باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

کد خبر: 3072 | تاریخ انتشار: 14:18:12 - سه‌شنبه 25 آذر 1393 | بدون نظر | |

با حضور مسئولان استانی و کشوری

رونمایی از جام مشکین /اولین جلسه مجمع خیرین میراث فرهنگی کشور

ایلقار نیوز:در این گردهمایی مسئولان ارشد شهرستان به تشریح قابلیت ها و توانایی های گردشگری شهرستان مشگین شهر پرداخته و بیان داشتند که با تدبیر دولت تدبیر و امید مسئله میراث فرهنگی در منطقه برجسته شده و کارهای ارزشمندی در این راستا انجام گرفته و خواهد گرفت.

 جام مشکین

مسئولان شهرستانی با اشاره به آثار باستانی کشف شده در شهرستان مشگین شهر گفت: بیش از 600 اثر باستانی در این شهرستان کشف شده که بیش از 350 فقره از آثار کشف شده در مشگین شهر به ثبت ملی رسیده و در جهت توسعه گردشگری پنج منطقه نمونه گردشگری و دو روستای هدف گردشگری در این شهرستان شناسایی شده و وجود دارد.

IMG_9994

یونس اسدی نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این همایش با بیان اینکه این شهرستان آثار باستانی غنی را داراست گفت: متاسفانه بر خی از آثار ملی همچون منطقه باستانی شهر یری در آستانه تخریب و برخی از پروژه ها نیز به دلایل دمختلف راکد مانده است که از نمونه های بارز آن می توان به تکمیل پروژه مقبره شیخ حیدر اشاره کرد.

وی تصریح کرد: این پروژه و مجموعه عظیم برای رفع مشکلات مردمی ایجاد شده بود که متاسفانه با وجود اینکه سال ها از شروع پروژه سپری شده اما همچنان بلاتکلیف مانده است و به جای رفع مشکلات مردم زمینه ایجاد مشکل برای مردم شهرستان شده است.

کریم حاجی زاده در این همایش با بیان اینکه شهرستان مشگین شهر محل تلاقی تاریخ با جغرافیاست افزود: مسراث فرهنگی به عنوان دستگاه دولتی قادر به حفظ تمام میراث نیست بلکه برای حفظ این آثار باید مردم نیز وارد عرصه شوند که در این راستا با تشکیل اولین جلسه مجمع خیرین میراث فرهنگی کشور زمینه لازم جهت مشارکت مردم در این عرصه فراهم شده است.

IMG_0008

درویش امیری معاون حقوقی و پارلمانی مجلس در این گردهمایی با بیان اینکه ایران جزء افتخارات دنیاست گفت: در زمینه صنایع دستی ایران غنی ترین صنایع دستی دنیا را تولیدکرده و در اختیار تمام دنیا قرار داده است.

وی خاطر نشان کرد: از 460 صنایع دستی شناخته شده دنیا 350 قلم آن مربوط به جمهوری اسلامی ایران می باشد و در نوع خود رکورد جهانی را شکسته است لذا صنایع دستی ایران جزء افتخارات ایران محسوب می شود.

 IMG_0023

وی با اشاره به مهمترین صنایع دستی ایران گفت: فرش ایرانی یکی از برجسته ترین صنایع دستی ملت ایران است که تمام دنیا از این کشور الگو گرفته اند اما یکی از ضعف هایی که موجب عقب ماندگی ایران در بحث صنایع دستی و میراث فرهنگی وجود دارد سخنان بیهوده ای است که مطرح می شود و عمل نمی شود.

گفتنی است اولین جلسه مجمع خیرین میراث فرهنگی کشور برای اولین بار در شهرستان مشگین شهر برگزار شد.

این گردهمایی با هدف جذب کمک های مردمی و خیرین در راستای توسعه و معرفی میراث فرهنگی شهرستان برای اولین بار در کشور در شهرستان مشگین شهر برگزار شده است.

IMG_9991

در پایان همایش از مسئولانی که در کشف و رسیدگی به پرونده جام مشگین مشارکت داشتند با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل امد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار