متن این جوابیه بدین شرح است:

۱- از ارائه توضیحات سردبیر محترم خیاونیوز در مورد مقصر اصلی تاخیر در اجرای پل معلق مشکین شهر که کاملا مستند مطرح شده است تشکر می کنم.

۲-علاوه بر مورد ذکر شده یادآوری چند نکته ضروریست:

الف) اگر منظور نگارنده محترم در مورد مقصر تاخیر پل معلق، نماینده مردم مشکین شهر می باشد کمال بی انصافیست چون دو پروژه ساختمان سازی گلستان و پل معلق همزمان توسط شرکت مکان شهر اجرا می شد که بخاطر سود کلان پروژه ساختمانی گلستان در شهرک فرهنگیان که زمین آن بابت اجرای خیابان ۱۲۰ متری داخل شهر داده شده بود خیلی فوری به اتمام رسید و به همگی واحدهای احداث شده به فروش رفت و سود هنگفتی نصیب همان شرکت گردید که البته تخلفات آنها در وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیریست اما چرا پروژه حیاتی و مهم پل معلق (البته بهتر است گفته شود منطقه گردشگری خیاوچایی-گردولی) در بلاتکلیفی و عدم همراهی اعضای هیات مدیره سابق واقع شد نگارنده مطلب در زمان تبلیغات انتخاباتی، چرا نامه اعتراضی جناب آقای اسدی نماینده فعلی مشکین شهر به وزیر راه و شهرسازی درباره سوء استفاده در پروژه گلستان را در مسجد چایپاره عینأ به مردم می خواند (سند صوتی و تصویری موجود است) ولی در مورد تاخیر پروژه معلق سکوت می کند دلایل اساسی زیادی داردکه به چند مورد آن اشاره می شود.

۱-آنها متمرکز شده بودند به پروژه گلستان که در آن ده ها واحد مسکونی و تجاری را با زمین رایگان دولتی ساختند و فروختند و سود غیر متعارفشان را بردند شاید دیگر نیازی نبود که پروژه خیاو چایی – گردولی اجرا شود.

۲-یا شاید دلیل دیگری داشت که اعضای هیات قبلی تمایلی برای اجرای این پروژه مهم را نداشت با توجه به اسنادی که موجود است در اواخر مجلس هفتم که نگارنده آن مطلب که به عنوان نماینده مردم بودند این پروژه تعطیل شده بود اما آقای اسدی در اولین روز حضورش در مجلس هشتم طی جلسه ای که با اعضای هیات مدیره شرکت مکان شهر، سرمایه گذار پل معلق داشت، از آنها دعوت برای شروع مجدد پل معلق نموده است که این جلسات به کرات تکرار شده است (صورت جلسات آنها موجود است) ولی بنابه دلایلی اعضای هیات مدیره شرکت یاد شده رغبت چندانی به ادامه کار نداشتند.

۳- در اواخر مجلس هشتم و در آستانه انتخابات مجلس نهم تحرکات کوچکی برای ادامه طرح یاد شده از طرف هیات مدیره قبلی انجام شد ولی بعد از انتخابات و در اولین روزهای مجلس نهم مجدداً خاموش شده است چرا و به چه علتی ؟

البته توضیحات مختصر آقای حسین عباس نیا درباره دلایل تعطیلی پروژه در زمان مجلس هفتم فورأ منجر به عزل وی شد که ناشی از تعلق خاطر شدید سرمایه گذاران قبلی به حوزه سیاسی و فرد خاص بود.

۴- نماینده مشکین شهر به خاطر نا امیدی از تعدادی از سرمایه گذاران قبلی با افراد جدیدی که تمایل به سرمایه گذاری در پل معلق را داشتند وارد مذاکره شد که خوشبختانه بعد از چندین جلسه، آقای جهانبانی که از خادمین امام رضا (ع) نیز هستند با تعداد دیگری از همکاران خود طرح پل معلق بصورت نیمه کاره را تحویل گرفتند.

پل معلق

۵-هر حرکت عمرانی جدیدی که از سه سال پیش در طرح پل معلق اتفاق افتاده، آقای دکتر جهانبانی و همکاران ایشان بوده و هیچکس دیگری دخیل نبوده است.

۶- بنابراین تا زمان حضور سرمایه گذاران قبلی هیچ رغبتی برای ادامه کار وجود نداشت علیرغم اینکه چندین جلسه حتی با حضور تعدادی از نمایندگان استان در مجلس هشتم به همراه آقای اسدی با هیات مدیره سابق تشکیل گردیده بود.

۷- الحمدالله با وجود فراز و نشیب های زیاد و کارشکنی های متعدد و تحویل ادامه طرح به سرمایه گذاران توانمند جدید این ظرفیت مهم گردشگری شهرستان تکمیل و تقدیم مردم نجیب و زحمتکش شهرستان مشکین شهر خواهد شد.

۸- لازم است از تمام کسانی که در ارتقاء وضعیت شهرستان به هر طریق ممکن کمکی کرده اند کمال تشکر و قدردانی نماییم.

۹- اگر لازم باشد اطلاعات مبسوطی در مورد دلایل تاخیر در اجرای پل معلق در اختیار مردم بزرگوار شهرستان مشکین شهر قرار داده خواهد شد.