تکمیل سد خورشیدآباد مشگین‌شهر نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار است

۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده است

مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

کد خبر: 8850 | تاریخ انتشار: 20:23:26 - شنبه 23 خرداد 1394 | 5 نظر | |

کامران زمان زاده:

تحول چهره شهر با پروژه های عمرانی شهرداری

آرشیو

عکس/آرشیو

ایلقار نیوز :چندیست که با شروع عملیات اجرایی پروژه های عمرانی در مشکین شهر، شهر تبدیل به یک کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده است و متاسفانه عده ای با ناملایمتی و با دید منفی نسبت به ریخت و پاشهای عملیات عمرانی ، شهرداری را مورد حجمه قرارداده و سعی می نمایند با بزرگنمایی مشکلات ناچیز و عادی شهرداری را تخریب نمایند. در حالی که از همین رهگذر است که می توان به زمینه سازی برای توسعه پایدار مشکین شهر از محل اجرای این پروژه های عمرانی امیدوار بود. عموم شهروندن نیز بر این باورند که تحولی بزرگ در شهر رخ داده است و چهره عمرانی شهر دگرگون شده است.

در واقع لازمه توسعه شهر انجام یکسری پروژه های عمرانی می باشد که این امر نیز مشارکت شهروندان و صبر و شکیبایی آنان به دلیل ایجاد آلودگی های صوتی ، بسته شدن موقتی مسیرهای عبور و مرور و… را می طلبد.

با بررسی پروژه های عمرانی در حال اجرا و برنامه های پیش روی به راحتی می توان گفت که تلاش شهرداری مشکین شهر مبنی بر توسعه عادلانه و یکنواخت مناطق مختلف شهری می باشد به طوری که با همت شهردار سخت کوش و تلاشگر مشکین شهر با عملیاتی شدن پروژه ها در حوزه های مختلف عمرانی و فضای سبز در تمامی نقاط شهر برای اولین بار چشم انداز روشنی از توسعه یکسان مشکین شهر را در پیش رو داریم.

دستاوردهاي عمراني شهرداری مشکین شهر، نتيجه ارزشمند تعامل مديريت شهري با دستگاه‌هاي متعدد اجرايي است که با ارتباط مستمر و مستقیم شهردار با مدیران و مسئولین استانی و شهرستانی و در بعضی حوزه ها با مسئولین کشوری صورت می گیرد. اين اهتمام ويژه، با در نظر گرفتن جوانب مختلف فني و عمراني، مورد توجه قرار گرفته و دگرگوني سيماي عمراني مشکین شهر را هدف قرار داده است. بازديدها مستمر و نظارت‌هاي دقيق در کنار حمايت از مجريان عمران و سازندگي شهر، متضمن اهداف توسعه شهر می باشد که با همت اعضای محترم شورای اسلامی شهر و کمسیون عمران و فضای سبز شورای اسلامی شهر نظارت و بازدید از پروژه های عمرانی به صورت دقیق انجام می پذیرد. جلب رضايت شهروندان سرلوحه فعاليت هاي شورا و شهرداري است و بازديد هاي دوره اي اعضاي شورا و مدیریت شهری از پروژه هاي در حال انجام نشانگر توجه آنان به وضعيت اجراي پروژه ها و اجابت خواسته هاي شهروندان دارد.

یکی دیگر از محورهای هدف برنامه عمرانی شهرداری مشکین شهر هدف مندی پروژه ها برای خارج کردن محلات حاشیه نشین از بن بست می باشد که مطمئنا اين اهتمام، نقش موثري در ايجاد بسترهاي اساسي خدمتگزاري به شهروندان در مناطق حاشيه‌نشين خواهد داشت.

با توجه به به محدود بودن فصل کاری مناطق کوهستانی و سردسیر مانند مشکین شهر ، در حال حاضر پروژه های عمرانی این شهردر حال انجام است اما با توجه به فصل کاری محدود در مناطق کوهستانی باید بیشتر از وضع فعلی تلاش کرد و کار اجرای پروژه های عمرانی زودتر به پایان برسد.. تجربه نشان داده است که هر گاه از ابتدا مطالعه و تحقیق پشتوانه یک طرح بوده درزمانبندی مشخص نیز به اتمام رسیده است و خوشبختانه تمامی پروژه های عمرانی شهرداری مشکین شهر که در حال اجرایی هستند با مطالعه و تحقیق کارشناسی صورت گرفته است به طوری که امسال با انجام مطالعات دقیق نیاز اصلی شناسایی و بر اساس آن پروژه ها عملیات اجرایی تعریف شده و نظارت مستمر بر تمامی پروژه های عمرانی در حال اجرایی صورت می گیرد.
به گفته شهردار مشکین شهر در تیم مدیریت شهری سعی بر این است که تا حد امکان و  تا آغاز بارندگی ها کار پروژه ها با قوت ادامه داشته و پایان پذیرد، همچنین به دلیل کاهش حجم مسافران در ماه مبارک رمضان سعی خواهد شد در این مدت ساماندهی و عملیان عمرانی ورودی های شهر و مناطق گردشگری به اتمام برسد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


5 ديدگاه مطلب براي " تحول چهره شهر با پروژه های عمرانی شهرداری " ارسال شده است.

 1. تورج گفت:

  با تشکر از نویسنده مقاله که مطالب ارزشمندی را به صورت تحلیلی بیان نموده اند.در ضمن حجمه با های دو چشم صحیح است(هجمه به معنی هجوم می باشد)

 2. رسول گفت:

  سلام جناب آقای زمان زاده توجه به عملیات عمرانی صورت گرفته توسط شهرداری جای تشکر دارد. ولی برخی موارد جای تامل دارد که عبارتند از:
  _ با توجه به اینکه فصل کاری در شهرمان حداکثر ۶ماه میباشد الان آیا بهتر نیست به فکر نهضت آسفالت معابر شهرمان باشیم.
  _ با توجه به وضعیت خراب آسفالت معابر چرا کفپوش معابر کمربندی به آسفالت کردن معابر داخلی ترجیح داده میشود.
  _ آیا هزینه کف پوشهای خریداری شده دوره این شهرداری پرداخت میشود یا اینکه واسه شهردار بعدی چندین میلیارد تومن بدهی ارث خواهد گذاشت.
  _ چرا خرید های کف پوش فیال بتن توسط آقای اکبری هنوز ادامه دارد و به اتمام نمیرسد.
  _ آیا شهر ها قربانی سلایق شهرداریها نیستند.

 3. علی گفت:

  با سلام از زحمات مهندس مظلومی که واقعا وانصافا دارن تلاش میکنند را دارم. از وقتی ایشان امده اند شهرمان سر وسامان گرفته. سپاس شهردار

 4. دوست گفت:

  با تشکر از آقای زمان زاده، حق الانصاف از لحاظ عمرانی شهر پیشرفت خوبی داشته

 5. محمدی گفت:

  آقای مظلومی وشوراهای شهر یاشما همه قسمتهای شهرراخوب نمیشناسید ویا اظهارات شما صیح نیست ویا برخی محلات درحوضه شهر نیستند چون مثل دوران شهرداران قبل سر محله های بی سرپرست وبی حامی که اکثرا درشمال شهرواقع هستند ازخدمات شهرداری شامل پاذل گذاری وآسفالت کوچه ومعابر وایجاد پارک وفضای سبز بی کلاه مانده حداقل ما تو این 35 سال عمرمون چیزی ندیدیم خدا رادرنظر بگیرید وخدمت کنید خواهشا به محلات پایین شهرهم برسید درصورت نیاز آماده دفاع حضوری ازگفته های خودبا اسناد هستم (09141590396)

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار