اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال برای راه‌اندازی مرکز هوشمند ترافیک در مشگین‌شهر

بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر نماد معماری ایلخانان

چرای زودهنگام ویرانگر مراتع استان اردبیل

موزه خصوصی نگارخانه اسناد تاریخی در مشگین‌شهر افتتاح شد

نسخه الکترونیکی شماره 107 دوهفته نامه ایلقار

احتمال جیره‌بندی آب مشگین‌شهر در تابستان امسال

طرح آبرسانی مشگین شهر نیازمند هفت هزار میلیارد ریال اعتبار است

سدهای نیمه‌خالی شهرستان مشگین‌شهر؛ تنش آبی در کمین است

«پویش همدلی» همزمان با عید فطر در اردبیل اجرا می‌شود

حمایت از بخش خصوصی راهکار مؤثر بر جریان رشد تولید

ثبت ششمین ژئوسایت طبیعی

سرمای بهاره بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال به باغات مشگین شهر خسارت وارد کرد

کد خبر: 9993 | تاریخ انتشار: 16:36:01 - یکشنبه 4 مرداد 1394 | 11 نظر | |

در پی قتل یک پزشک اردبیلی :

فرافکنی وانگشت اتهام به سوی مشکین شهر

ایلقار نیوز : قتل پزشک فوق تخصص در اردبیل نه تنها جامعه پزشکی بلکه کل مردم استان اردبیل و حتی ایران را به شوکی عظیم فرو برد و واکنشهای متفاوت مسئولان و حتی متولیان فرهنگی جامعه را به دنبال داشت .

اما نکته ای که در این میان دارای اهمیت است تخریب چهره استان به لحاظ داشتن امنیت و احساس آرامش برای خانواده ها می باشد بحثی که با انعکاس اخبار درگیریهای مربوط به بیمارستان فاطمی در صدا و سیما شروع و پس از آن نیز قتل پزشک اردبیلی و حتی درگیریهای که بین رانندگان صورت گرفت  و انعکاس گسترده در خبرگزاری های رسمی و غیر رسمی همگی نشانه های ناخوشایندی برای استان اردبیل می باشد .

 واقعیت این است که استان اردبیل در مقایسه با بسیاری از استان ها از امنیت بیشتری برخوردار است و وجود چنین نزاع ها امری است که شاید روزانه در سراسر ایران از اینگونه حوادث اتفاق می افتد اما بحث رسانه ای کردن کوچکترین درگیریهایی که در شهر اتفاق می افتد و تیتر کردن آن در خبرگزاریهای سراسری  به هیچ عنوان به نفع استان اردبیل نمی باشد.

اما در این میان چرا به یکباره پای مشکین شهری ها به میان آمد  جای سوال و تعجب برانگیز است . در حالی که مسئولان دادگستری و شورای تامین هنوز هیچ خبر و اشاره ای به ماهیت و اصالت  قاتل نداشته اند و رسانه ها را از دامن زدن به شایعات پرهیز نموده اند ولی متاسفانه تابناک اردبیل در اقدامی قاتل را از زبان یک همسایه اصالتا مشکین شهری معرفی نموده است .

این در صورتی است که هیچ منبع رسمی از اصالت قاتل حرفی به میان نیاورده است و حرف یک همسایه که تماس تلفنی با تابناک داشته به هیچ وجه مورد قبول و قابل استناد نیست و تنها منبع رسمی در اینگونه خبرها که افکار عمومی با آن درگیر می باشد دادگستری و یا مقامات بلند پایه استانی می باشند نه همسایه ها ی بی نام و نشان که انگیزه آنها از اینگونه شایعه پراکنی معلوم نیست .به هر حال حتی اگر این حرف همسایه واقعیت نیز داشته باشد هیچ فرقی به حال جامعه نداشته و نداردولی با این حال باید  از سوی یک مرجع رسمی  تایید شود تا قابل استناد باشد

اما در حالی شهرستان مشکین شهر که بنا به اظهارات مقامات مسئول یکی از امن ترین نقاط استان و حتی کشور می باشد و امسال به خاطر ورود مسافران برنامه های خود را برروی گردشگری متمرکز کرده است به نظر می رسد باید در مقابل اینگونه اخبار نیز واکنش مناسبی از طرف مسئولان وجود داشته باشد متاسفانه فرافکنی و منحرف کردن افکار عمومی در این ماجرا از سوی برخی سایت های محلی نیز دامن زده شد و انها نیز بدون پی بردن به اهداف و اصالت خبر اقدام به انتشار آن نمودند و فرافکنی افکار عمومی از اردبیل  به مشکین شهررا با اغوش باز پذیرفتند .امیدواریم با شفاف سازی و اطلاع رسانی مسئولان مربوطه جلوی شایعه پراکنی گرفته شود .

اکبرعطایی

tabnak

 untitled

مشکین سلام

کیهان

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


11 ديدگاه مطلب براي " فرافکنی وانگشت اتهام به سوی مشکین شهر " ارسال شده است.

 1. سعید گفت:

  سلام مدیر محترم سایت کیهان مشکین و مشکین سلام هم این خبر رو زدن.اونها راهم بزن

 2. حسن گفت:

  متاسفانه در چند روز اخیر برخی سایتهای هوچی گر اقدام به شایعه پراکنی بی اساس نموده و علیرغم توصیه های مسئولین قضایی و ارشادات امام جمعه محترم اردبیل ، عامدانه بر طبل تفرقه کوبیدند و با انتشار اخبار مجعول و تائید نظرات پر از عقده و بی ارزش بازدیدکنندگان ، وزیر بهداشت و درمان ، جامعه پزشکی ، برنامه سازان صدا و سیما و مردم ولایتمدار استان اردبیل را به باد استهزا و تمسخر گرفتند. در حالیکه اینگونه خبرسازی و خبرپراکنی در تضاد با رسالت خبرنگاری بوده و زائیده تفکرات عده ای فرصت طلب است که خود را مقام مطلع، روانشناس، جامعه شناس و عالم علوم قضایی می دانند.
  ظاهرا آقایان شایعه ساز بی تقوا نمی دانند که بازی با آبروی دیگران تبعات دارد. عزیزان ! خودکرده را تدبیر نیست و کسی که باد بکارد، طوفان درو خواهد کرد.
  در پایان امیدوارم که مطابق قانون با مسئولین سایتهای متخلف محلی که برای افزایش شمار بازدیدکنندگان، اقدام به درج اخبار غیر مستند و شایعه پردازی کرده و باعث این آبروریزی شدند و عرض مردم فهیم و زحمتکش استان را بردند ، شدیدا برخورد گردد .

 3. asadpoor گفت:

  1-اتفاقا باید با همه گیر کردن این خبر در سایت های استانی عرصه را بر جولان رسانه ای “تابناک” ببندیم و زمینه را برای فشار دلسوزانه یِ رسانه ای و بَر حَق بر مسئولینی که “تابناک” خود را مطلع تر از آن ها میداند ، بیشتر کنیم.
  آقایان عتباتی دادستان اردبیل، مسئولین هیئت نطارت بر مطبوعات استان، پلیس فتا و ریاست دادگستری کل استان باید عنایت داشته باشند (در صورت صحت 100درصدی خبر همسایه یِ قاتلِ مشکین شهریِ دکتر پیرزاده ) تابناک منبع اطلاع رسانی شفاف نیستن و تابناک و سایر رسانه ها پل ارتباطی مخاطب و مسئولین ذیصلاح پرونده اند و عدم رسیدگی به این گند کاری تابناک از جانب مسئولین گمانه یِ رضایتِ آن ها از انتشار این شایعات در فصل طلایی 30 سال ِ اخیر ِ مشکین شهر را شدید تر میکند.

 4. الف گفت:

  من اولین بار هستش که میشنوم به اصالت یک قاتل اشاره میکنن تا حالا این همه ماجرای قتل خوندیم هیچ کدام ننوشتن که قاتل اصالتش کجایی هست . تابلو فقط میخوان چهره مشگین رو خراب کنن خواهشا علت قتل رو بگید نه اصالت قاتلی که مشخص نیست کجاییه و کجا بزرگ شده و ادرس دقیق منزل قاتل رو

  • اذری گفت:

   علت قتل هیچوقت گفته نخواهد شد.چهره مشگین را انهایی که لقب مشگینی بودن را به خود گرفته اند نگه میدارند؟

 5. شهروند گفت:

  این اردبیلی ها وقتی دیدند مشگین شهر داره قطب گردشگری کشور میشه زود شروع کردن به خراب کردن چهره شهرنون ! در حالی که تو هیچ قتلی دلیل اصلی قتل اصالت نیست !!!ما اهالی مشگین شهر خواستار پاسخ کوبنده مسئولین شهرمون به این اردبیلی ها هستیم!!

  • الف گفت:

   اردبیلی بودن خودشه یک……………. محسوب میشود دیگر نیازی به پاسخ کوبنده دادن ندارد

 6. ولی گفت:

  البته این مطالب نگارنده مشخص است که از اتاق فرمان چه کسی نوشته شده است این آقا دلواپس دیروز که منتقد دیروز و امروز از از مذاکرات سخن می گوید متاسفم بر اصولگرایان که دنبال جریان……………… افتاده اند و این را بدانید که این آقا تحمل منتقدین را ندارد چه رسد به این که خود منتقد باشد ……..

 7. قاسمی گفت:

  جناب اقای شهروند یا مشگینی عزیز این قضیه ربطی به گردشکری ندارد یک قضیه معمولی است و سایت وزین تابناک به وظیفه رسانهای خود عمل نموده است ……..تو چرا ناراحتی ..شما که تا دیروز دلواپس بودی …..امروز در قامت موافق حرف می زنی متاسفم که رفقای شما تحمل انتقاد به اندازه نوک سوزن ندارید

 8. سعید گفت:

  هر کی هرچه میخواد بگه قاتل مشکین شهری هست اگه اسم اش رو بگن همه میشناسیم طرف در اردبیل دانشجو بوده

 9. نانسی گفت:

  سلام ایلقار جون خودتو ناراحت نکن،اردبیله دیگه

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار