مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

باغداران مراقب سرمازدگی بهاره باشند

کد خبر: 4037 | تاریخ انتشار: 20:29:30 - دوشنبه 22 دی 1393 | 23 نظر | |

نوجوان15 ساله مشگین شهری:

در پی بی توجهی آموزش و پرورش مشگین شهر زمین گیر شد

ایلقار نیوز:میترا ولی محمدی دانش آموز 15 ساله ای که بر اثر بی توجهی آموزش و پرورشی ها زمین گیر شده است در گفتگو با خبر نگار ما گفت: میترا هستم از دانش آموزان مدرسه «بنت الهدی 2» چند صباحی است که دیگر پاهایم توان بردن من به آن مدرسه را ندارد.

به گزارش ایلقار نیوز به نقل از مشکین رسا:وی در بیان حادثه ای که برای خود افتاده است گفت: چهارشنبه زنگ ورزش داشتیم مربی ورزشی مدرسه مجبورم کرد بدون هیچ گونه نرمش و امادگی بدنی ورزش انعطاف پذیری را انجام دهم با اینکه اعتراض کردم که بدون نرمش نمی توانم این نوع ورزش را انجام دهم اما مربی ورزشی بدون توجه به حرف هایم مجبورم کرد این ورزش را انجام دهم.

163076

وی افزود: موقع انجام انعطاف صدای کوچکی از کمرم آمد مدتی بعد متوجه درد شدیدی شدم. فردای آن روز که رسید با وجود درد بسیار و طاقت فرسا با زحمت وافری خود را به مدرسه رساندم، اما از شدت درد کمرم – که جرقه اش در زنگ ورزش خورده بود و به صدای کوچکی که از کمرم بلند شد و بی اعتنا بودیم- نتوانستم در کلاس حضور یابم و همین باعث شد به پزشک مراجعه کنم.

 با وجود اینکه صدای کوچکی بود، اما نتیجه ی آن صدای کوچک کنج خانه را برای یک دختر نوجوان رقم زده بود. نتیجه ای که از عمل ناشیانه ی یک مربی ورزشی به عمل آمده بود و کسی پاسخگوی آن نبود. آیا میترای نوجوان مشگین شهری می تواند با پاسخگویی افراد ذیربط دوباره سرپا ایستد و آن نرمشی که بخاطر انجام ندادن آن دچار چنین بلایی شده است دوباره انجام دهد.

بشینیم زیر کرسی دردهای پدری که نگرانیِ چشمانش و پریشانی احوالش چندان است که الفاظ فقط می تواند اندکی از آن را در خود بگنجاند:

163074

حسن ولی محمدی پدر دانش آموزان حادثه دیده گفت: وقتی به خاطر درد شدید دخترم به پزشک مراجعه کردیم پزشک گفت چیزی نیست و مشکل رفع می شود. اما با این حال دخترم از درد زمین گیر شده بود پاهایش خشک شده بود دیگر توان ایستادن و راه رفتن نداشت دوباره به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردم دخترم را سریعاً به اردبیل اعزام کرد – در این حال دخترم از شدت درد کمر به خود می پیچید و درد امانش را بریده بود- بعد از انجام معاینات مکرری دکتر سخنی بر زبان آورد و دنیا شروع به چرخیدن دور سرم گشت، دکتر گفت نخاع دخترم مشکل پیدا کرده است و عمل جراحی انجام دادند، اما بعد از عمل دکتر مرا  فقط به یک درصد احتمال خوب شدن دخترم امیدوار کرد. دخترم که تا چند روز پیش یک  درصد هم سلامتیش خدشه دار نشده بود امروز بایستی تنها به یک درصد از برگشتن همان سلامتیش امیدوار می شدم.

وی ادامه داد: یک هفته از غیبت میترا به مدرسه اش می گذشت و مدیر مدرسه تازه یادش افتاده بود چرا میترا یک هفته به مدرسه نیامده است و در طی تماسی بعد از گذشت یک هفته که برای مدیر مدرسه فقط یک هفته بود و 6 روز، اما برای میترا و خانواده اش هر روزش برابر با، شاید بتوان گفت، یک سال بود از ماجرا آگاه شد. اما آن مربی ورزشی که نرمش را حذف کرد و به صدای کوچکی  بی اعتنا شد کجاست نه سراغی نه تماسی …؛ اگر زنگ ورزش یعنی امیدوار کردن پدری تنها به احتمال برگشتن فقط یک درصد از سلامتی دخترش است اگر نباشد شاید پاهای دیگری زمین گیر نشود یا اگر مربی مسئولیت پذیری انتخاب گردد شاید صدایی از کمر به گوش نرسد یا اگر احیاناً رسید درمانش را همان لحظه پیگیری کند وقتی سلامتی آموزش می دهیم حافظ سلامتی هم باشیم هیچ شعاری بدون عملی به جایی نرسد.

وی در ادامه گفت: به آموزش و پرورش مراجعه کردم رئیس آموزش و پرورش گفت درست خواهد شد؛ پنج روز بعد از عمل به آموزش و پرورش مراجعه کردم و برای پیگیری مشکلات پیش امده خواستم به مدیر کل اموزش و پرورش مراجعه کنم اما از اموزش و پرورش مشگین شهر مانع شدند و گفتند ما خود نامه ای جهت پیگیری مشکلات شما از مدیر کل دریافت می کنیم. که بعد از مدتی نامه ای از مدیرکل آموزش و پرورش دریافت و به تأئید رئیس بیمارستان رساندیم اما در طول یک ماه گذشته هیچ گونه اقدامی نشده است. دوباره که به آموزش و پرورش مراجعه کردیم اما ریاست آموزش و پرورش مشگین شهر در پاسخ گفت برو هرکاری که از دستت برمی آید انجام بده حتی به طور صریح گفت برو شکایت کن. در پی این ماجرا خواستم به مدیرکل آموزش و پرورش مراجعه کنم اما مانع شدند و گفتند خودمان حلش می کنیم و هنوز که هنوز است هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

پدر این نوجوان 15 ساله گفت: بعد از این جریانات خواستار ثبت فیلم این حادثه توسط صدا و سیما شدم اما متأسفانه فرماندار شهرستان نیز اجازه ی آن را هم نداد.

وی افزود: دکتر گفته بود معلوم نیست بهتر خواهد شد یا نه و این وضعیت تا کی ادامه خواهد داشت دکتر 100 جلسه فیزیوترابی تجویز کرده است. و شغلم کارگری است و اجاره نشین هستم و هر جلسه فیزیوترابی که در خانه برای دخترم تجویز شده است هزینه هنگفتی را می طلبد آموزش و پرورش خود را کنار کشیده و بیمه دانش آموزی هم تاکنون هیچ درصدی از مخارج این حادثه را پرداخت نکرده است، من نیز از کار خود بخاطر رسیدگی به دخترم زده ام و با این وضعیت اقتصادی جامعه دچار مشکل شده و در امورات زندگی روزمره مانده ام.

وی اظهار کرد: چندین بار به دفتر نماینده شهر مراجعه کردم رئیس دفتر از آموزش و پرورش خواستار رسیدگی شده اما تاکنون هیچ اقدامی نشده است، وقتی نمایندگان محترم در مجلس قرآن بدست گرفتند وعده ی رسیدگی به مشکلات مردم را دادند باید اکنون یادآوری کنند این مردم است که نماینده می خواهد نه زمین بایر و خیابان های خالی. به داد مردم رسیدن تنها کلنگ زدن نیست گاهی شنیدن درد و دلهای مردم است چه بسا با نصف هزینه یک سفر تفریحی بتوان گرهی از گره باز کرد).

163075

وی ادامه داد: تنها کمکی که از طرف نماینده شهرستان به این دختر شده است چهارصدهزار تومان کمک نقدی بوده است.

وی گفت: از انجایی که بیش از یک ماه است دخترم در رخت خواب به سر می برد برای جلوگیری از دیگر مشکلات از اداره بهزیستی درخواست تشک برقی کردیک که ان هم بعد از بارها مراجعه به اداره بهزیستی دریافت شده است.

دانش آموزی زمین گیر شده است که اگر سهل انگاری نمی شد شاید مثل شما یکی از آن پست و مقام ها را داشت و همکار شما می شد اکنون که این حادثه رخ داده است کجاست آن همه همدردی هایی که پشت تریبون اظهار می دارید. آیا همدردی در همین حد خلاصه می شود که مدیر مدرسه از وضع یک دانش آموز دختر در اثر غیبت مداوم 6 روز باخبر شود؟ یا در این خلاصه می شود که مسئولان آموزش و پرورش به جای کمک رسانی به والدینش بگوید به من ربطی ندارد؟ یا رئیس دفتر نماینده با شنیدن اظهارات پدری با گوشی تلفن مجوز رسیدگی را صادر کند؟ یا در این خلاصه می شود که فرماندار از انتشار برخی حقایق از طریق صدا و سیما مانع شود؟

گفتنی است آموزش و پرورش از معلمانی که در رشته های غیر مرتبط  با تربیت بدنی می باشند برای تدریس  ورزش استفاده می کند و به خاطر عدم آگاهی و شناخت از وضعیت جسمی دانش آموزان و نداشتن اطلاع و آگاهی از نحوه تمرینات ورزشی مشکلاتی را برای دانش آموزان بوجود می آورد .

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


23 ديدگاه مطلب براي " در پی بی توجهی آموزش و پرورش مشگین شهر زمین گیر شد " ارسال شده است.

 1. سعید گفت:

  لعنت خدا بر کسانی که مدیر رو عوض کرد.مدیر مدیر مدرسه رو مدیر مدرسه رو اب دارچی رو.بخاطر چند رای.ور روز قیامت دستان این دختران بی گناه یقه شما رو خواهندرفت

 2. شهروند گفت:

  واقعا مه مسولان بي وجدان.اين روزا همه حرف ميزنند?!اهاي مسولان يم درصد فمر منيد که براي عزيز خودتون اي اتفاق افتلده

 3. ali گفت:

  اسدی برود به فکر پرورش ماهی باشد تا..

 4. عرفان گفت:

  سلام امیدارم خوب بشه .خانم بنده هم اینطوری شده بود ما بردم رشت برای دکتر دارو تجویز کرد 15روزه درست شد اگه لازم شد برام خبر بدین ادرسشو بهتون بدم

 5. اقایی گفت:

  نماینده که اسدی باشد فرماندار امامی باشد حین نژاد ریس اموزش پرورش باشد شهر باید فاتحه اش خونده باشد.مشکین مسوولان بی … دارند

  • سلیم گفت:

   برادرآقایی دانش آموزدرمدرسه یاهرجای دیگردچارمصدومیت می شودآیامقصر اسدی,امامی ,حسین نژاداست؟هرکس نظرشمارامی خواندمی دانندفردمغرض وبی منطقی هستیدوبراساس کینه وکدورت نظرمی دهیدوبرای دانش آموز دلت نمی سوزد بلکه بهانه قرارمی دهی تادیگران راتخریب کنی غافل ازاینکه مردم ماخیلی فهیمند

 6. اقایی گفت:

  برای این دختر عزیز ارزوی شفاعت میکنم خدایا

 7. نعیم گفت:

  خدایا خداوندا، چرا هیچکس پاسخگو نیست، مگر این دختر بیچاره چه گناهی کرده بود، یکی به این آقای آهنگر ( معاون فرماندار) و حسین نزاد رییس آموزش و پرورش بگه، شما که با زور مدیر سابقه دار مدرسه را کنار می زنید و خواهر خود بدون هیچ سابقه ای به مدیریت انتخاب می کنید، باید از خدا بترسید، یک لحظه فکر کنید این دختر معصوم فرزند خودتان بود، چه کار می کردید. آیا اگر مدیریت قوی ای در مدرسه بودف اجازه می داد چنین اتفاقی بیافتد. به خدا اگر چنین اتفاقی در یکی از کشورهای پیشرفته اتفاق میافتاد، حتی وزیر هم استعفا می دادف حالا اینجا رییس منطقه هم پاسخگو نیست

  • علی قرباغلاری گفت:

   با سلام آقای سلیمی چطور میشود حسن رفتارشان را به حساب خودتون میدارید مثلاامار قبولی در کنکور یا کسب مقا م ورتبه علمی در ضمن چطور میشه ابقا وانتقال مدیران را شخصا مدیریت میکنی ویا یک دیوانه محض را به خاطر قرابت سببی معاون دبیرش میکنی چطور عزل ونصب انها به شما ربطداره ولی کارهای شنیع انه به شما ربط نداره. اگه این طور بود اون موقع ریات معنی نداشت واسمش را ریس کادر اداری میگذاشتند نه مدیر اموزش وپرورش منطقه مشگین شهر اگه همه مثل شما فکر کنند پس تو این مملکت هیچ کس گناهکار نیست مثلا وزیر امورخارجه توافق بدرا قبول کند بعد ریسجمهور بگه تقصیر من نیست اقای سلیم با این طرز تفکر حتما شما این بار فرماندارید منبه شما عبطه میخورم

 8. یعقوب گفت:

  با سلام خیلی متاثر شدم. شکایت ، دادگاه، نتیجه چه خواهد شد خدا می داند.شفایش را از خداوند می خواهم .امیدوارم خیرین ، علی الخصوص خیرین جبدرقی ها فراموشش نکنند.اما متاسف از اینکه بعضی ها از این موقعیت هم جهت میل به اهداف شومشان به تخریب دیگران می پردازند.

 9. SHaHRooZ گفت:

  اکبر جان. ممنون بابت تلاشهایی که در جهت انعکاس مشکلات شهروندان انجام میدین. امیدوارم مسئولان به جای پر زرق و رنگ کردن نام خود به فکر رفع مشکلات همنوعان خود باشند. به امید بهبودی هر چه سریعتر این عزیز.

 10. قربانزاده گفت:

  از بروز چنین اتفاقی برای این دانش آموز پریشان شدم. برای خانواده اش صبر و تحمل و برای این عزیز شفا و بهبودی سریع آرزو می کنم.
  مسئولین شهر ما هرچند در بسیاری موارد ناتوان از مدیریت هستند و این ضعفی کلان است و مختص شهر ما نیست افرادی که نام بردید انسان های خوبی هستند و حتم دارم از کنار چنین دردبزرگی بی تفاوت نمی گذرند امیدوارم با تمام وجود کمر همت برای رفع مشکلات و بهبود وضع این دختر بیگناه ببندند وگرنه بخدا آه مظلوم تمام هستی را می لرزاند و کسی را از آن امان و پناهی نیست.
  میز و مقام و شهرت و قدرت و فرصت کار و خدمت، به طرفه العینی رفتنی است ای خوشا آنان که از این فرصت بهره ببرند و روسفید بیرون بیایند.
  این کار همت بزرگان شهر، مسئولین و دلسوزان را می طلبد. مبادا در برابر این دختر معصوم و در پیشگاه خدا روسیاه شویم

 11. همکار فرهنگی گفت:

  انشاالله این خواهر عزیزمان هر چه زود تر با لطف و محبت پروردگار یکتا شفا یابد .
  اما عزیزان بجای نشان دادن راه حل دنبال سهم خواهی ها و عقده گشایی نباشیم و از اب گل آلود ماهی نگیریم و بر مسئولان طعنه نزنیم احتمالا این اتفاق ممکن است بر فرزندان هرتک تک مان بیفتد .
  بهتر است قبل از وقوع حوادث توصیه ها و اطلاعات و راهنمایی ها را اعلام نماییم و همکار ان عزیز هم در انجام وظایف بیشتر از مهر ومحبت و از روحیه لطیف استفاده کنند تا تحکم و دستور و اصرار برانجام دستورات بر دانش آموزان .
  وقتی دانش آموزی اعلام می دارد نمی توانم انجام دهم دیگر لازم نیست که مجبور کنیم باید انجام دهد . برای تنبیه بهتر است نگذاریم فعالیت و رفتار دلخواهش را انجام بدهد و به عبارتی همان محروم سازی خودمان . بهش بگوییم حالا که نمی توانی انجام دهی پس باید در کنار بچه بنشینی و نگاه کنی و این بهترین تنبیه می باشد .
  و مسئولان محترم هم اگر فقط 10 دقیقه پای صحبت این ولی محترم دانش آموز می نشست . و همان کاری را که باید بعد از شکایت انجام خواهد داد انجام میداد این همه در روز نامه ها و جراید و رسانه ها آب و تاب نمی دادند .درخصوص بعضی از اتفاق هایی که در مدرسه می افتد مدیر و اداره باید پاسخگو باشد مثل این اتفاق . در حالیکه اگر این دانش آموز در زنگ تنفس در ضمن بازی با همشاگردیهایش اسیب می دید مسئولیت رئیس و مدیر مدرسه هم کم بود . پس اول اتفاقات افتاده را باید شناخت وسپس مسئولیت خودرا درقبال اتفاقات بررسی نموده ودر خور مسئولیت خویش جواب بدهیم جواب سربالا دادن هنر نمی باشد
  از مسولان محترم هم استد عا داریم در خصوص رفع مشکل این دختر عزیز با رحمت و مهربانی سعی و تلاش نمایند .
  دعا کردن در حق دیگران نهایت خلوص است خدایا به لطف و رحمتت همه مریض ها را بخصوص این دانش آموز عزیز را شفا دهد .

 12. همشهری گفت:

  حالا بعصیا بگن اقای اسدی مهندس و نخبه است؟؟؟

 13. علی گفت:

  مربی ورزش ایشان باید پاسخگو باشد در ضمن مدیریت آموزش و پرورش هم باید در مسایل اینچنینی مدبرانه و با تدبیر عمل کند نه اینکه نمک برزخم بپاشد . البته از ایلقار نیوز هم انتقادی داریم که خبر مربوط به تنبیه و اخراج دانش آموز و سپس برخورد ناشایست با اولیا آن مدرسه را از سایتش حذف کرد. در این چنین مسایل باید حداقل به افکار عمومی پاسخ مناسب داده شود.

 14. علی امامعلیزاده میرک گفت:

  با سلام امیدوارم مدیریت آموزش پرورش مدیر و مربی ورزشی مدرسه مذکور را تنبیه قانونی کنند

 15. اكبر گفت:

  اقا نعيم سلام
  خيلى عصبى شده ايد!اين مدير با سابقه فقط در سابقه اش در جا ميزد
  بخاطر بسپاريد همان اندازه كه زود پريدن شما نشان پرواز نيست در جا زدن مديرتان هم نشانى از تدبير نداشت بنظرم شما قطعا باوراوى نسبتى داريد.
  متشكرم

 16. سعید محمودزاده گفت:

  سلام آقا عرفان.اگه میشه لطف کنید آدرس دکتری که میگفتین را بدین.ایشان از منسوبین ما هستن.بگین تا به ایشان برسانم.ممنون

 17. سمانه گفت:

  دبیر تربیت بدنی هم حتما از کسانی بودن که توسط دکتر احمدی نژاد به صورت فله ای استخدام آموزش و پرورش شدن

  • V.S گفت:

   اتفاقا اونایی که احمدی نژاد استخدام کرده همشون فوق لیسانس تربیت بدنی دارن حداقل تو شهرمون.این تربیت معلمه که یه عده بی سواد وارد اموزش و پرورش میکنه.ضمنا 90 درصد معلمای تربیت بدنی ما عضله نمیشناسن که بخوان تمرین صحیح بدن

 18. فردین گفت:

  بدنبال راهی برای درمان باشیم و ممانعت از رخداد اینچنینی.همشهریان بنده آگاه باشیم و همیشه از خودمان شروع کنیم و در پی هر رخدادی نظر به مسیولین نداشته باشیم!

 19. سجاد گفت:

  مید وارم حال این دختر خوب باشد آموزش وپرورش باید رسیدگی کند

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار