۱۲ تیرماه شهرستان مشگین شهر میزبان یک ساعته وزیر راه و شهرسازی بود.

 عباس اخوندی وزیر راه و شهرسازی در این سفر پیش از ورود به مرکز شهرستان با استقبال مسئولین شهرستان که در جاده های مواصلاتی مشگین شهر اردبیل صف کشیده بودند روبروی شد.

با توجه به اینکه مهمترین هدف از سفر وزیر راه و شهرسازی به شهرستان مشگین شهر افتتاح محور مشگین شهر –اردبیل به طول ۱۵ کیلومتر بود لذا دکتر اخوندی در مراسم افتتاحیه این محور گفت: محورهای مواصلاتی شهرستان مشگین شهر از جمله محورهای بسیار مهمی است که بخشی از مسیر مشگین شهر-اردبیل به طول ۱۵ کیلومتر چهار بانده شده و امروز افتتاح شد.

افتتاح جاده اردبیل - مشگین شهر در 12 تیرماه 1394

 وی افزود: بیش از ۴۰ کیلومتر از این مسیر نیز در اختیار پیمانکاران قرار گرفته است و مشغول فعالیت هستند لذا انتظار می رود تا دو سال آینده این جاده ها تکمیل و آماده افتتاح شوند تا کل مسیر مشگین شهر – اردبیل به صورت کامل ۴ بانده شود.

حالا دو هفته از سفر وزیر راه به مشگین شهر می گذرد که در اقدامی تازه و بعد از افتتاح، شاهد آسفالت دوباره جاده تازه افتتاح شده هستیم. جاده ای که با تبلیغات زیاد و هزینه های سنگین توسط وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

آسفالت ریزی دوباره همان جاده در 25 تیرماه 94

پیگیری خبرنگار ساوالان خبر، حاکی از آن است که این جاده از لحاظ فنی و زیر سازی آماده بهره برداری نبوده ولی بخاطر سفر وزیر راه و بهره برداری سیاسی از این جاده علی رغم صرف هزینه های زیاد  همچون خط کشی و  آسفالت ریزی باید دوباره بازسازی شود.

آسفالت ریزی دوباره این جاده در حالی انجام می شود که بسیاری از روستاها و حتی کوچه های مشگین شهر از داشتن آسفالت خوب محروم هستند.

یکی از رانندگان در گفتگو با ما این نوع افتتاحیه نوعی دهن کجی به مردم عنوان کرد و اظهار داشت: چگونه است که بعد از افتتاح این جاده در جلوی ما رانندگان بعد از یک هفته دوباره آن را آسفالت می کنند و  اینکه برخی مسئولین با چنین رفتارهایی مردم را مشغول کنند به هیچ وجه قابل قبول نخواهد بود.