حبیب برومند

آران  مغان در این مورد نوشت: حبیب برومند نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس در حالی که بارها از طریق تریبون نمازجمعه، راهپیمایی و مجالس عمومی بارها سخن از تصویب و پیگیری منطقه آزاد ارس برای مردم منطقه خبر داده بود در چرخشی ۱۸۰ درجه ای از منطقه آزاد ارس به سوی منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل تغییر جهت داد! تا یک بار دیگر وعده هایش از حرف تا عمل بیشتر برای مردم منطقه نمایان شود.

در حالی که برومند پیشتر در خطبه های نمازجمعه و مساجد که بارها سخن از الحاق و تصویب شهرهای پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز به منطقه تجاری ارس آن هم توسط شخص وی خبر می داد و سینه سپر می کرد که تنها وی بوده که از زمان نمایندگی اش پیگیر منطقه آزاد ارس بوده و لا غیر…، امروز در گفتگویی متفاوت با خبرنگار فارس گفت: محوریت و محدوده راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری به شکل مستقل در استان اردبیل مناطق مرزی را در بر می‌گیرد که بیله‌سوار و پارس‌آباد در اولویت این کار هستند.

وی که تا دیروز پیگیری و تصویب الحاق منطقه آزاد تجاری ارس را تنها به خودش نسبت می داد و در این میان برخی ها نیز با جوسازی با نوشتن بنر قدردانی که اقدام به تبریک و قدردانی می کردند به نوعی از وی حمایت می کردند، امروز در چرخشی ۱۸۰ درجه ای از منطقه آزاد ارس به سوی منطقه آزاد تجاری صنعتی اردبیل تغییر جهت داد!

به مصاحبه های نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس که بعد از تصویب شدن الحاق شهرهای شمالی اردبیل به منطقه ارس که طی ماههای گذشته با خبرگزاری فارس و تسنیم استان اردبیل انجام داده توجه کنید و خود شما قضاوت کنید:

حجت‌الاسلام حبیب برومند در گفتگو با خبرنگار فارس اردبیل: بنده در زمان رئیس جمهور سابق ۲۱ مورد دستور کتبی برای حل مسائل منطقه مغان گرفتم که یکی از آنها وصل پارس‌آباد و بیله‌سوار به منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس بود که با پیگیری‌های انجام شده و همراهی مسئولان سابق و فعلی امروز شاهد تصویب الحاق شمال استان به منطقه آزاد تجاری هستیم.

وی افزود: هیچ یک از نمایندگان هم استانی یا مسئولان استانی نه تنها کوچکترین کمکی را به بنده نکرده بلکه با تمسخر رفتار کرده و تحقق این کار را یکی از محالات می‌دانستند که به رغم اینگونه تصور مسئولان و برخی نمایندگان استان ناملایمتی را به جان خریده و با اراده مصمم تصمیم گرفتم تا پیگیر موضوع باشم و حتی چندین بار با مسئولان منطقه آزاد ارس ملاقات‌هایی انجام داده و بالاخره آنها را مجاب کردم که این موضوع را تحقق ببخشند.

این نماینده مجلس ادامه داد: در ملاقات‌هایی که با رئیس جمهور داشتم همواره پیگیر الحاق پارس‌آباد و بیله‌سوار به منطقه آزاد ارس بودم و با کلانتری و ترکان مکاتبات مکرری کرده و در ملاقات‌های خصوصی فراکسیون روحانیون مجلس با انصاری پیگیری‌ها را انجام داده و مطالبه به حق مردم شمال استان و الحاق آن به منطقه آزاد ارس را اعلام کردم.

برومند تصریح کرد: با این پیگیری‌ها و انجام سفر انصاری و ترکان به پارس‌آباد و بیله‌سوار در هنگامه سفر رئیس جمهور به استان اردبیل آنها را مجاب کردیم که موافقتشان را با الحاق شهرستان‌های پارس‌آباد و بیله‌سوار در پیوستن به ادامه منطقه آزاد ارس اعلام کنند که استاندار اردبیل نیز بارها حمایت خود را از این امر و پیگیری‌هایشان را انجام دادند.

وی گفت: در جلسه شورای اداری هیئت دولت در اردبیل بنده به کرات از رئیس جمهور خواهش کردم تا در حضور وزرا، استاندار، فرماندار و نمایندگان موافقت خود را اعلام و به ترکان دستور الحاق را صادر کنند که بعد از این سفر و پیگیری‌های مستمر بالاخره این موضوع به نتیجه نشست.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی محدوده این منطقه را ۹۰ هکتار اصلاندوز، ۲ هزار و ۷۰۰ هکتار پارس‌آباد و ۱۰۰ هکتار بیله‌سوار اعلام کرد و افزود: برخی از دوستان نماینده بدون اینکه زحمتی بکشند بر سر سفره منطقه آزاد نشسته و خود را برحق‌تر از دیگران می‌دادند در حالی که برخی از نمایندگان تلاش می‌کردند تا با پیگیری منطقه آزاد سبلان موضوع قابل پیگیری را مخدوش جلوه دهند.(۹۳/۱۰/۷ خبرگزاری فارس)

حبیب برومند در گفت و گوی تفصیلی با خبرنگار تسنیم در اردبیل: در سفر رئیس جمهور به اردبیل این طرح به موافقت رئیس جمهور و وزرای مربوطه رسیده و به زودی اجرایی می شود.

وی بیان کرد: این طرح را چندین سال بود که پیگیری می کردیم که با حمایت و استقبال دولت تدبیر و امید این هدیه بزرگ به مردم دشت مغان داده شد و با اجرای این طرح، تحول عظیمی در رونق اقتصادی، تجاری و توسعه منطقه به وجود می آید.

برومند گفت: ۳۰ هکتار زمین آماده واگذاری برای اجرای امتداد منطقه آزاد تجاری ارس است و این طرح ۹۰ کیلومتر از منطقه را تحت پوشش خود قرار می دهد و به زودی تابلوی نامگذاری این منطقه نصب می شود.

نماینده مردم شهرستان های پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی افزود: با شنیده شدن این خبر در منطقه قیمت زمین و مسکن چند برابر افزایش یافته و سرمایه گذاران زیادی برای سرمایه گذاری در این منطقه اعلام آمادگی کرده اند.(۹۳/۶/۱ خبرگزاری تسنیم)

حال مصاحبه امروز نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس بعد از منتفی شدن الحاق منطقه آزاد تجاری ارس را در زیر مشاهده می کنید:

نماینده مردم پارس آباد و بیله وسار در مجلس در گفتگو با خبرنگار فارس در اردبیل: محوریت منطقه آزاد تجاری مناطق مرزی اردبیل است

حجت‌الاسلام حبیب برومند در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: هر چند در این مصوبه منطقه احداثی جدید شامل همه شهرهای استان است اما قوانین و مقررات مناطق آزاد و تجاری حکایت از آن دارد که شهرهای مرزی در اولویت اول قرار دارند تا امکان تقویت مباحث تجاری و اقتصادی در این مناطق فراهم آید.

وی ادامه داد: تلاش و جدیتی که در این زمینه انجام شده مربوط به سال‌های گذشته و طولانی است که با مصوبه اخیر شورای عالی مناطق آزاد امیدواریم هر چه سریع‌تر مراحل اجرایی و نشانه‌گذاری برای محدوده مناطق آزاد تجاری و اقتصادی در استان اردبیل فراهم شود.

نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم این استان به ویژه شهرهای شمالی سال‌های سال است که منتظر چنین رویداد و اتفاق مبارکی هستند تا با بهره‌مندی از مزایای این مناطق بتوانند در حوزه سرمایه‌گذاری بیش از گذشته ورود پیدا کرده و امکان مطلوبیت کارها را فراهم آورند.

برومند افزود: قطعا در مجلس شورای اسلامی نیز با جلب نظر نمایندگان سعی می‌کنیم با اولویت مناطق شمالی استان، این منطقه آزاد با ظرفیت خوب توسعه‌ای در مسیر ایجاد تحول واقعی قرار گیرد.