سال «مهار تورم، رشد تولید» پیش آهنگ پیشرفت و توسعه در اردبیل

برقراری صلح میان طایفه‌های مشگین‌شهری/پرونده مختومه شد

برپایی ۱۰ نوروزگاه عشایری برای استقبال از مسافران در اردبیل

اجاره سوئیت در مشکین شهر

بحران کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش اردبیل

ستاد دیه و خیرین مشگین‌شهری ۲۰۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان کمک کردند

اقامت بیش از ۵۳ هزار نفر قبل از عید در اردبیل

تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری اردبیل به ۱۵۳ نفر رسید

حادثه دلخراش برای کودک ۲ ساله در اردبیل

تعیین قاضی ویژه برای رسیدگی به جرایم مربوط به چهارشنبه‌سوری در مشگین‌شهر

توزیع ناعادلانه امکانات شهری سبب مشکلات فرهنگی می‌شود

تمام اختیارات رئیس سازمان به استان‌ها تفویض شده است

کد خبر: 4250 | تاریخ انتشار: 23:35:34 - شنبه 27 دی 1393 | 7 نظر | |

گزارش تکمیلی:

از دومین نشست شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان های استان اردبیل در پارس آباد

ایلقار نیوز:دومین نشست هم اندیشی استانی اصلاح طلبان شهرستان های استان اردبیل در پارس آباد،با حضور میهمانانی از شهرستان های اردبیل  ، مشگین شهر ، پارس آباد ، بیله سوار خلخال ، گرمی ، نیر، نمین و سرعین،جعفر آباد در پارس آباد برگزار گردید .

به گزارش خبرنگار ایلقار نیوز : در این نشست ابتدا جبرائیل طلیعه،بخشدار جعفرآبادمغان و رئیس1 ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در پارس آباد از حضورمیهمان وحاضرین در نشست تقدیر وتشکر کردند.ایشان در ادامه سخنان خود همه حاضرین راکه برای رسیدن به یک هدف مشترک در گذشته وحال تلاش و همت کرده اند به وحدت ،انسجام ویکدلی دعوت کرد و افزود: اگر وحدت وانسجام در بین همه ما وجود داشته باشد میتوانیم به همه اهدافمان برسیم و اگر انشقاق و تفرقه بین ما وجود داشته باشد هیچوقت به انچه که میخواهیم نخواهیم رسید و عده ای سودجو میخواهند در میان اصلاحات و دولت تدبیر و امید تفرقه ایجاد کنند که باید کاملا هوشیار باشیم.

در ادامه آقای حسین بیدار بعنوان سخنران اول از پارس آباد ( میزبان نشست )سخنان خود را با این جمله آغاز نمودند: در جوامع عقب مانده انسان ها با خون بهم   بسته می شوند و تشکیل طایفه می دهند در جوامع توسعه یافته انسانها با فکرو اندیشه یکسان در کنار یکدیگر قرار می گیرند وتشکیل حزب می دهند. از گذشته ما انتخابات داریم ولی احزاب قدرتمند نداریم به همین خاطر بسیار خوشوقتم که در خدمت بزرگانی هستم که برای من بسان خویشان فکری هستند.اینجا مردانی وجود دارند که تلاش می کنند در نبود احزاب قدرتمند وتشکل های مردم نهاد این بار سنگین تهمت زا را در میان خوف و رجا به دوش میگیرند.

ایشان با انتقاد از دوره هشت ساله دولت مهرورزی آنرا دوره ای برای چپاول و غارت خواندند که تنها 2با تغییر نرخ بهره سود بانکی میلیاردها دلار غارت کردند و امروز لازم است دولت روحانی اصلاح طلبان را تقویت کند و فضا را غیرقابل بازگشت کند و توجه داشته باشد که افکار عمومی گرچه قدرتمند است ولی کم حافظه است وظیفه دولت در عین حفظ آرامش در کشور حفظ حیات خویش نیز هست و این ممکن نیز جز با راضی نگه داشتن حامیان خویش بدست نمی آید و در غیر این صورت باید منتظر چرخش معیوب به سالهای پیش باشیم وبی شک دلواپسان برای این ملت دلسوزی نخواهند کرد .

بیدار با تحلیل از وضعیت وزارت کشور و استانداری اردبیل افزودند استانداری اردبیل در میان گروه های مختلف محصور شده است گروه اول اعضای ستاد روحانی می باشند کسانی که در روزهای سخت سینه سپرکردند و شرکت در دولت را حق خود می دانند گروه دوم مدیرانی هستند که در دولت گذشته به حاشیه رانده شده اند و به خاطر نبود تعامل مناسب بین اصلاح طلبان فرصت حضور در ستاد روحانی نداشتند و یا ستاد نتوانسته آنها را شناسایی کند و گروه سوم نمایندگان مردم هستند و معلوم نیست که چگونه وکیل برخلاف نظر موکل سخن می راند آنچه از میان این تقابل برمی آید این است که استانداری دری است که هنوز به پاشنه خود می چرخد .

ایشان ضمن انتقاد از سرکار بودن مدیران ضعیف و ناکارآمد دولت احمدی نژاد اظهار داشتند که از روند کُند تغییرات مدیران نگران هستیم و این آهنگ کُند تغییرات باعث ریزش در بدنه دولت خواهد شد.

در ادامه نشست حجت الاسلام بابابی از خلخال سخنران بعدی بودند که از بانی این جلسات اقای 3زین العابدین تقدیر وتشکر نمودند و خطاب به مرکز نشینان گفتند که ما برگزاری این جلسات را از شما درخواست نموده بودیم که متاسفانه بی توجهی نموده اید و باید شما از چندین ماه قبل این جلسات را شروع و تا به حال باید 10الی 12 جلسه تا به امروز برگزار می شد. ایشان در ادامه به اتفاقات رخ داده در مجلس به خاطر آزاد منشی ، حق طلبی و ادامه دادن راه شهید مطهری توسط فرزندش را قابل ستایش توصیف نمودند.

بابایی درپایان به خاطر بی توجهی مسئولان کشوری واستانی نسبت به جریان اصلاح طلبی گلایه نمودند واز بکارگیری افرادی در وزرات کشور که تا دیروز مخالف سرسخت دولت روحانی واصلاحات بودند اظهار تاسف کرد و خواستار جذب جوانانی شدکه در ستادهای دکتر روحانی   با شوق و اشتیاق فعالیت میکردند .

فرهاد صفری سخنران بعدی این نشست از شهرستان بیله سواربود . صفری ضمن خوش امدگویی 4_Copy1به حاضرین در نشست سخنان خود را از دولت قبلی آغاز نمودند وافزود 8 سال دولت آقای احمدی نژاد در یکشبه همه نیروهای کارآمد وشایسته که نیروی انسانی یک کشور هستند را کنار گذاشتند. واین مسئله باعث شد که فضای سیاسی بسته بشود.صفری در ادامه افزود:مردم بعد از 8 سال به خاطر وضعیت نابسمان کشور فضا را برای تغییرات مناسب دیدند وبا رای به آقای روحانی فضا را دگرگون کردند .الان که 16 ماه از دولت تدبیر وامید می گذرد و بهترین فرصت برای ارزیابی و آسیب شناسی عملکرد دولت می باشد. آیا دولت به کارهای تشکیلاتی وحزبی معتتقد است؟ و چه کارهایی در این زمینه انجام داده است.

ایشان با اشاره به هزینه هایی که اصلاح طلبان پرداخته اند هشت سال گذشته را سندی برای درستی افکار و اندیشه های اصلاح طلبی دانستند و از دولت روحانی خواستار گشایش فضای باز سیاسی شدند.

نجیبی مهمان ویژه از تهران نیز در ادامه جلسه به بحث قدرت اشاره نموده و اظهار داشت وقتی5 بحث قدرت پیش می آید متاسفانه بسیاری از اهداف فراموش می شود و قدرت باید برای رسیدن به اهداف باشد نه اهداف وسیله ای برای رسیدن به قدرت .

ایشان با اشاره با نقش فرهنگ ابراز داشتند باید در رفتارها و گفتار خود دقت نماییم چرا که بازتاب آن به فرهنگ اصلاحات نسبت داده می شود و باید خود انتقادی و انتقاد درونی را تقویت کنیم که بهترین راه برای رسیدن به آرمانهاست.

ایشان در پایان لزوم تجزیه و تحلیل فضای جامعه را ضروری دانسته و خواستار جذب جوانان و علاقمندان به این گونه جلسات شد. وی افزود اگر تشکیلات منسجم و قوی باشد آینده ای روشن برای مردم و جامعه در راه است . ماباید با تکیه بر هویت جمعی و حرکت تشکیلاتی اهدافمان را پیش ببریم .

سیف اله سروی از جعفرآباد ضمن بیان خاطراتی از انتخابات گذشته، دولت تدبیر و امید را دنباله رو6_Copy2  اصلاحات دانست و ضمن تجلیل از   به برخی از کارهای انجام گرفته در دولت خواستار استفاده از نیروهای کارآمد در دولت شد.وی افزود اصلاحات هیچ موقع متوقف نشده و نخواهد شد . ایشان سابقه تاریخی اصلاحات را از دوره حضرت محمد (ص) دانسته و عشق و علاقه مردم شیعه ایران را به امام حسین (ع) که برای اصلاح جامعه قیام کرد یادآور شد .

محرمی از سرعین به بازماندگان و اهالی شهرستان پارس اباد ، حادثه شورابیل راکه از دانشجویان شهرستان پارس اباد بودند تسلیت گفتند و در ادامه افزودند که دولت برای رسیدن به هدف باید7 از دو موضوع غفلت نکند اول ساماندهی وزارت کشور جهت صیانت از آرای مردم است و دوم دولت نباید احزاب را رقیب دولت بداند چراکه احزاب ها رقیب دولت نیستند بلکه راه و هدف را نشان می دهد وتفکر اصلاحات و حرکت های موجود در جامعه خودجوش است و در انتخابات مردم این را در آرای خود نشان می دهند .

عباس جاهد از گرمی در ادامه نشست به نقش برخی از لیدرها به خصوص حاج علی زین العابدین اشاره نمود و وجود این افراد را در قوام این جلسات ضروری دانست.

حاج علی زین العابدین از اصلاح طلبان مشگین شهر از دیگر سخنرانان این جلسه بود ایشان با تقدیر و تشکر از برگزارکنندگان این جلسات گفت ما به عنوان مجموعه عظیم فکری ، عصاره ای از مجموعه گفتمان فکری اصلاح طلبان هستیم ما سخنانمان از جنس فرهنگی و از جنس تحول می باشد باید تحول و تدبیر را با خود عجین کنیم و جامعه این تغییر و تحول را از ما طلب می نماید ما باید تعریف و اهداف اصلاحات را روشن کنیم و تعریفی عمیق از اصلاحات باید داشته باشیم .

ایشان اصلاحات را با پیدایش بشر همزمان دانسته و تغییر و تحول در سیر تاریخ را جزئی از ذات 8اصلاحات دانستند که باید هر روز نسبت به گذشته تغییر و تحول جدید و مثبت ایجاد شود .

ایشان گفتند قرآن کتابی است که برای اصلاح بشر از جانب خداوند وحی شده است و سرمشق و الگوی ما باید کتاب خدا باشد . و کتاب نهج البلاغه نیز دارای مضامینی در زمینه اصلاح ،تغییر و تحول می باشد تا جامعه به سعادت برسد . آنانکه ما را به بی دینی توصیف می کنند بگویند که کجای دین سکون و بی حرکتی و رخوت و سستی وجود دارد .

ایشان در ادامه افزودند انقلاب اسلامی حرکتی عظیم بود و دایره این انقلاب بسیار بزرگ است و باید به حد مطلوب و قابل قبولی برسد و اصلاحات صراط مستقیم حقیقی انقلاب ، امام و قانون اساسی است و در این چهارچوب حرکت خواهیم کرد و به نظام انقلاب اسلامی کاملا پایبند هستیم و خارج از این چهارچوب حرکت نخواهیم کرد .

ایشان در پایان به چالشهای اصلاح طلبی اشاره نمودند که این چالشها برخی مقطعی و برخی ممتد و ادامه دار می باشند . که در هردو اشتراکاتی وجود دارد و باید در دوگفتمان حرکت کنیم یکی گفتمان ایدئولوژیکی است چرا که عنصر دین از سپیده دم تاریخ تا کنون عنصر مهمی است که در کشور ما هم قابل حذف نیست و باید گفتمان خود را در این عرصه وسعت بخشیم . و باید بگویم که حضور جریان اصلاح طلبی در جبهه های جنگ قطعا چندبرابر سایر جریان هاست و این به خاطر دید اعتقادی و ارزشهای دینی است که در این جریان وجود دارد . ارزشها را نباید مصادره کرد بلکه ارزشهای دینی و اعتقادات متعلق به همه مردم است و جریان اصلاح طلبی با تمام وجود و اعتقادات باید در مراسمات مذهبی حضور پرشوری داشته باشند.

وی افزود دیگر چالش اصلاحات گفتمان مدنی می باشد که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در این مورد کوتاهی هایی نیز وجود دارد که برخی محدودیت ها نیز مزید بر علت شده است و در زمینه گفتمان مدنی جادارد بیشتر فعالیت کنیم و در عرصه فعالیت های فرهنگی باید حضور گسترده ای داشته باشیم .

در این جلسه تصمیم گرفته شد تا سومین نشست استانی اصلاح طلبان استان اردبیل در شهر بیله سوار برگزار شود.

در پایان این جلسه بیانیه شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان های استان اردبیل در نشست پارس آباد قرائت گردید که متن این بیانیه فردا یکشنبه از طریق این سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


7 ديدگاه مطلب براي " از دومین نشست شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرستان های استان اردبیل در پارس آباد " ارسال شده است.

 1. سلمان گفت:

  اگر هر یک از شماها فرماندار یا بخشدار و استاندار میشدید الان دیگر از این جلسات خبری نبود چون قبلا این لیدر شما از فرمانداران یکی از استانهای کشور بود چرا در اآن موقع به فکر این چنینی نبوده و ایجاد حالا آمده به فکر اصلاحات ایده لوژیکی افتاده است و از وحدت سخن میگوید دولت تدبیر و امید اعضای کابینه خودش بر اساس اولویتهای نیاز کشور وشایستگی انتخاب و اکثرا”از افراد مجرب و با تجربه هستند حالا اگر در انتخاب به سراغ شماها نیامده اند شاید “آن ملاکهای مورد نیاز یک مدیر در شماها نبوده است فلذا نباید برای دولت ایراد گرفت

  • اصلاح طلب گفت:

   دوست عزیز همون کسانی رو که شما غیر مدیر و بی تجربه مینامید روسای ستاد دکتر روحانی تو شهرستان ها بودند و اون موقعی که امثال شماها جرات تبلیغ نداشتید این آقایان سینه سپر کرده و برای روحانی رای اعتماد جمع می کردند. الان هم انتظار حمایت دارند.

   • سید گفت:

    البته متاسفانه ستاد تبلیغاتی مشگین شهر بعد انتخاب دکتر روحانی فعال شده!!!!!!!!!!!!

 2. علی گفت:

  سلام و وقت بخير.لازم دانستم درخصوص اظهارنظر اقا سید مطالبی را جهت تنویر افکار عمومی به عرص برسانم سیدجان شاید شما درستاد دیگری مشغول فعالیت بودید که عملکرد ستاد مشگین شهر رازیرسوال میبرید. مشگین اولین ستاد بود دراستان دایر شد چندین ستاد در دهستانها و بخشها دایر شد چندین جلسات سخنرانی درمساجد وتالارهای شهر برگزار شد.واخرین جلسه سخنرانی باحضور مهندس ناصر نصیری وحاج علی زین العابدين در مسجد اکبرلو برگزار شد که درسطح استان بی نظیر بود واخرین روز ستاد پسر رئیس ستاد توسط نیروی انتظامی بازداشت شد.خود آقای رضایی را درشب انتخابات بازداشت کردند واولین شهری بود که مراسم جشن بی سابقه را برگزار نمود…. عزت زیاد

  • منجنيق گفت:

   سلام علي اقا، دروغ نكو حرف حساب بزن،سيد كاملا راست مي كويد، اقاي رضايي هم در روز انتخابات در فرمانداري بود،اصلا كسي از ستاد روحاني بازداشت نشده بود، اين حرف ها را نزنيد لطفا.

 3. علی امامعلیزاده میرک گفت:

  یا شا مشگین یا شا .

 4. قارلی ساوالان گفت:

  با تشکر صحبتهاي آقای محرمی چکیده و ناب بودند صیانت از آراء وهمفکری وهمکاری با احزاب را باید خیلی جدی گرفت

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار