افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 8654 | تاریخ انتشار: 16:11:21 - یکشنبه 17 خرداد 1394 | 7 نظر | |

عباس زاده مشگینی:

دو سال فرصت طلایی دولت از دست رفت/ تمرکز تمام سرمایه گذاری دولت در سیاست خارجی

ایلقار نیوز: محمود عباس زاده مشگینی مشاور رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در پاسخ به عباس زادهپرسش اختصاصي در خصوص آرايش سياسي جريانات و گروهها براي انتخابات مجلس آينده و نيز انتخابات مجلس خبرگان گفت: فضای سیاسی در کشور ما از تنوع گسترده ای برخوردار است بطوریکه الان ما بیش از 250 حزب سیاسی دارای پروانه رسمی داریم بطور طبیعی غالب این احزاب و گروهها در انتخابات کمابیش فعال می شوند اما آرایش سیاسی واقعی در آستانه انتخابات خیلی گسترده و پیچیده نخواهد بود به نظر می رسد فضای سیاسی رقابت در حالت کلی بویژه در مورد انتخابات مجلس ذیل دو تا گفتمان شکل خواهد گرفت که تا حد زیادی متاثر از واقعیت اقتصادی کشور و آثار و نوع نگاه به  موضوع مذاکره هسته ای با غرب خواهد بود.

وي افزود: به نظرم یک ضلع رقابت تحت تاثیر گفتمانی است که مولفه های آن درون مایه انقلابی دارد در توسعه و پبشرفت اقتصاد کشور تکیه آن بر داشته های بومی و داخلی بوده و کلید پیشرفت کشور را در داخل کشور و مدیریت جهادی می بیند بر اساس این گفتمان سیاست خارجی ادامه سیاست داخلی است و آنچه که برد و پیروزی در مذاکره هسته ای و شکستن تحریم را تضمین می کند تحقق اقتصاد مقاومتی و انسجام اجتماعی و سیاسی در داخل کشور است.

مشاور دکتر محمد جواد لاریجانی خاطرنشان كرد: ضلع گفتمانی دیگر رقابت که احتمالا احزاب و گروهها و عناصری با آن تابلو در انتخابات فعال می شوند و اعلام موضع  می‌کنند گفتمانی است که اساسا هیچ نگاه و تمایلی به مولفه های درونزای توسعه و رشد اقتصادی کشور نداشته و کلا نگاه به بیرون دارد و کلید حل مشکلات کشور را در پیوستگی با نظام اقتصاد لیبرال دموکراسی غربی می بیند و بدون هضم در سیستم آن سوی آب هیچ امیدی به تحرک اقتصادی کشور ندارد حاملان و معتقدین به این گفتمان حاضرند تمام شروط طرف غربی را در رسیدن به توافق بپذیرند بطوری که در این مسیر حتی حاضر به شنیدن استدلالها و نقدهای دلسوزانه و مسئولانه منتقدین هم  نیستند وانگار نمی خواهند به سرنوشت سیاه کشورهایی که حاضر شدند روی همین موضوع تمام شروط غرب را بپذیرند به عنوان یک تجربه اعتنایی بکنند.

بعید نیست برخی برای پیگیری تمنیات خود روی انتخابات خبرگان سرمایه گذاری کنند

عباس زاده مشگيني بيان داشت: البته در بحث انتخابات خبرگان موضوع کمی متفاوت است به نظرم تمام آنهایی که از اول هم خیلی اعتقاد راسخی حتی به اصل ولایت فقیه نداشتند و یا نگاهی دنیا محورانه و نفسی به آن داشتند و از طرفی جایگاه و کارکرد عملی ولایت فقیه را مانع دنیا طلبی و اشرافی گری خود می پندارند و کینه و حسادت های دیگری دارند و برای مقابله با آن راههای مختلف نرم و سخت را تجربه کرده و نتیجه نگرفته اند بعید نیست که برای پیگیری تمنیات خود روی انتخابات خبرگان سرمایه گذاری کنند و برای تضعیف این جایگاه از درون دست بکار شوند.

قطعا برنده نهایی انتخابات مردم هستند

مديركل اسبق سياسي وزارت كشور در پاسخ به اين سئوال كه برنده انتخابات مجلس را كدام تفكر و گفتمان مي دانيد؟گفت: قطعا برنده نهایی انتخابات مردم هستند و در طول تاریخ بعد از انقلاب هم عملا اثبات شده است که روی هم رفته خط منطبق بر منافع ملی، آرمانهای انقلاب واندیشه حضرت امام و رهبری بیشتر مطلوب مردم بوده است و غالبا هر جا قوتی و پیشرفتی و دستاوردی و افتخاری  ثبت شده است مدیون همین نگاه و تفکر بوده ایم ، من فکر می کنم تجربه مواجهه مستقیم ما با آمریکا در دوران جدید که به بهانه مذاکره هسته ای کسب شد منشا یک معرفت سیاسی عمومی بابرکتی خواهد شد که شاید یک نتیجه آن به محاق رفتن چند ده ساله گفتمان سازش در داخل کشور باشد.

مشاور رئيس ستاد حقوق بشر قوه قضائيه در باره اين پرسش كه با توجه به حوزه مسئوليتي كه در ستاد حقوق بشر قوه قضائيه داريد فكر مي كنيد مخالفان نظام و معاندين و دشمنان اين بار نيز چگونه به بهانه حقوق بشر و امثالهم تلاش خواهند كرد در سال انتخابات كه بار ديگر مردم در سرنوشت كشور خود نقش آفريني مي كنند،آن را تحت الشعاع تبليغات منفي قرار دهند، گفت: آنها اولا سعی می کنند به بهانه های مختلف مشروعیت و سلامت هر انتخابات ما  را با تردید مواجه کرده و اصل قضیه را تحت الشعاع قرار دهند واقعیت این است ظهور و بروز یک جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگترین نظام دموکراتیک و مردم سالار بر اساس فکر اسلامی ماهیت دوگانه و تناقض آشکار گفتمان لیبرال دموکراسی را آشکار و آنها را رسوا می کند چون مردم می بینند نظامهای دست نشانده و دوست و همپیمان آمریکا در منطقه نظامهای قرون وسطایی و موروثی و غیر دموکراتیک و جاهلی و مفتضح است .

وي افزود: در مرحله بعدی تلاش می کنند مشارکت مردم هرچه بیشتر ضعیف تر شود تا ادعا کنند جمهوری اسلامی پشتوانه مردمی خود را از دست داده است از این مراحل که بگذریم در نهایت تلاش می کنند  در عمل هم گزینه های ضعیف‌تر و قابل مدیریت تر رای بیاورد تا بعدا بتوانند امتیاز بیشتری بگیرند در همین راستا از ابزار رسانه بیشترین بهره را می برند.

 دو سال فرصت طلایی دولت از دست رفت/ تمرکز تمام سرمایه گذاری دولت در سیاست خارجی

اين تحليلگر مسايل سياسي در خصوص اين پرسش كه مجموعه اقدامات دولت دراين چند سال را چگونه مي بينيد؟ آيا مذاكرات هسته اي خواهد توانست اهداف مدنظر را عملياتي كند، بيان داشت: به نظرم برای ارزیابی عملکرد دولت هنوز هم زود است اما تمرکز تمام سرمایه گذاری دولت در سیاست خارجی و آن هم با چند کشور معدود که خود را مساوی همه جامعه جهانی می داند و مطلقا غیر قابل اعتماد و سرکش و اهل دبه و کبر و غرور است و به قول مقام معظم رهبری دستکش مخملی روی دست چدنی خود پوشیده است کار مطمئنی نیست و به نظرم مصداق مثل معروف ” چیدن تمام تخم مرغ ها در یک سبد ” است. بارزترین ضرر این استراتژی از دست رفتن دو سال فرصت طلایی دولت است چون امسال ( سال سوم دولت) مهمترین دغدغه دولت انتخابات مجلس و سال آتی هم که اخرین سال از فرصت چهارساله دولت است اصلی ترین دغدغه و دلمشغولی دولت انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود در حالی که دولت محترم وعده های ملموس و کلانی به ویژه در حوزه رفاه اقتصادی به مردم داده بود و حتی قرار بود بخش قابل توجهی از این وعده ها در صد روز اول محقق شود.

همه مشکل اقتصاد ما تحریم نیست/ برخی تنگناهای اقتصادی بومی و سیستمی است

مشاور رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه  اظهار داشت: البته به نظر من حتی اگر مذاکره با غربی ها بر اساس خواست دولت یازدهم هم پیش می رفت و توافق مطلوب آقای روحانی حاصل می شد اعتقاد دارم به تحول بنیادین در اقتصاد ما نمی انجامید چون برخی از تنگناهای اقتصادی ما بومی و سیستمی بوده و مربوط به نظام اقتصادی ماست و خیلی ربط به تحریم ها ندارد البته تاثیر منفی تحریم هم قابل انکار نیست اما همه مشکل اقتصاد ما هم تحریم نیست.

انتهای پیام/سبلانه

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


7 ديدگاه مطلب براي " دو سال فرصت طلایی دولت از دست رفت/ تمرکز تمام سرمایه گذاری دولت در سیاست خارجی " ارسال شده است.

 1. سلطان گفت:

  اقاي عباسزاده ى عزيز ، با سلام ، ما مردم مشكين شهر در سال همدلي و همزباني،حامي دولت اعتدال و تدبير هستيم، انتقاد هاي حساب نشده را قبول نداريم.

 2. فرهاد گفت:

  خيلي ارادتمنديم آقاي عباس زاده مشگيني

 3. انتخاب 94 گفت:

  مشاور محترم حقوق بشر جناب عباسزاده دقیقا خوب اشاره فرمودید. ( قطعا برنده اصلی انتخابات مردم هستند جناب این مردم بودن دولت روحانی را انتخاب کردنند . این مردم هستند . که تشخیص میدن که جناب روحانی در 2 سال موفق بوده یا نه .. دوست عزیز دولت روحانی تا بیاد افتضاحات جناب احمدی نزاد را جمع و جور کنن به نظرم گل کاشته … همین امروز معاون احمدی جناب بقایی دستگیر شد شما عوض اینکه بیاید از عملکرد خود دفاع بکنید ببینید چه کارها کردین در این 8 سال تازه کمی هم بدهکارمون میکنید خدا را شکر مردم بیدارن …

 4. انتخاب 94 گفت:

  بیا این هم از معاون شما بقایی هم دستگیر شد جناب تا دیر نشده بیا به اغوش نظام و ملت

 5. توحیدی گفت:

  اگر مشگینی در کنار ملت و نظام نبود دشمنان ملت مثل آمریکا و اتحادیه اروپا در آغوشش می کشیدند ! مثل برخی ها!! مگه نه؟

  • ناشناس گفت:

   مشگینی در اغوش کیهان و دلواپسان جای گرفته و در خارج از ان مکان تعریف نمی شود.

 6. اسدی گفت:

  با سلام جناب عباسزاده چراااااااا اطرافیاااان اقای احمدی نژاد یکی یکی میرن مردم خودشون اگاه است !!!!!
  به کجا چنین شتابان !!!!!!!!!

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار