران باید از سد اسدی بگذرد که این موضوع نیز کمی سخت به نظر می رسد.

امامی قطعا در پازل چینی خود دچار اشتباهات محاسباتی شد و عرصه را به روی اصلاح طلبان بست، و همچنین با اقدامات خود باعث بی اعتمادی اسدی را فراهم کرد،همین امر نیز باعث شد که اسدی دست از حمایت امامی بردارد و میدان را به افراد روحانیون بسپارد.

در این میان اصلاح طلبان نیز معتقدند حمایت مجدد اسدی از امامی موجب ایجاد چند دستگی در بین اصلاح طلبان خواهد شد،و اسدی با این کار ثابت خواهد کرد که افکار اصولگرایی قالیبافی غالب بر افکار نزدیک به  اصلاح طلبی روحانی خواهد بود.

انوری آذر و امامی در تهران

در این مورد نمی خواهیم باب را باز کنیم،اما شنیده می شود که چند روزی است امامی و رحمت انوری اذر در تهران به سر میبرند تا اقدامات اولیه بخشدار شدن انوری آذر را فراهم سازند،موضوعی که در چند روز آینده مشخص خواهد شد.

خیاو نیوز در انتهای این نوشته ضمن عذر خواهی از افرادی که اسمشان در این متن آمد،اضافه می کند خدایی نکرده هدف تخریب یا برجسته کردن شخص و اشخاصی نبود و ما بنا به رسالت خود سعی کرده ایم واقعیت هایی که این روزها در داخل گروه هایی سیاسی دهان به دهان می چرخد را در قالب یک متن به اطلاع عموم شهروندان برساند.

انتهای پیام

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


6 ديدگاه مطلب براي " امامی کلید اعتماد روحانی را پس می دهد " ارسال شده است.

 1. حسین نجف اوغلی گفت:

  به نظر من آقای بدری فردی لایق و معتدل و نزدیک به اصلاحطلبان و مهندس انوری کارنامه خوبی در شهرداری از خود به جا گذاشت شاید ایراداتی هم داشت اما به حق استارت فعالیت واقعی کارهای عمرانی را از زمان مهندس انوری شروع شد و در دوره آقای جعفرزاده به اوج رسید که الان معیار سنجش فعالیت شهرداران بعدی شده است و اگر چه اقای امامی به هر کجا منتصب (که به نظر فردی معتدل و نزدیک به اصلاحات)باشد اما نیرویی مردمی و کاردان که سلسله مراتب مدیریت را حداقل گذرانده و حداقل دو دوره منتخب مردم بوده و مطمئنا در اول راه می باشد باید کمی صبور باشیم و اجازه دهیم تغییرات مورد نظر خود را اعمال کند و بعد نقد عملکرد کنیم شاید این حرف ها به مذاق عده ای خوش نیاید اما نظر شخصی بنده بود

 2. احمدیان گفت:

  جناب نجف اوغلی من از تعصب کور کورانه جنابعالی متعحبم
  انوری در احداث پل هفت تیر و خود امامی میلیاردها ریال جریمه شدن و اسدی هم می خواهد گناه را گردن دیگری به اندازد دیگر مهرچینی اسدی و ستم های ایشان به پایان رسیده است زیاد بخودتان برای آمدن انوری فشار نیآورید
  ضمنا امامی کجا مدیر بوده است که طرفداری می فرمایید؟اهنگران هرچه باشد وعلیرغم اینکه او هم از افراد اسدی است حداقل منصف است و مثل انوری تخلفات عمده ندارد

  • حسین نجف اوغلی گفت:

   عرض سلام خدمت شما دوست ناشناس و عصبانی
   بنده مهندس انوری را بی تقصیر ندانستم اما اینکه همه تقصیر را گردن یک نفر بیندازیم بی انصافی است و اینکه جناب آقای امامی را با فرماندارهای قبلی مقایسه کنید جوابتان را خواهید گرفت من هم به جناب آقای آهنگران به عنوان یک نیروی بومی با پتانسیل بالا و سرمایه قوی در شهر می نگرم و قبول دارم اما شاید در این پست اگر تنش دارد مصالح شهر را هم لحاظ کند مناسبتر باشد بنده نیز مثل شما طرفدار کارهای نماینده محترم در سطح شهرستان نیستم و نخواهم بود چون ……اما من متعصب به معنایی شما لطف فرمودید نیستم اما به نیروهای مردمی و حتی کم تجربه شهر تعصب خاص دارم موفق و موید باشید

 3. اکبر خیاوی گفت:

  با سلام واقعیت این است که برای یک صاحب منصب در هر مقامی که خدمت می کند اولین مشخصه صداقت در نیت وعمل است که اهنگری مصداق بارز آن میباشد بی انصاف نباشیم وبرای افرادی در نیت و عمل خاطی ومتخلف هسنتند تعصب نورزیم چرا که ریشه کج است که کجی را بارور میکند نه صداقت

 4. سعید گفت:

  سلام عرض میکنم خدمت دوستان عزیز.اقای حسین نجف اوغلی عزیز طوری از فرماندار دفاع میکند انقار مشکین رو بهشت کردند نه عزیز من از اون روزی که به فرمانداری امده کارش شده فقط باند بازی.چرا نمیگوید برای شهر چیکار کرده.بغیر همدیگر رور زدن کار دیگری بلند نیستند

 5. رضا گفت:

  اقای اکبر خیاوی اقای اهنگران مصداق خود را تحمیل کردن به پست مقام به هر نحو است نه ملاک صداقت ونیت خیر.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار