تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

آگهی مناقصه شرکت غله وخدمات بازرگانی شهرستان مشگین شهر

افتتاح سالن ورزشی قره‌قیه مشگین‌شهر بعد از ۱۱ سال

کد خبر: 8739 | تاریخ انتشار: 12:23:28 - چهارشنبه 20 خرداد 1394 | 2 نظر | |

از خروج 40تُنی شیرخام تا بی‌مهری به کمباین‌داران بومی؛

کشت و صنعت مغان به كدامين سو مي‌رود

به گزارش ایلقار نیوز به  نقل از آران مغان، هر از چندگاهی اخباری از گوشه کنار شرکت کشت و صنعت و دامپروی مغان به گوش می رسد که بعضاً سر و صدای زیادی در ar8751محافل سیاسی و بین مسئولان منطقه مغان ایجاد می کند.

یکی از همین خبرها که روز گذشته بر سر زبانها افتاده و صدای ‘حقیقت پور’ عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل را هم درآورده، اجاره کمباین از استانهای دیگر برای برداشت محصولات شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بوده که علی رغم وجود چندین دستگاه کمباین در منطقه مغان به یک باره از سایر استان برای برداشت محصولات زراعی کمباین اجاره می کند.

نماینده مردم شهرهای اردبیل، نیر، نمین و سرعین در گفت و گو با خبرگزاری فارس با انتقاد شدید از رویه غلط کشت و صنعت مغان در اجاره کردن کمباین برای برداشت محصولات از استان‌های جنوب کشور اظهار کرد: مگر صاحبان کمباین ما چه کم از کمباین‌داران جنوب کشور دارند که باید مورد بی‌مهری قرار گرفته و بخواهیم از سایر مناطق کشور کمباین اجاره کرده و در مغان به برداشت محصول اقدام کنیم.

منصور حقیقت‌پور گفت: با توجه به وضعیت نگران‌کننده بیکاری در اردبیل و با وجود برخی سرمایه‌گذاری‌هایی که در حوزه خرید و به کارگیری ماشین‌آلات کشاورزی شده است و محدویت فصل کاری آنها که شاید صاحب یک کمباین بیش از 10 ماه از سال بیکار بماند در این موقعیت اقدام کشت و صنعت مغان در اجاره کمباین‌های جنوب کشور و یا شیراز و اهواز هیچ توجیهی ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان اردبیل این رفتار را جفا در حق مردم منطقه اعلام کرد و یادآور شد: باید کمترین خیر کشت و صنعت مغان برای مردم این استان آن باشد که از توان مکانیزاسیون بخش کشاورزی منطقه بهره بگیرد و اصلاً عقلانی و منطقی نیست که با یک کار پیمانکاری بخواهد کمباین یا دیگر ادوات کشاورزی را از سایر استان‌ها بیاورد.

حقیقت‌پور تصریح کرد: ‌انتظار می‌رود قبل از اجرایی شد این توافقات و سرازیر شدن کمباین‌های سایر استان‌ها به شمال استان اردبیل مسئولان تدبیری بیندیشند تا از ظرفیت کمباین و دیگر ماشین‌آلات کشاورزی موجود در این استان استفاده شده و جلوی این اعزام‌های غیر‌قانونی گرفته شود.

اما شنیده های دیگری که از این شرکت در محافل شهری به گوش می رسد، خروج روزانه 40 تن شیر خام از شرکت در کشت و صنعت و دامپروری مغان و حمل آن به یک شرکت دیگر در اردبیل به نام (ت-س) بوده که با وجود بودن کارخانه بزرگ لبنیات با ظرفیت 180 تنی، چه لزومی دارد که شیر خام به یک شرکت دیگر منتقل شود!

به گزارش مشکین رسا، ناگفته نماند یک ماه پیش نیز خبری در باب استخدام غیر قانونی یک نفر مشگین شهری در کشت صنعت مغان درج شده بود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " کشت و صنعت مغان به كدامين سو مي‌رود " ارسال شده است.

 1. احمدی گفت:

  متاسفانه اطلاعات آقای حقیقت پور در این زمینه کم است و بنظر می رسد در پی احتمال استانی شدن انتخابات سعی دارد با اینگونه بیانات آرای مردم مغان را با خود همراه نماید .
  – شرکت کشت و صنعت مغان فاقد کمپاین بوده و همه ساله از کمباین های بخش خصوصی استفاده می نماید .
  – برداشت گندم در هر منطقه ای از کشور حدود یکماه است و به تناسب سرد و گرم بودن مناطق در کشور (تفاوت زمان برداشت استانهای جنوبی و شمال) این ماهها با هم متفاوت است .
  – کمباین داران مغان نیز فقط کار یکماهه در مغان را انجام نمی دهند و در سایر ماهها به استانهای دیگر می روند تا بیشترین بهره دهی را داشته باشند .
  – در ماه برداشت گندم کمباین داران مغان ابتدا زمینهای خود و سایر زمینهای بخش خصوصی را برداشت می نمایند و دوست دارند بعد از اتمام آنها به کشت و صنعت بیایند
  – عدم برداشت بموقع گندم یعنی خشک شدن آنها و ریزش قابل توجه و کاهش راندمان .
  مع الوصف کشت و صنعت از طریق مناقصه برداشت کمباینی محصول را به پیمانکار واگذار می نماید و در مجموعه پیمانکار دهها کمباین کار می کنند که بیشتر آنها کمباین بومی می باشند .

 2. مجتبی محمدی گفت:

  سلام این مساله انسان به آن داستان حرف های بوذرجمه وزیر می اندازدکه گفت :اگر انوشروان شاه باشد وبوذرجمهر وزیر، کل کشور خرابه می شود .حالا این هیأت مدیر ومدیر عاملی که کشت وصنعت دارد ، کشت وصنعت را به گورستان می برد.مطمئن باشید .

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار