ایلقار نیوز : سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: ایجاد منطقه آزاد گردشگری سبلان در دستور کار مسوولان کشوری و استانی قرار دارد.

کمال الدین پیرموذن در همایش سرعین شناسی در روز پنجم هفته فرهنگی اردبیل در برج میلاد تهران افزود: معاون اول رییس جمهوری با اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در این زمینه مباحثی را مطرح کرده و قول مساعدی مبنی بر تصویب منطقه آزاد گردشگری سبلان در این شورا داده شده است.کمالدین پیرموذن

وی بیان کرد: راه ایجاد منطقه آزاد گردشگری در استان اردبیل تا حدودی هموار شده اما پیش تر باید مقدمات آن توسط مسوولان استانی فراهم شود که در این زمینه نیز مسوولان از جمله استاندار اردبیل و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمع اردبیل همنوا هستند.

پیرموذن گفت: بر اساس آمارهای نهادهای بین المللی بیشتر درآمد کشورها از ناحیه گردشگری و طبیعت گردی است و در این حوزه سرعین شاه بیت غزل های گردشگری کشورمان است که می توان با استفاده از مزیت های ایجاد منطقه آزاد از جمله برداشتن ویزا منابع مالی را به منطقه سرازیر کرد.

او گفت: اردبیل به ویژه سرعین با آب و هوایی که سازگاری مطلق با طبع بشری دارد در آینده نزدیک می تواند در حوزه های گردشگری و سلامت به یکی از قطب های مهم گردشگری نه تنها در کشور بلکه در خاورمیانه تبدیل شود.

نماینده مردم اردبیل ، نمین ، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: برای معرفی ظرفیت های استان به ویژه شهر سرعین به مسوولان و تصمیم گیران ، اعضای کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق به اردبیل سفر می کنند.

وی همچنین بیان کرد: با توجه به مزیت هایی که شرکت های شبه دولتی دارند می توان از آنها نیز در این راه بهره گرفت و از این رو با مدیران شستا دیداری خواهیم داشت.

پیرموذن در ادامه همچنین با اشاره به خواست مسوولان در زمینه هزینه درآمدهای حاصل آب های معدنی در خود استان، از تلاش ها در این زمینه خبر داد.

هفته فرهنگی اردبیل که از سوم دی ماه در محل سالن همایش های برج میلاد تهران آغاز شده تا نهم ماه جاری ادامه دارد.

نمایشگاه توانمندی های استان اردبیل در محوطه برج میلاد تهران تا نهم دی ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ برای بازدید عموم مردم دایر است.

انتهای پیام / ایرنا