گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

آگهی مناقصه شرکت غله وخدمات بازرگانی شهرستان مشگین شهر

کد خبر: 7008 | تاریخ انتشار: 10:38:25 - چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394 | بدون نظر | |

نجفیان :

مصرف آب شرب در اردبیل سه برابر میانگین جهانی است

ایلقار نیوز:مدیر عامل آب منطقه ای استان اردبیل گفت: مصرف آب شرب در این استان همچون1614927 سایر مناطق کشور سه برابر میانگین جهانی است.

داوود نجفیان تصریح کرد: به دلیل عدم تفکیک بخش شرب و بهداشت آب تصفیه شده به مصرف شرب می رود و بخش عمده ای از آن صرف بخش بهداشت می شود.

وی افزود: مصرف روزانه آب تصفیه شده و قابل شرب ۲۵۰ لیتر برای هر فرد است که به دلیل عدم تفکیک در درب منازل فقط شش درصد از آن به شرب اختصاص یافته و مابقی صرف مصارف بهداشتی می شود.

مدیر عامل آب منطقه ای استان با تاکید به ضرورت تفکیک آب شرب و بهداشت، اضافه کرد: طرحی در این خصوص آماده شده و انتظار می رود به زودی به اجرا درآید.

نجفیان با تاکید به ضرورت مصارف منابع آبی با توجه به نیازهای موجود اضافه کرد: هرچند بخش کشاورزی ۹۲ درصد از مصرف را به خود اختصاص داده است، اما در عین حال در بخش شرب و مصرف خانگی نیز نیازمند فرهنگ سازی هستیم.

وی تاکید دارد که ظرفیت بالایی برای فرهنگ سازی در مصارف خانگی وجود دارد و به عنوان مثال استحمام طولانی مدت، هدر دادن آب برای آبیاری باغچه در منازل و شستشوی خودرو از جمله راه های هدر رفت آب است و باید مدیریت شود.

به گفته مدیر عامل آب منطقه ای استان با وجود افزایش بارش از ابتدای سال جاری در مخازن استان همچنان با کمبود مواجه ایم و این به دلیل مصرف بیش از حد ظرفیت در سال های گذشته است.

وی خواستار همکاری دستگاه های متولی و رسانه ها در بحث فرهنگ سازی مدیریت مصرف شد و اضافه کرد: در شرایط فعلی برای خروج از بحران و رسیدن به وضعیت نرمال چاره ای جز مصرف بهینه نداریم.

نجفیان  تاکید دارد که دست یابی به این آرمان با صرف تکیه بر بخش دولتی امکان پذیر نیست و باید با عزم ملی شیوه های مدیریت مصرف اجرایی شود.

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار