گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

کد خبر: 4386 | تاریخ انتشار: 13:52:56 - چهارشنبه 1 بهمن 1393 | 4 نظر | |

جلسه کمیسیون طرح وبرنامه:

با محوریت انتقال ساختمان شهرداری مشگین شهر برگزار گردید

ایلقار نیوز:جلسه کمسیون طرح و برنامه شورای شهر مشگین شهر عصر چهارشنبه   به ریاستIMG_2470 دکتر پناهی برگزار گردید و در مورد انتقال ساختمان شهرداری به محل جدید بحث و تبادل نظر گردید .

در این جلسه دکتر پناهی رئیس کمسیون طرح و برنامه شورای اسلامی مشگین شهر با اشاره به اینکه برنامه انتقال ساختمان فعلی شهرداری از زمان دور دوم شورای اسلامی مطرح گردیده است متاسفانه تا به حال اجرایی نشده است . در این طرح قرار بود ساختمان های همجوار به تملک شهرداری در بیاید و در این مکان میدان و فضای سبزی ایجاد شود و به بقعه شیخ حیدر متصل شود و در اطراف آن مراکز تجاری ایجاد شود تا به عنوان مرکزیت تجاری و سمبلی باشد که به شهر ،هویت و نماد بخشد . و بخش انتفاعی و روان سازی ترافیک که مورد نظر شهرداری می باشد حل شود

به گزارش ایلقار نیوز: قربان پناهی افزود :در مورد این طرح با همکاران بحث و گفتگوی زیادی شده است و از نظرات کارشناسان در این خصوص بیشتر بهره مند خواهیم شد

در ادامه سیامک مظلومی شهردار مشکین شهر ضمن اشاره به سابقه این طرح که از سال 1382 شروع شده و مطالعات اولیه انجام گرفت ولی متاسفانه بنا به عللی معلق مانده است .

شهردار مشگین شهر افزود: طرح تغییر کاربری ساختمان اداری شهرداری در سال 91 به کمسیون-

ارجاع داده شده و در کمسیون ماده پنج نیز تایید گردیده است . با توجه به اینکه ساختمان شهرداری به خاطر افزایش جمعیت و بار ترافیکی جوابگو یی لازم را ندارد و محیط داخلی آن کوچک ودر شان شهرداری مشگین شهر نیست لذاا انتقال این ساختمان به محل جدید و با ساختار و کاربری لازم برای شهرداری ضروری می باشد

ایشان گفت :هر طرحی اعم از ایجاد مرکز تجاری یا پارکینگ و یاهر طرح دیگر ،ساختمان فعلی در هر صورت انتقال می یابد و فعلا این طرح راکد مانده است و باید با رای شورا و در صورت تصویب اجرایی شود چرا که این ساختمان با ساختار و درجه شهرداری قابل قیاس نیست و درآینده نزدیک نیز شهرداری مشگین شهر یک درجه ارتقا می یابد و به صورت شهرداری منطقه یک درخواهد آمد. و شهرداری در این مورد طرحی دارد که به شورا ارجاع و با طرح های مد نظر شورای شهر و صاحب نظران مقایسه و در صورت تایید طرح شهرداری از سوی شورا ی اسلامی شهر به اجرا در خواهد آمد .

مظلومی افزود :طرح ارائه شده توسط شهرداری ، اجرای پارکینک و مجتمع تجاری در دو طبقه با رعایت ارتفاع استاندارد به خاطر طرح  بقعه شیح حیدر که  ارتفاع بیشتر از 8 متر نباشد  در زمینی به مساحت 1500 متر مربع  قابل اجرا می باشد .

شهروز حیدری رئیس میراث فرهنگی مشگین شهر رعایت ارتفاع 8 متری را ضروری دانست تا طرح تراکم بقعه شیخ حیدر حفظ شود وی افزود طرح تغییر کاربری ساختمان شهرداری به پارکینک به خاطر متصل بودن به خیابان اصلی   باعث ایجاد ترافیک بیشتر می شود . و تراکم ساختمان در این منطقه در حال حاضر نیز بسیار بالا می باشد و اگر مجددا از فضای عمومی و باز خارج شود و ساختمان سازی ایجاد شود از لحاظ شهرسازی صحیح نخواهد بود

ایشان پیشنهاد دادند تا طرح به صورت ارتفاع کم و حفظ ساختار به بقعه شیخ  حیدر متصل گردد

به گزارش ایلقار نیوز: مهندس عالش زاده عضو سازمان نظام مهندسی شهرستان مشگین شهردر ادامه جلسه اظهار داشت : بنده در جلسه های قبلی نبودم و کلی گویی شد و شهردار محترم به تشریح جلسات گذشته اشاره نکردند.ساختمان شهرداری یک اداره ترافیک زا در سطح شهر می باشد و وجود آن در مرکز شهر مناسب نیست در گذشته به خاطر کوچک بودن شهر این ساختمان احداث گردیده است و باید در نظر داشت که محل جدید کجاست؟ دیدگاه مردم چگونه خواهد بود؟ آیا شهردار بودجه لازم را برای این طرح دارد؟

عالش زاده افزود :با توجه به اینکه وجود شهرداری در مرکز شهر و رفت و آمد های موجود به شهرداری خود باعث ایجاد ترافیک می گردد و در صورت عدم انتقال ساختمان فعلی ارائه خدمات شهری نیز با مشکل مواجه خواهد شد وباید در این طرح قوانین مربوط به نظام مهندسی و ارتفاع رعایت شود و باید شهرداری در نظر داشته باشد که با این وجود این طرح صرفه اقتصادی خواهد داشت یا نه ؟

سیامک مظلومی در مورد ابهام در مورد ترافیک زا بودن این طرح در پاسخ به عالش زاده افزود طرح پارکینگ به خیابان اصلی ربطی نخواهد داشت و از دو کوچه مجاور دارای ورودی و خروجی خواهد بود

ولی قاسمی رئیس کمسیون حقوقی شورای شهر در مورد این طرح گفت : با توجه به دیدگاه های مختلف در مورد انتقال ساختمان شهرداری ، اعضای شورا ابتدا باید دیدگاه خود را در این مورد روشن سازند و اگر موافق انتقال ساختمان باشیم باید طرح را به صورت اصولی مورد مطالعه قرار دهیم وی ضمن مناسب دانستن طرح متصل نمودن فضای ساختمان شهرداری را به بقعه شیخ  حیدر را کاری مناسب توصیف نمودند و مشکل تملک ساختمان های مجاور را مورد یادآوری کرده و افزود باید مشکل تملک ساختمان های اطراف شهرداری مرتفع گردد چرا که در صورت تصویب طرح با صاحبان زمین های اطراف شهرداری با مشکل مواجه خواهیم شد و صاحبان زمین قیمت های غیر واقعی را از شهرداری مطالبه خواهند نمود

محمد حسینی عضو شورای اسلامی شهر ضمن اعلام موافقت خود با انتقال شهرداری گفت طرح هایی که ارائه شده است باید مزایا و معایب آن بررسی گردد و نظر میراث فرهنگی نیز در ان اعمال گردد که با معماری اسلامی نیز منطبق باشد و در صورت نقشه اجرایی باید مورد قبول و تایید میراث فرهنگی نیز قرار گیرد.

عزیز محمد حسینی در ادامه افزود : باید بدون مطالعه و برنامه ریزی دقیق ازاجرای این طرح اجتناب گردد تا به سرنوشت پل هفت تیر دچار نگردد وی افزود اگر هزینه ها را در مطالعات اولیه خود بکارگیریم مطمئنا در بهره برداری به نفع عموم مردم خواهد شد .

مهران فاطمی عضو شورای اسلامی شهردر مورد انتقال ساختمان شهرداری گفت: از گذشته در این اندیشه هستیم که شهرداری به عنوان نماد و سمبل شهر شناخته شود و ساختمانی احداث گردد که ماندگار شود . وی گفت با طرح انتقال شهرداری موافقم ولی باید این طرح به صورت علمی مطالعه گردد تا کاری ماندگار را به یادگار بگذاریم .

به گزارش ایلقار نیوز:اکبر تقی زاده دیگر عضو شورای شهر ضمن موافقت خود با طرح انتقال شهرداری و مزایای آن گفت باید بحث کارشناسی و تخصصی لازم در این مورد صورت گیرد و بنده با ایجاد ساختمان تجاری جدید در محل شهرداری مخالفم چرا که هم اکنون ساختمان ها و پاساژ های تجاری متعددی در شهر ایجاد شده و به اشباع رسیده است و باید به فکر رفاه مردم شهر بود و با ایجاد فضای سبز و آبشار موزیکال در این مکان این امر میسر میگردد.

خانم زاهدی عضو نظام مهندسی، ساخت و ساز های بی رویه از جمله ساختمان 8 دی که یک مرکز فرهنگی بود را مورد اشاره قرار داده و افزود که این ساختمان دید بصری کوه سبلان رادر میدان آزادی گرفته است . وی در مورد طرح پیشنهادی تغییر کاربری ساختمان شهرداری گفت باید به این طرح با دید اقتصادی بنگریم به عنوان مثال پارکینگ این طرح ماهانه مبلغ 450 میلیون ریال و ساختمان تجاری نیز ماهانه مبلغ 300 میلیون ریال درآمدزایی خواهد داشت همچنین زاهدی به نماد بقعه شیح حیدر که از آجر استفاده شده است انتقاد کرد و افزود که نماد شهرستان مشکین شهر سنگ می باشد نه آجر که نمونه آن را می توان در ساختمان زندان ، ساختمان ثبت احوال و شهر یری دید و به تحمیل شدن طرح آجری محوطه بقعه شیخ حیدر انتقاد کرد

در ادامه عبدالرحمن معلمی به انتفاعی بودن طرح اشاره کرد که شهرداری به خاطر نداشتن بودجه و خودگردان بودن مجبورا باید به موضوع به صورت انتفاعی نگاه کند .

رحیم فرجی عضو شورای شهر در ادامه این جلسه پیشنهاد داد تا به خاطر محدودیت در ارتفاع ، پارکینگ زیر زمینی ایجاد و به پارکینگ بقعه شیخ حیدر متصل گردد تا زمینه روان سازی ترافیک را فراهم نماید و در سطح آن فضایی به عنوان پارک و فضای سبز که بقعه شیخ حیدر هم قابل رویت باشد ایجاد گرد واطراف آن واحد های تجاری نیز به صورت تک ردیفی جهت درآمد زایی وهزینه تملک ساختمان های اطراف ساخته شود ودر صورت اجرا این فضای باز می تواند ضمن زیباتر شدن چهره مرکز شهر، در مراسمات مختلف مذهبی و ملی مورد استفاده قرار گیرد .

در نهایت با جمع بندی مطالب ارایه شده از طرف کارشناسان و صاحبنظران دکتر پناهی که ریاست جلسه را بر عهده داشت گفت: این طرح به مشاور ذی صلاح داده شود تا از  جمیع جهات بررسی و مطالعه شود ضمن اینکه شهرداری نظر خود بر مشاور طرح القا نکند تا هم صرفه و صلاح شهرداری تامین شود و هم رضایتمندی شهروندان و تامین رفاه عمومی در طرح لحاظ شود و همچنین منابع مالی مطالعه این طرح هم قبل از ارائه به مشاور معین و مشخص شود.

IMG_2482

IMG_2484

IMG_2466

IMG_2472

IMG_2473

IMG_2474

IMG_2475

IMG_2478

IMG_2479

IMG_2480

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


4 ديدگاه مطلب براي " با محوریت انتقال ساختمان شهرداری مشگین شهر برگزار گردید " ارسال شده است.

 1. رحمان گفت:

  …. در خواب بیند پنبه دانه، گهی….. خورد گه….
  آرزو بر شوراها انتخاباتی است. و سنگ بزرگ نشانه نزدن،
  لطفا اول محل ساختمان جدید را مکانیابی کنید. طراحی سازگار با محیط، عملکرد گرا و…. صورت گرفت. هزینه ساخت مشکلی نداشت، بعد از سال‌ها ساختید و تمام شد و شهرداری جابجا شد اون موقع بفکر پارکینگ و فضای سبز و تجاری و غیره باشید. البته برای سرعت دادن به این موضوع شهردار میتونه قسمت اداری و خدماتی رو از هم جدا کنه و دو تا ساختمان فعلا اجاره کنه.
  در ضمن در مورد ایده هایی که دوستان و شوراها میدند لطفا اول مطالعه کنند مثلاً آبنمای موزیکال محدودیت برق فشار قوی و ارتفاع و وسعت آنرا داریم

 2. علی امامعلیزاده میرک گفت:

  با سلام و خسته نباشید امیدواریم ساختمان جدید شهرداری ،معماری ظاهریش مثال ساختمان قدیم شهرداری تبریز باشد و با توجه به فرمایشات آقای تقی زاده عزیز کمبود فضای سبز هم در مرکز شهر احساس می شود .

 3. ایلقارچی گفت:

  فضای سبز کنند بهتر است

 4. اصلاحات76 گفت:

  طرح آقای تقی زاده بسیار عالی است.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار