۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

کد خبر: 3450 | تاریخ انتشار: 12:38:30 - یکشنبه 7 دی 1393 | بدون نظر | |

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس:

هیچ یک از نمایندگان هم استانی یا مسئولان استانی در الحاق شمال استان به منطقه آزاد تجاری کمکی نکردند

ایلقار نیوز:حجت‌الاسلام حبیب برومند: بنده در زمان رئیس جمهور سابق 21 مورد دستور کتبی برایبرومند حل مسائل منطقه مغان گرفتم که یکی از آنها وصل پارس‌آباد و بیله‌سوار به منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس بود که با پیگیری‌های انجام شده و همراهی مسئولان سابق و فعلی امروز شاهد تصویب الحاق شمال استان به منطقه آزاد تجاری هستیم.

وی افزود: هیچ یک از نمایندگان هم استانی یا مسئولان استانی نه تنها کوچکترین کمکی را به بنده نکرده بلکه با تمسخر رفتار کرده و تحقق این کار را یکی از محالات می‌دانستند که به رغم اینگونه تصور مسئولان و برخی نمایندگان استان ناملایمتی را به جان خریده و با اراده مصمم تصمیم گرفتم تا پیگیر موضوع باشم و حتی چندین بار با مسئولان منطقه آزاد ارس ملاقات‌هایی انجام داده و بالاخره آنها را مجاب کردم که این موضوع را تحقق ببخشند.

این نماینده مجلس ادامه داد: در ملاقات‌هایی که با رئیس جمهور داشتم همواره پیگیر الحاق پارس‌آباد و بیله‌سوار به منطقه آزاد ارس بودم و با کلانتری و ترکان مکاتبات مکرری کرده و در ملاقات‌های خصوصی فراکسیون روحانیون مجلس با انصاری پیگیری‌ها را انجام داده و مطالبه به حق مردم شمال استان و الحاق آن به منطقه آزاد ارس را اعلام کردم.

برومند تصریح کرد: با این پیگیری‌ها و انجام سفر انصاری و ترکان به پارس‌آباد و بیله‌سوار در هنگامه سفر رئیس جمهور به استان اردبیل آنها را مجاب کردیم که موافقتشان را با الحاق شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در پیوستن به ادامه منطقه آزاد ارس اعلام کنند که استاندار اردبیل نیز بارها حمایت خود را از این امر و پیگیری‌هایشان را انجام دادند.

وی گفت: در جلسه شورای اداری هیئت دولت در اردبیل بنده به کرات از رئیس جمهور خواهش کردم تا در حضور وزرا، استاندار، فرماندار و نمایندگان موافقت خود را اعلام و به ترکان دستور الحاق را صادر کنند که بعد از این سفر و پیگیری‌های مستمر بالاخره این موضوع به نتیجه نشست.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی محدوده این منطقه را 90 هکتار اصلاندوز، 2 هزار و 700 هکتار پارس‌آباد و 100 هکتار بیله‌سوار اعلام کرد و افزود: برخی از دوستان نماینده بدون اینکه زحمتی بکشند بر سر سفره منطقه آزاد نشسته و خود را برحق‌تر از دیگران می‌دادند در حالی که برخی از نمایندگان تلاش می‌کردند تا با پیگیری منطقه آزاد سبلان موضوع قابل پیگیری را مخدوش جلوه دهند.

برومند با اشاره به حکم حکومتی مقام معظم رهبری در اختصاص 8 میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی برای مهار آب‌های مرزی گفت: از این مبلغ با پیگیری مسئولان استانی در مهار آب‌های مرزی و نوسازی کانال‌های اصلی و فرعی اعتبارات خوبی جذب استان شده است.

وی عنوان کرد: سهم استان حدود 3 هزار میلیارد تومان است و مبلغی که از این پول به سد عمارت، سد انگوت و همچنین تکمیل و احداث پایاب سد خداآفرین، نوسازی کانال‌های اصلی و فرعی مغان و زهکشی اراضی اختصاص یافته قطعا در تکمیل پروژه‌ها مفید و موثر خواهد بود.

این نماینده مجلس در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل بیان کرد: قرار است 83 هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش اراضی نوین قرار گیرد که 63 هزار هکتار آن در منطقه مغان است که زمینه اجرایی شدن و اقتصاد منطقه را فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام/فارس

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار