خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

کد خبر: 6234 | تاریخ انتشار: 21:27:12 - جمعه 22 اسفند 1393 | 1 نظر | |

سید عقیل ابراهیم زاده نماینده دفتر نشر معارف در استان اردبیل:

جشنواره روشنا امسال به صورت ملی برگزار خواهد شد

ایلقار نیوز به نقل ازناو، سید عقیل ابراهیم زاده امروز قبل از خطبه‌های نماز جمعه خلخال با اشاره بهسید عقیل اهمیت کتاب و گسترش کتابخوانی و تقویت ریشه‌های فرهنگی، ارزش و اعتقادی گفت: نشر معارف با هدف تحقق گفتمان مقام معظم رهبری در توسعه و تعمیق فرهنگ اسلام حرکت می کند

نماینده نشر معارف به برگزاری سه جشنواره ملی و بین المللی به همت نشر معارف اشاره کرد و ادامه داد : امسال جشنواره روشنا را با اولویت های مختلف در ترویج و تبلیغ سبک زندگی اسلامی برگزار می کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که در قالب موضوعات حجاب و عفاف ، ضرورت همسر گزینی مناسب ، زندگی حسینی و غنی سازی اوقات فراغت ، آداب شهروندی و سبک زندگی دینی پیش بینی شده و در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: جشنواره کتاب و زندگی نیز که با محوریت کتاب خانواده مطرح است بیشتر در موضوعات ازدواج، زندگی و مسائل خانوادگی برگرفته از منویات مقام معظم رهبری در مورد سبک اسلامی تدوین و در اختیار علاقمندان است.

نماینده نشر معارف و پاتوق کتاب در اردبیل از تمدید مهلت جشنواره روشنا تا نیمه نخست فروردین ماه خبر داد و گفت: جشنواره روشنا امسال به صورت ملی برگزار خواهد شد و به برگزیدگان جوائز نفیسی اهدا خواهد شد.

ابراهیم زاده چاپ کتابهای ارزشمند با قطع کوچک به ویژه قرآن کریم و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه ، مفاتیح الجنان و دیوان حافظ و کتاب پرسمان زندگی همراه با رساله عملیه مقام معظم رهبری با صرفه جویی مطلوب در مصرف کاغذ را یادآور شد و گفت: برای پاسخ به شبهات دانشجویی کتاب پرسمان دانشجویی چاپ و منتشر شده است

vlcsnap-2005-01-01-01h13m50s40

وی از عمده فعالیت پاتوق کتاب در اردبیل را توزیع کتابهای ارزشمند علما و مراجع عظام همچون آیت الله مکارم شیرازی ، اراکی ، نوری همدانی ، صافی گلپایگانی ، مومن ، مظاهری ، شب زنده دار و جعفر سبحانی دانست و گفت: تلاش بر این است که درسال‌های آینده نسبت به تجهیز کتابخانه های مختلف و مناطق روستایی و شهری اقدام شود که برای هر 20 هزار نفر یک کتابخانه در کشور از سوی نشر معارف راه اندازی خواهد شد.

نماینده نشر معارف از چاپ کتب دانشگاهی خبر داد و گفت: کلیه کتابهای مجموعه پاتوق در بحث کتب دانشگاهی با قیمت روی جلد ارائه خواهد شد و طلاب حوزه‌های علمیه‌ی استان نیز از فرصت برخوردار هستند.

وی به سابقه 15 ساله نشر معارف در کشور اشاره کرد و گفت: این انتشارات تاکنون حجم بالایی از کتب دانشگاهی را برای مخاطبان خود چاپ و عرضه کرده است.

ابراهیم زاده هدف عمده از راه اندازی نشر معارف در اردبیل را تحقق عملی گفتمان مقام معظم رهبری در دسترسی راحت عموم مردم و فروش کتب ناشران انقلاب فرهنگی عنوان کرد.

این مسئول با یادآوری اینکه تاکنون بیش ار 14 هزار کتاب شناسایی شده و حدود چهار هزار کتاب پویا و فعال است.

نماینده نشر معارف استان با اشاره به اینکه نمایندگی نشر معارف در 23 استان تاکنون استقرار یافته و در اوایل سال جدید نیز در هشت استان کشور این فروشگاه و نمایندگی نشر معارف آغاز به کار خواهد کرد.

وی تعامل مسولین شهرستان را خواستار شد و گفت: انتظار می رود تا پایان سال 1395 در 500 شهر کشور این فروشگاه دائر و به عرضه خدمات فرهنگی بپردازد

نماینده دفتر نشر معارف در استان اردبیل با یادآوری این موضوع که رسانه ملی و صدا و سیما در رسانه‌های مجازی ، بیشترین مخاطبان را به خود اختصاص داده اند و توان بالایی در معرفی کتاب‌ها و تحقق گفتمان عملی مقام معظم رهبری دارند استفاده از توان و ظرفیت این بستر‌ها را نیز برای رساندن پیام نشر معارف به تک تک مخاطبان در کشور و سراسر استان اردبیل مهم و با ارزش دانست.

ابراهیم زاده با اشاره به این پاتوق کتاب هم اکنون در استان اردبیل در سه راه شریعتی واقع در خیابان اسمائیل بیک فعالیت می کند و با داشتن امکاناتی چون سالن مطالعه و مطالعه آزاد ، امکان نت برداری از کتب وبرگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب و کتاب شناسی برای طلاب و دانشجویان نیز فراهم است.

ایشان با بیان اینکه تعداد کتاب انتشار یافته در نشر معارف به 700 تا 800 عنوان می رسد افزود: برای دسترسی در دورترین نقاط کشور به کتاب‌های نشرمعارف ما با راه اندازی طرح جهادی پاتوهای کتاب بسته کتاب را برای هر علاقمند در هر نقطه از کشور خواهیم رساند.

ابراهیم زاده گفت: نشر معارف در سال 1393 بیش از 120 عنوان برنامه رونمایی از کتاب در حوزه‌های مختلف داشته و با ریشه دارشدن نشر معارف در سراسر کشور تعمیق فرهنگ کتاب و کتابخوانی مد نظر ماست.

vlcsnap-2005-01-01-01h16m07s147

نماینده نشر معارف اظهار داشت: سیاست دفتر نشر معارف با تغییر دولت‌ها تغییر نمی کند و همیشه بر مبنای منویات مقام معظم رهبری در حرکت است افزود: تبدیل فروشگاه های کتاب و تعمیق و گسترش معارف اهل بیت و مشاوره دهی با استفاده از اساتید و کارشناسان زبده از اهداف اصلی نشر معارف استان اردبیل است.

ابراهیم زاده در بخش دیگری از سخنان موضوعات کتاب‌های نشر معارف را متنوع دانست و گفت: در حوزه های مختلف قرآن ، اهل بیت ، سیر انبیاء و معصومین ، عرفان و فلسفه ، ولایت فقیه و امامت و رهبری ، فرهنگ وتمدن ، اسلام و مدرنیته ، فلسفه و آثار و پیامدهای غربی ، علوم تکنولوژی ، فرهنگ واقصاد ، زن و خانواده در چاپ‌های مختلف و ناشران برگزیده کتاب در دسترس علاقمندان است

ایشان با یادآوری دوباره منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص کتاب و کتابخوانی و فرهنگ اسلامی گفت: رهبر معظم انقلاب همواره به عنوان یک پدر دلسوز جوانان دنیا را تشویق به آشنایی بیشتر با اسلام نموده و بارها و مکررا تهاجم فرهنگی غرب علیه شیعه و ایران را گوشزد کرده است.

به گزارش وب سایت تحلیلی خبری ازناو ، نماینده دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبر ی در دانشگاه‌ها به هم مرز بودن استان اردبیل با کشور همسایه آذربایجان اشاره کرد و گفت: ما افتخار داریم در فضای فرهنگی به عنوان افسران جنگ نرم در خدمت مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم .

vlcsnap-2005-01-01-01h15m13s96

ابراهیم زاده در پایان ضمن قدردانی از حمایت‌های آیت الله سید حسن عاملی نماینده مقام معظم رهبری در استان اردبیل گفت: همواره حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان شامل حال دفتر نشر معارف استان اردبیل بوده و ما انتظار استمرار حمایت‌ها را آن مسئول فرهنگی و مذهبی در استان داریم.

انتهای پیام / 522 خلخال/ازناو

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " جشنواره روشنا امسال به صورت ملی برگزار خواهد شد " ارسال شده است.

  1. مشگینی گفت:

    با سلام آقای ابراهیم زاده عزیز در صورت امکان به وضیعت کتابخانه های مشگن شهر که تاسف بار است رسیدگی کنید کتابها همگی کهنه و .. هستند

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار