گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

کد خبر: 9420 | تاریخ انتشار: 11:27:12 - چهارشنبه 17 تیر 1394 | بدون نظر | |

امام جمعه مشگین شهر:

شب قدر شب اصلاح و امر به معروف است

ایلقار نیوز:حجت الاسلام رضا باوقار در مراسم پرفیض شب قدر در جمع شب زنده داران و عزادارانامام جمعه_47 امیرالمومنین علی(ع) در مشگین شهر اظهار داشت: شب قدر بهترین فرصت برای رهایی از ورطه گناه و تاریکی است و در این شب توبه به درگاه خدا با اصلاح و سالم سازی جامعه از  منکرات، قرین می‌شود که شیعیان نباید از این فرصت ویژه غافل باشند.

وی با اشاره به غیبت امام عصر(عج) بیان کرد: یکی از مسائل مهمی که ریشه در اعتقادات شیعیان دارد اعتقاد به فرج منجی عالم است چرا که شیعیان امامت را در ادامه رسالت و به عنوان مرجع علمی حاکم بعد از پیامبر می دانند و امام عصر آخرین ذخیره الهی بوده که بنابه خواست پروردگار در پشت پرده غیبت به سر می برد و همانند خورشیدی بوده که در پشت ابر قرار گرفته اما همچنان روشنایی بخش عالم است.

باوقار با اشاره به کلام امام صادق(ع) مبنی بر اینکه حتی یک روز هم زمین از حجت خدا خالی نمی شود، گفت: باید اعتقاد به مهدویت و آمادگی لازم برای درک ظهور آن حضرت در جامعه جاری باشد و شرایط کافی برای ظهور خلیفه خدا به ویژه در جامعه دینی و اسلامی به وضوح دیده شود.

امام جمعه مشگین شهر معرفت و ایمان را ویژگی لازم برای ظهور برشمرد و افزود: نخستین قدم در مسیر انتظار منجی موعود، معرفت و شناخت شخصیتی آن حضرت و ایمان راسخ به پروردگار عالم است و بنابه روایات مستند هر کس که امام عصر خود را نشناسد و در آن حال بمیرد در مرگ جاهلیت مرده است و بالعکس آنهایی که با معرفت و آگاهی منتظر ظهور امام عصر هستند از اهل هر زمان افضل تر بوده و خدا درجه عقل و درک بالا به آنها عطا کرده است.

باوقار عمل صالح را نیز به عنوان مهمترین وظیفه جامعه منتظر خواند و گفت: در کنار ایمان به خدا و معرفت امام عصر، عمل به دستورات دینی و پرهیز از منکرات باید در راس امور یاوران مهدی(عج) قرار بگیرد و با دوستان اهل بیت دوست و با دشمنانشان دشمن بود و با عمل به واجبات دینی آمادگی لازم برای ظهور را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: نماز و روزه امری عبادی و جزو حقوق پروردگار عالم است و نباید در انجام آن کوتاهی و قصور کرد چرا که هر کس عمدی نماز را ترک کند کافر و هر کس عمدی روزه خواری کند روح ایمان از وی خارج می‌شود مگر اینکه در این لیالی گرانقدر توبه کند و به آغوش پرمهر پروردگار عالم باز گردد.

امام جمعه مشگین شهر شب قدر را بهترین فرصت برای توبه برشمرد و افزود: جاری کردن امر به معروف و نهی از منکر و برخورد صحیح با گناه یکی از وظایف اصلی مومنان و روزه داران است و در راستای آن پاسداری از ارزش های دین و آرمان های اخلاقی با اصلاح و سالم سازی جامعه قرین می‌شود و در کنار این اعمال نباید از اکرام ایتام، گره گشایی مومنان، کسب روزی حلال و دعا برای شفای بیماران غافل شد.

انتهای پیام/ تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار