تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

کد خبر: 4794 | تاریخ انتشار: 9:15:01 - دوشنبه 13 بهمن 1393 | بدون نظر | |

تندباد گرمیج ؛ پدیده غالب جوی در اردبیل

ایلقار نیوز:نقشه های پیش یابی هواشناسی نشانگر خروج سامانه کم و بیش ناپایدار جوی از استان اردبیل و رخنه زبانه هایی از جریان کم فشار جنوبی به نوار شمالی ایران و منطقه اردبیل است.

برآیند چنین الگویی در استان اردبیل بطور معمول آغاز وزش شدید باد در اردبیل و سایر نقاط واقع در قسمت مرکزی این استان شامل شهرستانهای نیر ، نمین ، سرعین و مشگین شهر است.

از این رو پیش بینی می شود که ساکنان این نقاط از امشب به تدریج شاهد آغاز وزش باد گرمیج گاهی با لکه هایی از ابر به خصوص ابرهای سیروس و سیرواستراتوس در آسمان روستاها و شهرهای مورد سکونتشان همراه با افزایش نسبی دمای هوا باشند.

باد گرمیج به شکل معمول در بعضی از روزهای نیمه دوم سال در قسمت مرکزی استان اردبیل وزیدن می گیرد ولی براساس آمارهای هواشناسی ، بیشترین فراوانی و نیز شدت وزش آن در اسفند ماه است.

گرمیج ؛ اغلب نوعی باد توفانی است و در مواقعی امکان رسیدن بیشینه سرعت آن به 135 کیلومتر در ساعت و وارد شدن خساراتی به درختان و تاسیسات شهری وجود دارد.

ولی این بار شیب فشاری هوا چندان زیاد نیست و انتظار می رود که سرعت باد بین 35 تا 75 کیلومتر در ساعت باشد.

کارشناسان هواشناسی اردبیل با بررسی تازه ترین نقشه های جوی پیش بینی کرده اند که از عصر سه شنبه پیش رو موجی از هوای ابری و سرد منطقه را در بر می گیرد ولی این سامانه از رطوبت کافی و سایر شرایط لازم برای بارش فراوان برخوردار نیست و سبب ریزش خفیف برف و باران در نقاطی از این استان خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در یکشنبه شب آسمان اردبیل صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد با سرعت 28 کیلومتر در ساعت از جانب جنوب است و دمای هوا پنج درجه سانتیگراد بالای صفر می باشد.

بررسی الگوهای جوی شکل گرفته در نواحی روسیه ، اسکاندیناوی و قسمت هایی از اروپای شرقی و شمالی و نیز دریاهای سیاه و سرخ نشان می دهد که در صورت تغییر نیافتن نقشه های کنونی ، ساکنان قسمت وسیعی از شمال غرب ، شمال و حتی نواحی مرکزی کشور همزمان با یوم الله 22 بهمن امسال از رحمت های آسمانی به شکل برف و باران برخوردار خواهند شد.

در صورت تحقق این الگو در اردبیل و تمام شهرستانهای این استان نیز که امسال تا این زمان از کمبود نسبی بارش در تنگنا هستند برف و باران چشمگیری باریده و باعث شادمانی مردم این نقاط خواهد شد.
انتهای پیام/ایرنا

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار