تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 8836 | تاریخ انتشار: 17:56:20 - جمعه 22 خرداد 1394 | 8 نظر | |

با ابلاغ اعتبار ملی استان اردبيل؛

پیشتازی شهر توریستی مشگین شهر در جذب اعتبارات ملی

ایلقار نیوز: داوود شایقی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه برنامه ریزی و توسعه اردبیل گفت: برای بودجهسال جاری اعتبار ملی استانی شده ابلاغ شده است که پروژه های آن متمرکز در چهار دستگاه آب منطقه ای، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و آبفای شهری است.

وی با بیان اینکه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال از اعتبار ذکر شده به پروژه های آب منطقه ای اختصاص یافته است، اضافه کرد: اعتبارات عمرانی سال جاری با تمرکز بر پروژه هایی با پیشرفت بیش از ۸۰ درصد اختصاص یافته است.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در عین حال به توزیع ۸۱۰ میلیارد ریال اعتبار استانی اشاره کرد و گفت: این اعتبار متناسب با ضرایب شهرستان ها به هر شهرستان اختصاص می یابد.

به گفته شایقی ضریب شهرستان اردبیل ۲۱.۱۳، بیله سوار ۸.۳۷، پارس آباد ۱۴.۱۵، خلخال ۱۰.۷۶، سرعین سه، کوثر ۴.۹۵، مشگین شهر ۱۴.۸۶، گرمی ۱۱.۵۲، نمین ۶.۹۴ و نیر ۴.۳۲ درصد از کل اعتبارات عمرانی است.

وی افزود: بر اساس ضرایب ذکر شده سهم اردبیل ۱۷۰ میلیارد ریال، بیله سوار ۶۶ میلیارد ریال، پارس آباد ۱۱۵ میلیارد ریال، خلخال ۸۵ میلیارد ریال، سرعین ۲۳ میلیارد ریال، کوثر ۳۹ میلیارد ریال، مشگین شهر ۱۲۱ میلیارد ریال، گرمی ۹۲ میلیارد ریال، نمین ۵۵ میلیارد ریال و نیر ۳۹ میلیارد ریال است.

این مسئول با تاکید به اینکه مبادله موافقت نامه با دستگاه های اجرایی زمان بر است، افزود: فرمانداران موظف اند تا قبل از آغاز ماه رمضان توزیع های شهرستانی را انجام داده و گزارش آن را ارائه کنند.

شایقی  در خصوص نحوه توزیع اعتبارات اولویت را با پروژه های با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت عنوان و اضافه کرد: پروژه جدید در صورتی که ضرورت ویژه داشته باشد حداقل با تامین ۵۰ درصد از هزنیه تمام شده می تواند اجرا شود.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواستار انطباق توزیع با سیاست های برنامه ریزی استان شد و گفت: به ویژه پروژه هایی که منجر به اشتغال و تولید می شوند در اولویت هستند.

وی در مقایسه اعتبارات سال جاری با سال گذشته افزود: سیاست دولت نزدیک کردن مصوب به تخصیص است و اینکه مبلغی ذکر شود اما بعدها تخصیص نیابد درست نیست.

شایقی در عین حال به تامین اعتبار لازم برای پرداخت حقوق هزار نفر استخدامی جدید در استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته با کسری قابل توجه در حقوق مواجه بودیم و نیمی از حقوق معادل ۲۴۰ میلیارد ریال کسری داشتیم که قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه سیاست دولت در سال جاری بودجه انقباظی است تاکید کرد: تلاش می کنیم حداقل تا پایان ماه جاری حقوق استخدامی های جدید را پرداخت کنیم.

بی توجهی اعتبارات ملی به بخش فرهنگ

در این جلسه مدیر کل تبلیغات اسلامی استان نیز با تاکید به کاهش اعتبارات عمرانی استان به نسبت سال گذشته افزود: این در حالی است که در بخش اعتبارات ملی استانی شده نیز سهمی برای فرهنگ قائل نشدیم.

حجت الاسلام مهدی ستوده با بیان اینکه ۸۵ درصد اعتبار ملی فقط به یک دستگاه اختصاص یافته است، افزود: در این میان عناصر و نیازهای ضروری دیگر از جمله برنامه های فرهنگی نشاط و امید آفرینی مورد غفلت است.

وی تاکید کرد: در چنین شکلی از تخصیص قدرت مانور مسئولان استانی محدود است و چه بسا اگر تخصیص استانی بود سایر دستگاه ها منتفع می شدند.

در عین حال در پاسخ به گله مندی این مسئول، نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اعتبارات عمرانی کاهش نداریم، تصریح کرد: هر چند به ظاهر رقم پایین دیده می شود اما ما کاهشی در اعتبار عمرانی سال جاری نداریم.

یونس اسدی  افزود: جذب اعتبار ملی به قابلیت هر دستگاه اجرایی باز می گردد که بتواند پروژه تعریف کند و ماده ۲۱۵ پروژه را اخذ کند.

گفتني است، در توزيع اعتبارات بودجه عمراني براي شهرها دو شاخصه وسعت و جمعیت بيش تر مد نظر است.

منبع: مهر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


8 ديدگاه مطلب براي " پیشتازی شهر توریستی مشگین شهر در جذب اعتبارات ملی " ارسال شده است.

 1. ali گفت:

  ﻳﺎﺷﺎﺳﻦ اﺳﺪﻱ

 2. ائل گوجی سل گوجی گفت:

  ساغول آقای اسدی

 3. انتخاب 94 گفت:

  تشکر میکنم از مسئولین محترم

 4. خانزاده گفت:

  با وجود نماینده پرتوان و جسور همچون یونس اسدی ، افق آینده شهرستان مشکین شهر روشن تر خواهد بود.دست مریزاد

 5. ی گفت:

  نه ساغولی هله قوی بی تخصیص تاپسین سورا به به چهچه ویرون او سوزلردن چوخ یازیلیبه ولی هشبیری عملی اولمییب

 6. من گفت:

  اسدی جسارت و شجاعت خود را به رخ نمایندگان استان کشید.

 7. شوک گفت:

  دانشگاه آزاد یادتون نره

 8. خانزاده گفت:

  شوک جان ! اگر در دانشگاه آزاد مدیری ضعیف عمل کرده و یا مرتکب خطایی شده آیا اسدی ویا هرفرد مسئول دیگری از آینده خبرداشتند ؟ عملکرد این مدیر خطاکار( ولو اینکه با حمایت آنها پُست گرفته باشد ) چه ربطی به اسدی داشته ودارد؟ اگربعد از معلوم شدن فساد و یا ضعف مدیرمربوطه ، آقای اسدی از ایشان حمایت میکردند ودنبال شستن گناهشان بودند حق با شما بود. درحالیکه بارها آقای اسدی از عملکرد ضعیف این مدیر اعلام برائت کردند. کمی منصف باشید دربین تمامی کاندیداهای مطرح ف آقای اسدی شیسته ترین وباتجربه ترین فرد بوده وهست وقطعاً باز هم منتخب مردم فهیم مشکین شهر خواهندبود.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار