باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

بهشتی به نام جهنم دره در دامنه سبلان

خروش چشمه‌های جوشان در دل کوه سبلان/مشگین‌شهر قطب گردشگری مسافران

اجاره سوئیت در مشکین شهر

ساختار کشور با مشکل تمرکزگرایی روبروست

زندان مشکین شهر دیگر جوابگو نیست

۱۰ کیلوگرم مواد مخدر در مشگین‌شهر کشف و ضبط شد

تعرفه‌های نامتعارف و داد اهالی مشگین‌شهر

۵ پروژه طرح هادی در مشگین‌شهر به بهره‌برداری رسید

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

کد خبر: 2764 | تاریخ انتشار: 18:49:26 - یکشنبه 16 آذر 1393 | 4 نظر | |

بخش سوم: صفر جعفرزاده

واکاوی شرایط حال و گذشته کاندیداهای احتمالی

ایلقار نیوز مشکین سلام برای واکاوی و تحلیل  انتخابات پیش رو اقدام به ارایه سری مطالبی تحت عنوان “تحلیلی بر انتخابات آینده مجلس و واکاوی شرایط حال و گذشته کاندیداهای احتمالی” نمود. در بخش اول به یونس اسدی نماینده ی فعلی پرداخته شد. در بخش دوم ولی ملکی موضوع این واکاوی قرار گرفت.

اکنون و در بخش سوم به واکاوی شرایط حال و آینده صفر جعفرزاده دیگر کاندیدای احتمالی جعفر زادهانتخابات مجلس در سال آتی می پردازیم.

صفر جعفرزاده برای اولین بار در انتخابات دور هشتم مجلس شورای اسلامی با رزومه ای درخشان پا به عرصه رقابت ها گذاشت و با نتیجه ای باور نکردنی آن را به پایان برد. انتخاباتی که هر قدر پیش می رفت شرایط به نفع جعفرزاده تغییر می کرد و فعالین ستاد اسدی و سایر رقبا روز و شب برای زودتر رسیدن روز انتخابات لحظه شماری می کردند.
در زیر به تشریح شرایط جعفرزاده در انتخابات پیش رو خواهیم پرداخت.

۱- تجربه کاندیداتوری:
مهم ترین نقطه قوت جعفرزاده در انتخابات، شرکت وی در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی می باشد، او از نزدیک شرایط انتخابات را تجربه کرده ونسبت به زیر و بم امور انتخابات آشنایی دارد.
۲- ساماندهی قوی ستاد:
جعفرزاده در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی نشان داده که در سازماندهی و انسجام ستاد فردی قهار است. تیم تبلیغاتی وی حتی در دورافتاده ترین روستاها نیز فعال بود و به تبلیغ وی می پرداخت.
به جرات می توان گفت وی قوی ترین ستاد را در بین کاندیداهای آن دوره داشت ستاد او توانست در مدت زمان کوتاهی نقش فوق العاده ای ایفا کند و بیش از۱۹۸۰۰رای برای وی جمع آوری نماید.
۳- قدرت بیان:
جعفرزاده از قدرت بیان مناسبی برخوردار است. وی در استخدام کلمات طوری عمل می کند که مورد پسند آحاد جامعه اعم از تحصیل کردگان وعامه مردم قرار گیرد. او سخت ترین تعابیر را با استفاده از سهل ترین کلمات بیان می کند.
۴- سابقه اجرایی درخشان:
وی نسبت به سایر رقبا از رزومه اجرایی کاملا قوی برخوردار است و مهم تر اینکه اکثر ماموریت های اجرایی اش در داخل استان بوده است و مردم به خوبی با آثار و نتایج آن آشنا هستند.
از جمله خدمات وی احداث تصفیه خانه مشکین شهر در زمانی که مسئولیت اداره آب وفاضلاب را عهده دار بود، می باشد.
شاید بتوان نقطه عطف کارنامه اجرایی صفر جعفرزاده را فعالیت وی در شهرداری مشکین شهر دانست. به اذعان اکثر نخبگان کارهای عمرانی صورت گرفته در مدت مسئولیت وی در شهرداری مشکین شهر در تاریخ این شهر بی سابقه بوده است.
اقداماتی از جمله تعریض و دو بانده کردن جاده پریخان، احداث خیابان قره درویش، احداث پارک ولایت و ساماندهی فضای سبز، انجام به موقع خدمات شهری و … کارهای ماندگاری بودند که در دوران تصدی گری وی بر شهرداری مشکین شهر انجام گرفت و هیچ وقت از اذهان مردم پاک نخواهد شد.
کارنامه وی مردم را در اعتماد به وعده ها دلگرم تر می کند و مردم با خیالی راحت میتوانند نسبت به تحقق آن ها امیدوار شوند.
۵ – از اهالی قلم و رسانه:
صفر جعفرزاده چون اهل قلم و رسانه رسانه است با این قشر زحمت کش ارتباط تنگاتنگی دارد. وی با فوت و فن زرگری نیز در این مقوله آشنایی کاملی دارد همین نکته باعث شده است تا در جنگ های روانی بین رقبا هیچ وقت بازنده میدان نباشد و همیشه یک سر و گردن بالاتر از سایر رقبا است.
۶- نحوه برکناری از شهرداری مشکین شهر:
برکناری جعفرزاده از شهرداری در حالی که خود از ادامه فعالیتش در صورت مهیا بودن شرایط خبر داده بود با علل واهی و ناموجه صورت گرفت. این در حالی است که کارنامه بسیار موفقی از خود به جا گذاشته بود. این مسأله و عدم کارآیی وموفقیت شهردار بعد از وی باعث افزایش محبوبیت بیش از پیش وی در میان افکار عمومی گردید.

مشکلات و نا رسایی های احتمالی پیش روی وی در انتخابات آتی
با گذر از نقاط قوت و برجسته جعفرزاده نگاهی اجمالی خواهیم انداخت به مشکلات و نا رسایی های احتمالی که وی برای رسیدن به صندلی سبز با آن مواجه خواهد شد.
۱- مباحث مطروحه در باب احراز صلاحیت وی: 

با عنایت به این که حضور صفر جعفرزاده در انتخابات آتی را می توان یکی از موانع بزرگ پیروزی برخی رقیبان احتمالی نام برد، طبق شنیده ها تلاش های گسترده ای از طرف یکی از رقیبان برای عدم احراز صلاحیت وی در حال انجام است که در صورت به بار نشستن تلاش ها می تواند حضور صفر جعقرزاده را در انتخابات پیش رو با هاله ای از ابهام مواجه کند.
۲- عدم قرار گیری وی در مناسبات سیاسی رایج در کشور:

صفر جعفرزاده بیشتر به عنوان یک چهره اجرایی کار آمد و موفق شناخته می شود تا یک چهره سیاسی. وی حضور پر رنگی در مناسبات سیاسی ندارد و ارتباطات مناسبی نیز با افراد مطرح سیاسی کشور ندارد. همین امر برخی ها را برای روی آوردن به جعفر زاده با تردید مواجه کرده است.
۳- عدم محافظه کاری و صریح بودن:

هر چند صراحت بیان و گفتار و عدم محافظه کاری در بین عرف مردم اخلاق پسندیده ایست اما باید قبول کرد که در عالم سیاست چندان کار آیی ندارد. برخی ها از این خلق وی نهایت سواستفاده را می کنند و او را به انجام حرکات قلدر مآبانه و نامناسب با مراجعات مردمی متهم می کنند. آنان سعی می کنند ازین روش به عنوان یکی از حربه های انتخاباتی جنگ روانی علیه صفر جعفر زاده استفاده کنند.

در خاتمه با توجه احتمال تغییر قانون انتخابات ، لازم به یاد آوری میباشد . تحلیل فوق متاثر ازین قانون نبوده و بدیهی است با تغییر شرایط انتخابات ، وضعیت کاندیداها نیز تغییر قابل توجهی خواهد کرد.

ولی مستی

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


4 ديدگاه مطلب براي " واکاوی شرایط حال و گذشته کاندیداهای احتمالی " ارسال شده است.

 1. یاسرآذرنزاد گفت:

  به یقین ایشان پیروز میدان رقابت های انتخاباتی خواهد بود

 2. قهوه چی گفت:

  آرزو بر جوانان عیب نیست! بر چشم بد لعنت

 3. اذری گفت:

  من یکی از مدیران مشکین شهری ساکن اردبیل و کارمند یک سازمان دولتی هستم کاری که جعفرزاده در مشکین شهر انجام داد هیچ شهرداری انجام نداده است من باشخصه طرفدار او خواهم بود البته به نظر می رسد خودش برای امدن زیاد راغب نیست

 4. هاشم گفت:

  جعفرزاده در امانت خیانت نمی کند و مورد اعتماد ترین نامزد انتخابات اینده است .

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار