مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

احتمال جیره‌بندی آب مشگین‌شهر در تابستان امسال

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

کد خبر: 8754 | تاریخ انتشار: 15:20:18 - چهارشنبه 20 خرداد 1394 | 13 نظر | |

مهندس ولی ملکی

برای جلوگیری از رکود اقتصادی و ایجاد اشتغال، جوانان عزیز از تمامی کاندیداها برنامه و کارنامه عملیاتی مطالبه کنند

ایلقار نیوز:یکی از مباحث جدی که اغلب مورد مناقشه بین رجال سیاسی و اجتماعی می باشدvalimaleki استفاده از ادبیات و مفاهیم سیاسی می باشد عده ای از رجال از وقتی که در عالم سیاست قدم می گذارند تمامی رفتار و گفتار خویش را زیر چتر ادبیات سیاسی قرار می دهند و اغلب برای کنکاش یک مساله یا معضل اجتماعی از الفاظ و کلماتی استفاده می کنند که نه تنها برای خوانندگان و کاربران مورد استفاده نبوده بلکه برای خودشان نیز دارای معنی و مفهوم مشخصی نیست چرا که نگاه این افراد نگاه عملگرایانه و پاسخگو نیست. کلمات و مفاهیم برای این طیف از افراد جامعه بعنوان ابزار برتری جویی و قدرت طلبی ارزش و اعتبار دارد. این افراد در پی آن هستند که جامعه هدف با دیدن ادبیات نوشتاری و گفتاری آن ها عقلانیت و دانش آنها را بدون هرگونه اظهارنظر و مقاومت بپذیرند. بعبارت دیگر با یک نوع هوچی گری، انسانهای بی آلایش و خوش باور را تابع نظرات خویش نمایند.

در مقابل هستند کسانی که مراقب گفتار و رفتار خویش هستند بعبارت دیگر کم گوی وگزیده گوی می باشد زیرا که معتقدند طبق فرمایش علی (ع) بهترین سخن، سخن کم و با استدلال است این طیف توجه دارند تا سخنی را به زبان آورند که جنبه عملی داشته باشد. این قبیل افراد خود را در پیشگاه خدا مسئول می دانند و به آیه ((يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آَمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ – الا ای کسانی که ایمان آورده‌اید، چرا چیزی به زبان می‌گویید که در مقام عمل خلاف آن می‌کنید؟)) ایمان دارند. امروزه که جهان در سایه علوم و فنون ارتباطات به صورت دهکده ای درآمده است دیدگاه گروه شعارگرایان جامعه را به حالت سکون می برد و از رشد و توسعه باز می دارد.

یکی از علل اصلی عقب ماندگی کشورهای جهان سوم و در حال توسعه بی توجهی به سرعت تبادل اطلاعات و ارتباطات درعصر حاضر می باشد. طوریکه کمترین تخلف بیشترین زیان را وارد می کند. در کشورهای جهان سوم اغلب کارگزاران و سیاسیون با نظریه پردازی موجب هدر رفت زمان می شوند و به برنامه ریزی هدفمند اعتقادی ندارند.

لازم به یادآوری است در میان سیاسیون کسانی هستند که با وجود داشتن دانش نظری، علوم و فنون عملی و تجربی را باور دارند و با به کارگیری تیم یا گروه عمل گرا خلاء دانش عملی را پر می کنند. اینان از موفق ترین رجال سیاسی به حساب می آیند. به همان میثاق در میان کسانیکه دارای دانش فنی و عملی هستند افرادی پیدا می شوند که به علت خود باوری بیش از حد به پیشنهادات رسیده از سوی نظریه پردازان بهایی نمیدهند و به یک بیماری از نوع دیکتاتوری دچار می شوند. این گروه نیز مانند گروه نظریه پردازان اغواگر خسارت جبران ناپذیری متوجه جامعه می کنند.

با دقت نظر در مطالب گفته شده می توان گفت هر جامعه برای رشد و تعالی خویش نیاز به کارگزاران عملگرا و پاسخگو دارد. زیرا که ((دوصد گفته چون نیم کردار نیست)).

این روزها تنور انتخابات مجلس دهم داغ است و کاندیداها از هر طیف و گروه خود را برای رقابتی سخت در اسفند ماه آماده می کنند. با گذشت زمان تنور انتخابات داغ تر و استفاده از ابزارهای تبلیغی نمایان تر می شود. بویژه در عالم مجازی از طریق سایتها، جوانان عزیز حضور فعالتری از خود به نمایش می گذارند.

در شهرستان مشگین شهر به برکت وجود جوانان نخبه، عالم مجازی فعالتر از شهرستانهای دیگر می باشد. اینک برای روشن شدن جوانان عزیز توصیه ای چند را تقدیم می کنم:

در صورت فراهم شدن تمامی ابزار و امکانات کشاورزی، دامداری، باغداری و بارش باران رحمت الهی همچون امسال حداکثر ظرفیتهای موجود در بخش کشاورزی می تواند پاسخگوی نیازهای مادی روستاییان عزیز را فراهم نماید که البته در طی سنوات گذشته اغلب کشاورزان قادر به برداشت هزینه های بکار رفته نشدند. درعصر کنونی تنها راه رسیدن به اقتصاد پویا و کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال، استفاده از الگوهای بکار رفته در کشورهای توسعه یافته می باشد. در این کشورها به توسعه متوازن توجه شده است یعنی درکنار کشاورزی و استفاده از استعدادهای طبیعی موجود به صنعتی شدن کشاورزی، ایجاد کارخانجات صنایع معدنی و مکانیکی و بویژه توسعه صنعت توریسم، جوانان عزیز و مردم فهیم شهرستان مشگین شهر، اگر صنایعی از قبیل تولید اتوبوس و خودروهای تجاری، کارخانه سیمان و محورگردشگری خیاو تا گردولی به بهره برداری رسیده بود آیا وضع اشتغال متحول نمی شد؟ ایا رشد اقتصادی صورت نمی گرفت؟ آیا دست کم3000 نفر مشغول به کار نمی شدند؟ همین عدم توجه به عمل گرایی و شیفته شدن به شعارهای توخالی چندین سال است که شهرستان را از توسعه باز داشته است.

انتظار می رود برای جلوگیری از رکود اقتصادی و ایجاد اشتغال، جوانان عزیز از تمامی کاندیداها برنامه و کارنامه عملیاتی مطالبه کنند

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


13 ديدگاه مطلب براي " برای جلوگیری از رکود اقتصادی و ایجاد اشتغال، جوانان عزیز از تمامی کاندیداها برنامه و کارنامه عملیاتی مطالبه کنند " ارسال شده است.

 1. کریم باقری مشکینی گفت:

  سرمایه گذاری بخش خصوصی مرکز ثقل اصلی توسعه مشکین شهر است
  بیایید با فرصت تلقی کردن حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در شهرمون و اصلاح دیدگاههای تنگ نظرانه، زمینه پیشرفت و تحول شهرمون را فراهم کنیم.
  کشت صنعت مغان با آن عظمت پایلوت کشاورزی نشد ولی ما پایلوت کشاورزی استان شدیم و پل معلق را با پایلوت جون با افتخار افتتاح کردیم.
  حمید نجفی خواهشا تایید کن.

 2. تکم چی گفت:

  با سلام
  مهندس ملکی عزیز،شما همچنان بر طبل صنعت می کوبید و بر این باورید که کارخاه های شما مشکل اشتغال جوانان را حل خواهد کرد،شما میگویید که متمرکز شدن روی صنعت کشاورزی بی فایده بوده چونکه به خاطر تگرگ محصولی برداشت نمیشود؟!!!!
  مهندس جان این را در نظر بگیرید اگر فردا تحریم ها از این بدتر شد و کارخانه هایتان تعطیل شدند،آن وقت چه کسی جواب جوانان را خواهد داد؟؟؟؟؟؟

 3. فتاح گفت:

  آفرین بر مهندس ملکی که پروژه های گردشگری را از حدود پانزده سال پیش در مشگین شهر مطرح نموده و پشتیبانی نمود که نتایج آن فکر ظهور مجتمع های آبدرمانی و شهرک مکان شهر و پل معلق و راههای ارتباطی آن شد.

 4. رسول گفت:

  سلام.
  نگارنده محترم در خصوص مشکلات جهان سوم اگه به رفتار برخی از کاندیداهای انتخاباتی دوره قبل از جمله خرید آرا با روغن و شکر و یا با قسم به قرآن نیز می پرداختند نوشته شان کاملتر میشد.
  اگر این آقایان فرهنگ و دانش خود را در خصوص رای گیری از مردم ارتقا دهند و به مردم احترام بگذارند آن موقع هست که مردم با آگاهی تمام به فرد لایق و شایسته رای خواهند داد.

 5. محسن جعفری گفت:

  کتاب خدمت بی منت جناب آقای مهندس ملکی چاپ آذرماه 85 که فعالیت دوسال ونیم خود در دوران نمایندگیش را به رشته تحریر درآورده بود نقطعه شروعی برصنعت گردشگری است کهبا تحقق کامل اهداف وی چهره شهر متحول خواهد شد البته افتتاح پل معلق که یکی از دغدغه های آقای مهندس ملکیبود که حتی بعد از اتمام دوران چهار ساله نمایندگیش از طریق استاندار محترم پی گیر آن بود که خوشبختانه به آن مهم دست یافت امیدواریم با پیروزی در این انتخابات پروزه های نیمه تمام خود را که با ناجوان مردی جلوی آن ایستاده اند به سرانجام برساند تا آن روز یاعلی

 6. انتخاب 94 گفت:

  چشم جناب ملکی میپرسیم

 7. کیارش گفت:

  اقای ملکی بنده بعنوان یک جوان ترجیح میدادم.ازجوانان میخواستیدازکاندیدهامیخواستند بفرمایندوظیفه اصلی یک نماینده چیست بعضی ازنمایندگان اصلا وظیفه نمایندگی رانمیدانندآنچه مادراین چنددهه ازنمایندگان دیدیم عزل ونصبها برای محکم کردن جای پا،وعده های سرخرمن،کارچاق کنی برای دوستان وشرکاچیزدیگری نبوده . خدایی بعدازگذشت سه دهه ازانقلاب آیاحق ما تنها یک پل معلق بین زمین وهواست چه بدبختهایی هستیم ماکه غنیمتی میدانیم معلق بین زمین وهوارا ،آخرماکه غیراین تا الان اتفاق بخصوصی رادرشهرمان ندیدیم.بیخ گوشمان اهررانمیبینیم که اسم شهرصنعتی رایدک میکشد،روزگاری بودکه بحسابش نمی اوردیم

 8. حسینی گفت:

  آقای ملکی بااحترام،حال که حضرتعالی این بحث شایسته راپیش کشیدید اولین سوال را ازخودشما میپرسم :لطفا بفرماییددرطول دوره نمایندگیتان کدام قسمت اقتصادراازرکودخارج ساختید وکدام شغلها البته نه کاذب را برای جوانان شهرمان راه اندازی کردیدما شما را آزمودیم ازکرده هایتان بفرمایید وکارنامه عملی خو درا روبفرماییدوازکاندیدهایی که توفیق نمایندگی نداشتند هم کارنامه عملیاتی خواهیم خواست.

 9. علی گفت:

  با سلام . آقای ملکی کارخانه ساندیس شما به طرف پمپ بنزین فقط چهار تا اسکلت داره هشت سال میگذره . کدوم صنعت کدوم اشتغال لااقل سکوت بفرمائید ما جوانان در آرامشیم

  • انتخاب 94 گفت:

   جناب علی فکر کنم پمپ بنزین اهر تبریز را می فرمایی برادر انجا کارخانه کنسانتره بود بشود اقایون زمینشو گرفتند و بعدش هیچ کاری نکردنند کاش مهندس کمی توضیح میداد…

 10. محبوب -رضایی گفت:

  جناب آقای دکتر ملکی ما اهالی مشکین شهر عاجزانه از شما می خواهیم که در دوره بعد کاندیداتوری خود را اعلام نموده و بی صبرانه منتظر حضور شما به عنوان نماینده مشکین شهر در دور بعدی انشاالله هستیم.امیدواریم مردم مشکین شهر به حقیقت خدمات خالصانه شما در دوره قبل و پیشرو پی برده و در تصمیم گیر ی هایشان درست عمل کنند. با تشکر.

 11. محبوب -رضایی گفت:

  جناب آقای دکتر ملکی ما اهالی مشکین شهر عاجزانه از شما می خواهیم که در دوره بعد، کاندیداتوری خود را اعلام نموده و بی صبرانه منتظر حضور شما به عنوان نماینده مشکین شهر در دور بعدی انشاالله هستیم.امیدواریم مردم مشکین شهر به حقیقت خدمات خالصانه شما در دوره قبل و پیشرو پی برده و در تصمیم گیر ی هایشان درست عمل کنند. با تشکر.

 12. xطبیل چالان گفت:

  اقاممنون شماقبلا وکیل بودی شما دیگه چرا /مگه کارنامه درخشانی داشتی /شماها فقط دنبال ریاست هستین نه حل مشکلات مردم.پس رک بگوامدم برای ریاست نه دلسوزی

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار