تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

کد خبر: 9414 | تاریخ انتشار: 16:42:35 - سه‌شنبه 16 تیر 1394 | بدون نظر | |

مدیر جهاد کشاورزی مشگین‌شهر:

برداشت بیش از ۶۰ هزار تن گندم و ۲۰ هزار تن جو،در مشگین‌شهر

 ایلقار نیوز:  احمد شهریار عصر امروز در جمع خبرنگاران در مشگین‌شهر اظهار داشت: خوشبختانهگندم با تمهیداتی که با بخشداری‌ها، مسئولان اداره راه و برنامه‌ریزی‌هایی که در جهاد کشاورزی تدارک دیده شده بود هیچ گونه آتش‌سوزی در  مزارع گندم و جو این شهرستان گزارش نشده و کشاورزان با آرامش خاطر به برداشت محصول خود مشغول هستند.

وی افزود: برای جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی در مزارع گندم و جو هماهنگی لازم با صاحبان تراکتورهایی که دارای گاو آهن هستند، انجام شده تا در وقوع آتش با شخم زدن محل مانع از گستردگی آتش شوند و در کنار این امر با مسئولان اداره راه در نصب بنرهای تبلیغاتی هشداردهنده نسبت به پیشگیری از وقوع آتش در مزارع کشاورزی اقدام شده و در نهایت ستاد بحران شهرستان با فعال شدن تمامی عوامل یادشده آماده مقابله و اطفای حریق بودند.

شهریار با اشاره به رشد تولیدات کشاورزی امسال گفت: خوشبختانه سال پرباری به لحاظ تولیدات کشاورزی نسبت به سال گذشته داریم به طوری که پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 60 هزار تن گندم و 20 هزار تن جو، از مزارع شهرستان مشگین‌شهر برداشت کنیم که بارندگی‌های مطلوب و آب و هوای مساعد یکی از دلایل رشد تولیدات کشاورزی محسوب می ‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر تصریح کرد: یکی دیگر از دلایل رشد تولیدات گندم و جو، قرار گرفتن نهاده و بذر اصلاح شده در اختیار کشاورزان بود که امسال نیز با توجه به استقبال مردم از کشت این نوع محصول باید برنامه‌ریزی‌های لازم  برای تامین بذر اصلاح شده گندم و جو انجام شده و در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی 6 اکیپ کنترل ریزش کمباین بیان کرد: این اکیپ‌ها با متخصصان فنی، کمباین‌ها را در صورت داشتن معاینه فنی و شرایط مناسب به کشاورزان معرفی می‌کنند تا به بهترین صورت محصولات کشاورزان را درو کنند.

شهریار اظهار کرد: هم اکنون 8 مرکز خرید گندم در قصابه، کارخانه آرد، اتحادیه تعاونی روستایی، سیلو، روستای قوشه، رضی و فخرآباد فعال است که برخی از این مراکز تنها گندم و بعضی تنها جو و برخی نیز هر دو نوع محصول را از کشاورزان خریداری می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود 35 هزارتن خرید گندم از کشاورزان انجام شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر بیان کرد: اکیپ‌های نظارت از طرف جهاد کشاورزی و نماینده شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل و شرکت پیشتاز امور دام تنها برای جو فعال است و بر افت و ناخالصی‌های اوزان این دو نوع محصول نظارت کامل دارند و بعد از خرید چک لیست‌های خرید گندم به سرعت به بانک کشاورزی راجعه می کنند و بانک نیز موظف است بهای خرید گندم را بدون دخل و تصرف و برداشت برای بدهی صاحب محصول بپردازد.

وی گفت: تولیدات باغی کشاورزان نیز نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته اما ایده‌آل نیست و به علت شرایط اقلیمی، تند باد، بارندگی‌های پی درپی و رطوبت بیش از حد در بعضی نقاط تولید میوه خیلی ضعیف است.

شهریار تولید میوه انگور را در این شهرستان خوب توصیف کرد و افزود: در زمینه تولیدات میوه‌های تک هسته‌ای نیز امسال رشد خوبی داشتیم و محصول سیب نیز در برخی مناطق پربار و در برخی مناطق کم بار گزارش شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مشگین‌شهر تصریح کرد: تمهیدات لازم برای جمع‌آوری زکات در سطح شهرستان با همکاری کمیته امداد انجام شده و امیدواریم امسال شاهد جمع‌آوری بیشتر زکات در سطح شهرستان باشیم.

انتهای پیام/ تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار