وی با بیان اینکه دشمنان به انتخابات به دید یک ظرفیت عظیم برای پیاده کردن مقاصد خود نگاه می‌کنند گفت: گاه با شعارهای جذاب و وعده‌های غیرواقعی ملت را به خیابان‌ها کشیده و حرکتی می کنند تا اقدام قانونی با خشونت تبدیل به بی‌نظمی وبی‌قانونی شود.

عاملی فصل‌الخطاب تمام انتخابات را رعایت قانون اعلام کرد و گفت: عده‌ای بعد از انتخابات و اعلام نتایج طوفانی از اعتراض و شکایت به راه می‌اندازند و با فاصله گرفتن از قانون سعی می‌کنند خواسته خود را برتر از قانون دانسته و اغتشاش برپا کنند.

وی افزود: ما همیشه باید یاد بگیریم که قانون فصل‌الخطاب است و دموکراسی و قانون لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: جدایی این دو باعث می‌شود که جامعه از دیکتاتوری سر در بیاورد و اگر به یک امر قانونی اعتراض داشته باشیم این اعتراض نیز با روش قانونی انجام شود.

عاملی ادامه داد : شرکت ۸۵ درصدی جمعیت در انتخابات سال ۸۸ دشمن را به طور کامل مایوس و متحیر کرد ولی خروج از راهکارهای قانونی برای اعتراض دشمن را به شدت امیدوار کرد تا اهدافش را پی بگیرد.

خطیب جمعه اردبیل افزود: مردم فهیم ما اعم از دو جناح و دوطرف انتخابات فورا متوجه حضور دشمن شده و دندان طمع او را کشیدند و با بصیرت خود حماسه‌ای را خلق کردند که همواره ماندگار می‌ماند.

عاملی گفت: روز ۹ دی متعلق به سلیقه سیاسی خاصی نیست بلکه روز ملت ایران، روز وحدت و هماهنگی تمام سلایق سیاسی است که ملت ما با دشمن شناسی و وقت شناسی نشان داد که به راحتی می‌توان خباثت دشمن را خنثی کرد.

خطیب جمعه اردبیل تصریح کرد: در کشورهایی در حوادث مشابه نیروهای امنیتی بحران را جمع می‌کنند ولی در کشور ما مردم این کار را عهده‌دار شدند و روز ۹ دی روز ملت و مردم است و انقلاب ما با انقلاب‌های دیگر از این جهت امتیاز دارد که دارای یک هنر بزرگ است و آن هنر عبور از بحران‌های بزرگ و سنگین به شمار می‌رود بحران‌هایی که هر حکومت و انقلاب را می‌تواند به راحتی به زانو درآورد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری افزود: روز ۹ دی را باید یک رفراندوم ملی در دفاع از قانون، نظام و رهبری دانست و استکبار جهانی از همان روز کینه ملت ما را به عنوان رمز مقاومت به دل گرفته و تحریم‌های بسیار زیادی را در انتقام دشمن از ملت ما جزو مقاصد خود دانسته است.

خدمات قرارگاه خاتم‌الانبیاء در شکستن تحریم دشمنان بی‌نظیر است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با دفاع از خدمات سپاه و بسیج در عرصه سازندگی به ویژه تلاش قرارگاه خاتم‌الانبیا در پیشرفت‌های کشور گفت: در حالی که دشمنان تجهیزات و امکانات بسیار زیادی را در توسعه این کشور تحریم کرده بودند این قرارگاه خاتم‌الانبیا بود که با ورود خود سعی کرد تا دسیسه دشمنان در توقف اجرای پروژه‌ها خنثی شود.

عاملی ادامه داد: دو مجموعه شامل قرارگاه خاتم الانبیا و موسسه برکت کمر تحریم‌ها را شکسته‌اند و با تمام توان در عرصه سازندگی حضور پیدا کرده و بازوی اجرایی دولت به شمار می‌روند.

وی تقدیر معاون رئیس جمهور را از خدمات قرارگاه خاتم انبیا یادآور شد و گفت: در پایتخت انرژی ایران عسلویه این قرارگاه به رقم تحریم دشمن بدون نگاه انتفاعی و اقتصادی حرکتی را در احداث پالایشگاه‌ها، نیروگاه و سکوهای نفتی به وجود آورده که در تاریخ این کشور بی‌نظیر است.

عاملی با انتقاد از کسانی که این خدمات را نادیده گرفته و در لباس دشمن سعی می‌کنند فعالیت‌های قرارگاه خاتم‌الانبیا را نادیده بگیرند گفت: باید منصف بود و حقیقت را در توانمندی‌های چنین مجموعه‌هایی به نظاره نشست.

۱۹ ژانویه روزی جهانی آذری‌ها است

امام جمعه اردبیل با گرامیداشت ۱۹ ژانویه به عنوان روز جهانی آذری‌ها گفت: مردم آذربایجان بعد از ۷۰ سال فشار کمونیسم‌ها در چنین روزی با ندای «الله اکبر» عشق و ارادت به اهل بیت و حفظ هویت دینی از دشمنان رهایی پیدا کرده و توانستند هویت حقیقی خود را بازیابند.

عاملی بیان کرد: هر چند عده‌ای سعی می‌کنند در این روز شبهه ایجاد کرده و ۳۱ دسامبر را به عنوان روز جهانی آذری‌ها معرفی کنند اما همه باید متوجه باشیم که در روز ۱۹ ژانویه این هویت دینی و عشق به اهل بیت بود که آذری‌زبان‌ها را به وحدت و انسجام واقعی رساند تا دشمن را زمین‌گیر کنند.

وی موفقیت موسسات قرآنی نسیم وحی خلخال و دارالقرآن استان را در سطح مقدمات قرآنی کشور و قرار گرفتن در جایگاه ممتاز آزمون سراسری قرآن کریم ستود و از سایر موسسات قرآنی در ایجاد فضای تربیتی سالم و قرآنی در استان تجلیل کرد.

 عاملی در پایان سخنان خود با گرامیداشت هفته وقف از متمولین خواست که بعد از تامین زندگی خود و فرزندان با وقف بخشی از مازاد ثروت خود را در مسیر وقف فرهنگی و امدادرسانی نقش ویژه‌ای را در جامعه و تقرب خاصی را در محضر حضرت حق و آرامش بزرگ در وجدان خود داشته باشند.

انتهای پیام / ساوالان خبر