وی گفت: درآمدهای نفتی در کشور به جای استفاده اصولی و با برنامه در جهت توسعه، در جاهای دیگری صرف شد ، در کشور ۷۰۰ میلیارد دلار درآمدهای نفتی طی هشت سال گذشته در اختیار فردی قرار گرفت که نتیجه آن را همگان می بینند.

او اضافه کرد: این فرد طی هشت سال از هر نظر مورد توجه و تایید بود، اما حامیان وی امروز ادعا می کنند که او از ما نیست و در عین حال از مواضع خود همچنان دفاع می کنند؛ اگر معتقدیم خوب کار کرده باید از وی دفاع کنیم؛ اگر هم مشکلاتی را که به وجود آمده تایید می شود، دست کم باید فضا را برای رفع مشکلات باز گذاشته و سکوت کنند نه اینکه چند برابر گذشته طلبکار شوند.

کرباسچی تاکید کرد که ما امکانات زیادی در کشور داریم و پایین آمدن قیمت نفت نیز فرصتی است تا بدون دست درازی به درآمدهای فروش منابع طبیعی، با استفاده از تولید خود را رشد دهیم چرا که با واردات کالاهای مختلف نمی توان ادعای استقلال کرد، استقلال با جنگ روانی و شعار امکان پذیر نیست.

وی با بیان سابقه درخشان تمدنی ایران گفت : شرایط اقتصادی کنونی شایسته ما نبود و نیست؛ راه حل جلوگیری از مشکلات این است که به سمت اداره تشکیلاتی امور برویم و کشور را با حزب و برنامه اداره کنیم.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصت مناسبی است تا برگردیم به ۳۶ سال گذشته و به جای اینکه به خود آفرین بگوییم، ببینیم آیا توانستیم به آنچه ادعا داشتیم، درست عمل کرده ایم ، آیا به اهداف استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی رسیده ایم؟ این انقلاب مردم است و همه آحاد جامعه در این پیروزی سهمی داشته و در آن موثر بودند و اگر جایی مشکل داریم به عملکرد ما برمی گردد.

او تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا در ۲۲ بهمن هر سال مشکلات کاهش یابد و این امر فقط برعهده دولت نیست و همه باید نقش خود را ایفا کنند

وی با اشاره به اهمیت احزاب در توسعه جوامع گفت : طی هشت سال گذشته فضای سیاسی کشور برای گسترش گفتمان بسته بود؛ شرایط باید طوری باشد که افراد بتوانند نظر خود را در مورد مسایل مختلف ارایه کرده و در زمان انتخابات هم با مردم به صورت مستقیم سخن بگویند.

کرباسچی گفت: بدترین نوع حکومت های تمامیت خواه در دنیا از مردم فریبی آغاز شده، باید افراد با حفظ هویت، اعتقاد و شخصیت فعالیت سیاسی منسجم در کانون های سیاسی داشته باشند و در اداره کشور و سیستم اجرایی مشارکت کنند.

انتهای پیام / ساوالان خبر