معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

دستگاه‌های اجرایی اردبیل در تبیین موازین حجاب کوشا باشند

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

کد خبر: 10076 | تاریخ انتشار: 9:15:49 - چهارشنبه 7 مرداد 1394 | 2 نظر | |

مجموعه شهرداری همت کند/

سایه تخریب بر سر فضای سبز مشکین شهر

ایلقار نیوزبه نقل ازمشکین رسا: با تجمع مردم در محدوده شهری آن چه که از اهمیت قابل توجهی برخوردار است موضوع فضای سبز است چرا که شهری بدون فضای سبز قابل تصور نیست و پیامدهای توسعه شهری و پیچیدگی های معضلات زیست محیطی آنها موجودیت فضای سبز و گسترش آن برای همیشه اجتناب ناپذیر کرده است و زندگی انسان ها برای اینکه بتوانند پایداری خود را حفظ کند چاره ای جز پذیرش ساختار و کارکردی متاثر از سیستم های طبیعی ندارند. در این میان فضاهای سبز شهری به عنوان جزء ضروری و لایفنک پیکره شهر ها نقس اساسی را دارا می باشد که کمبود آنها می توانند اختلالات جدی در حیات شهرها به وجود آورد.

 از این رو شهرداران همواره در دوره های مختلف در تلاش برای افزایش فضای سبز و زیبا سازی آن در شهرها بودند چرا که نقش فضای سبز در بهبود زندگی شهروندان و ایجاد آرامش خاطر بسیارحائز اهمیت است این امر د

فضای سبز

فضای سبز

ر شهرستان مشگین شهر در دوره های گذشته به خوبی صورت گرفته است اما نکته قابل توجه در ایجاد فضای سبز شهری بحث نگهداری آن می باشد که متاسفانه این امر در شهرستان مشگین شهر و در دوره های مختلف به خوبی رعایت نشده است و همواره فضای سبز شهری در بحران به سر می برد.

 بدون شک آب همواره به عنوان یكی از عناصر اصلی هستی بخش و زنده نگه دارنده موجودات در دنیاست. و از طرفی فضای سبز به عنوان یكی از مؤثرترین پدیده‌های محیط زیست، پیوسته و در همه ادوار و با هر فرهنگ و آئینی مورد تأیید و تأكید بوده است از این رو در طول تاریخ تاکنون مورد احترام تمام انسان ها بوده و برای حفاظت و عدم آلایندگی آن ثواب و اجر الهی و برای آلوده سازی آن، گناه و معصیت قائل بوده‌اند.

 متاسفانه با ورود به برخی از پارک های و فضاهای سبز ایجاد شده در سطح شهر متوجه بی نظمی هایی می شوید که به علت کم توجهی مسئولان رسیدگی به این امر از بی آبی خشک شده و در آستانه از بین رفتن می باشد و در برخی موارد نیز شاهد آتش سوزی به علت خشکیدگی آن هستیم.

 با توجه به اینکه مسئولیت ایجاد، توسعه، حفظ، نگهداری و آبیاری فضای سبز در شهرها مستقیماً به عهده شهرداری است لذا تأمین، استحصال، انتقال و توزیع آب فضای سبز از اختیارات شهرداری بوده و می بایست با مدیریت بهینه در راستای حفظ و نگهداری فضای سبز این شهر که با هزینه های زیادی نیز ایجاد شده اند همت بیشتری نمایند هر چند وسعت کاری شهرداری به علت بزرگی شهر و بیشتر است اما شهرداری مشگین شهر نیز در طول سال های گذشته با نیروی مازاد نیز مواجه می باشد که با استفاده از این ظرفیت به وجود امده می تواند پارک ها و مراکز عمومی را مدیریت نماید تا به وضعیت فضای سبز، نگهبانی و بهداشت پارک های توجه بیشتری شود و مسافران ورودی به این شهرستان نیز با خاطره ای خوش این شهرستان را ترک کنند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


2 ديدگاه مطلب براي " سایه تخریب بر سر فضای سبز مشکین شهر " ارسال شده است.

  1. مراد گفت:

    با سلام بنده به نوبه خود جهت از بین رفتن چمن روبروی پادگان به شهرداری مراجعه نمودم متاسفانه نکته ای که گفتند حاکی از این حکایت داشت که پادگان اجازه انشعاب و رسیدگی به محوطه پارک سرباز را به شهرداری نمی دهد و گفتند خودمان رسیدگی میکنیم پس دوستان عزیز یقین داشته باشید عامل تخریب چمن روبروی پادگان مسئولین پادگان و عوامل آن هستند نه شهرداری ؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. حسن گفت:

    افرین. اگراینها می گویندنیروی مازاد بروظایف شهرداری داریم وتمام گناهان را برگرده جعفرزاده انهم بخاطر حصوردراتتخابات می اندازند این اقایان باید با همان نیروی مازاد به وضع پارکها رسیدگی کنند پارک تاحال ایجاد نکرده اند درنگهداری وضع موجود بپردازند

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار