ایلقار نیوز : رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مشگین‌شهر گفت: هنر تئاتر در سال‌های اخیر مغفول مانده و نتوانستیم جایگاهی شایسته برای فعالیت‌های آن تعریف کنیم.رستمی

محمد رستمی در نشست هم‌اندیشی فعالان حوزه نمایش در مشگین‌شهر با اشاره به نامگذاری سال ۹۴ از طرف مقام معظم رهبری بنام دولت و ملت، همدلی و همزبانی اظهار کرد: انتظار داریم هنرمندان فعال عرصه نمایش به اهمیت شعار سال توجه کرده و با اهتمام، همدلی و صمیمیت زمینه رشد و شکوفایی فرهنگ و هنر در شهرستان به خصوص فعالیت‌های نمایشی تأثیرگذار را فراهم کنند.

وی تصریح کرد: زبان هنر زبان تأثیرگذار است و شایسته است هنرمندان به ارائه آثار فاخر و اثر‌گذار برای حل مشکلات و ناهنجاری‌های جامعه تلاش کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مشگین‌شهر با ارائه گزارش مختصری از تئاتر و هنر نمایش مشگین‌شهر از مغفول ماندن هنر تئاتر در شهرستان و مشکلات موجود و گذشته انجمن نمایش ابراز ناراحتی کرده و خواستار توجه جدی هنرمندان و کمک‌های آنها در این زمینه شد و همگان را دعوت به همکاری و مساعدت برای حل مشکلات و فعال شدن انجمن نمایش کرد.

رستمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:‌ باید در مسیری حرکت کنیم تا فعالیت‌های فرهنگی، هنری گسترش پیدا کرده و فعالان این عرصه با علاقمندی و جذابیت حوزه‌های مختلف بتوانند توان خود را به نمایش بگذارند.

وی افزود: هر چند فعالیت‌های فرهنگی،‌ هنری را نمی‌توان با معیار کمی قیاس کرد اما باید کیفیت کارها به نحوی باشد تا هدایت‌گری و ارزش‌گذاری بیش از گذشته در این حوزه نمایان شود.

در این جلسه حاضران نظرات و پیشنهادات خود را جهت کمک به فعال‌سازی انجمن، شناسایی و جذب علاقمندان و حضور قوی در جشنواره‌های هنری در سال‌جاری اعلام آمادگی کردند

انتها ی پیام /ساوالان خبر