یکصدوهشتمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

کد خبر: 9983 | تاریخ انتشار: 9:44:30 - یکشنبه 4 مرداد 1394 | 10 نظر | |

عباس زاده مشگینی:

مذاکرات هسته‌ای ترفند آمریکا را در جنگ با ایران خنثی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمود عباس‌زاده مشگینی بعدازظهر امروز در نشست طرفداران جبهه ایستادگی در اردبیل اظهار داشت: در بحث مذاکرات13921007000311_PhotoL هسته‌ای باید به صراحت اعلام کرد که این میدان یک میدان بده بستان حقیقی است که با مشاعره و مناظره تفاوت خاصی دارد.

وی با یادآوری اینکه در مذاکرات هسته‌ای باید بدانیم روی چه اصلی معامله می‌کنیم و می‌خواهیم به کدام هدفمان برسیم که در قبال آن چه امتیازی داده و چه امتیازی می‌گیریم و در نهایت ارزش واقعی این امتیازاتی که داده و گرفته می‌شود چگونه است.

عباس‌زاده مشگینی بیان کرد: در عرصه بین‌المللی زمانی که وارد مذاکره می‌شویم باید روی چندین موضوع به ویژه تلاش طرف مقابل در به راه انداختن جنگ روانی تمام عیار مراقب اصول و معیارهای دقیق باشیم و به خوبی بدانیم که در مذاکره و تعامل دو طرف بر چه اساسی می‌خواهیم کار را به پیش ببریم.

مشاور رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه ادامه داد: در این میدان باید شرایط مثبت و منفی و برخی از امتیازاتی که در عرصه بده بستان معلوم و مشخص است باید به خوبی روشن شده و ما در بهترین شرایط مذاکره که هم بتوانیم قاعده مذاکره و بازی را رعایت کرده و در زمین حریف اهدافمان را پیاده کنیم، قطعاً به پیروزی و کامیابی دست پیدا می‌کنیم.

وی ضرورت بالا رفتن قدرت تحلیل‌ها و بازنگری‌ها در برخی از اصول را در جامعه با وسعت دید عمیق سیاسی یادآور شد و گفت: در قدم اول باید درصدد تأمین منافع مالی باشیم و در بدترین وضعیت از بهترین شرایط و سخت‌ترین مراحل برای رسیدن به یک موفقیت چشمگیر استفاده کنیم که قطعاً در این زمینه یک اساس و چارچوب ضروری مورد نیاز است.

مدیرکل سیاسی سابق وزیر کشور به دو عنصر اساسی در کسب موفقیت بیشتر اشاره کرد و افزود: این عناصر توکل بر خداوند و تدبیر همراه با عقلانیت است که ما را به سرمنزل مقصود می‌رساند.

عباس‌زاده مشگینی پرهیز از نگاه شعاری به تدبیر به همراه توجه به تصمیمات معقول همراه با دید کارشناسی و نگاه درست را یادآور شد و بیان کرد: مذاکرات اخیر هسته‌ای ترفند آمریکا را در اهداف شوم جنگ به ایران و برخی از توطئه‌های شیطانی دیگر را از بین برد و فضایی را فراهم کرد تا جمهوری اسلامی ایران بتواند خواسته خود را به صورت منطقی و با عقلانیت مطرح کند.

وی با یادآوری اینکه در اصل ارتباطات و ارتباطات افراد خواص اسیر و گرفتار برخی از اقدامات هیجانی نشده و به جای آن سعی می‌کنند تا اهل تأمل، تفکر، تمیز و اندیشه همراه با رفتارهای منطقی باشند، گفت: افراد خواص واقع‌بینانه و بر محوریت دوراندیشی تصمیم‌گیری می‌کنند و سعی‌شان بر این است تا سر بزنگاه در عرصه‌‌های حساس حضور پیدا کرده و تصمیم‌گیری کنند.

عباس‌زاده مشگینی در پایان سخنان خود گفت: خواص جامعه مسیر تاریخی یک کشور را معین کرده و عوام را پشت سر خود هدایت و راهنمایی می‌کنند و همواره نیز پیروزی‌ها و کامیابی‌ها را برای ملت خود رقم می‌زنند که قطعاً تلاشی که در این زمینه در کشورمان نیز از سوی خواص آغاز شده به سرانجام برسد.

استاندار سابق ایلام  با اشاره با وضعیت های زیرساختی بازی دو قطب در روابط بین الملل گفت بدترین وضعیت برای یک قطب در هر نوع رابطه بین المللی این است که هم “میدان ” متعلق به حریف باشد و هم “قاعده بازی ” و بهترین حالت این است که هم “میدان و هم قاعده بازی” متعلق به قطب خودی باشد البته بین این دو وضعیت هم دو وضعیت دیگر وجود دارد که بینابین است یکی اینکه میدان متعلق به ما باشد ولی قواعد بازی را حریف تعیین کند و یکی دیگر این است که میدان متعلق به حریف باشد و قواعد بازی متعلق به تیم ما باشد.
عباس زاده با ذکر این مقدمه و استفاده از بازی فوتبال به عنوان مثال ، گفت بنده نمی خواهم دقیقا بگویم که ایران و ۱+۵ در کدام یک از این وضعیت ها به استقبال مذاکره رفتند و ترجیح می دهم هرکس به تناسب قدرت تحلیل خود حدس بزند که ما در کدام وضعیت مذاکره کردیم؟
مشگینی با اشاره به مبانی و شیوه مذاکره در عرصه دیپلماتیک گفت : مذاکره در عرصه بین المللی میدان بده –بستان است و با مشاعره و مناظره فرق می کند بنابراین در مذاکرات بین المللی باید روی داشته ها به عنوان کالای مورد معامله حساب کنیم و حریف داشته های ما را کوچک نمایی و کوچک انگاری نکند چون در آن صورت بدیهی است که بهای و مابه ازای قابلی پرداخت نمی کند . بالاخره ملت ما برای دستیابی به دستاوردهایی که به عنوان متاع به بازار وین برده بود و جناب آقای ظریف به عنوان مسئول معامله انتخاب شده بود زحمات زیادی در دولت های گذشته کشیده بود و هزینه زیاد و شهدای ارزشمندی تقدیم کرده بود و البته خوشحالیم که تیم ما در روزهای آخر با مقاومت جانانه ای که نشات گرفته از مدیریت و هدایت راهبردی مقام معظم رهبری و مقاومت و هوشیاری مردم بود اجازه نداد حریف سر مال بزند و دستاوردهای ملت ایران را بدون واگذاری امتیاز از چنگ ما بگیرد.

مدیر کل سیاسی اسبق وزارت کشور با اشاره به شرایط و مواضع پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ و موضع گیری کاندیداهای ریاست جمهوری در اثنای تبلیغات انتخاباتی ! اضافه کرد : بالاخره روند امور کشور به گونه ای جریان پیدا کرده بود که راهها به مذاکره و همین توافق منتهی شود اما نمی توان گفت که راهی بهتر از این نیز قابل تصور نبوده و نیست که البته افتادن در راه های دیگر نیز مقدمات خودش را می خواست .
دبیر اسبق کمسیون ماده ده احزاب کشور گفت : بدیهی است که این توافق یک سری فرصت ها و منفذ ها و راههایی را به ویژه در عرصه اقتصادی به روی کشور ما باز می کند و یک محدودیت ها و موانع و راهها و منفذهایی را که برای رسیدن به سطحی از توسعه و اقتدار به ویژه در عرصه تکنولوژی هسته ای ترسیم شده بود ، به روی کشور ما می بندد.
بنابرین مسئله مهم این است که ایا می توانیم از فرصت های ایجاد شده برای ایجاد و مهندسی تحول و تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کرده و هزینه راههای بسته شده را جبران کنیم ؟ چون بدیهی است اگر از فرصت های ایجاد شده درست استفاده نکنیم نمی توانیم بگوییم که برنده این مذاکره و توافق هستیم .
استاندار سابق ایلام گفت : استفاده از عنصر تدبیر و عقلانیت و تلاش با برنامه و اجتناب از هزینه کردن این توافق در معادلات داخلی به منظور برنده شدن در انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و غیره لازمه برنده شدن واقعی ماست بنابراین اگر این توافق را به اینکه جای خرج برای تقویت منافع ملی بکنیم به تقویت منافع جناحی هزینه کنیم همه مان بازنده می شویم .
عباس زاده مشگینی تاکید کرد: برخلاف خیلی ها که توافق وین را نقطه پایانی بر یک مناقشه ۱۲ ساله معرفی کرده و بر آن تاکید می کنند اعتقاد دارم توافق وین آغاز یک بازی جدید و مرحله حساس و تاریخی حداقل ۲۵ ساله بین ایران و غرب بویژه آمریکاست و برد و باخت واقعی و عملی ما منوط به کیفیت بازی ما و وحدت و یکپارچگی و انسجام داخلی است که به حمدالله به هدایت راهبردی و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی کاملا دست یافتنی است.
مشاورستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جوانان خودشان را برای یک مبارزه مستمر و جدی با استکبار آماده کنند و امروز آمریکا مصداق استکبار است ، افزود : در همین فراز فرمایش حضرت آقا ویژگی ها و آثار همین دوره پیش رو قابل پیش بینی است به ویژه وقتی که در قطب مقابل اوباما هم به صراحت ، همین مذاکره و توافق را با بازی غرب با شوروی سابق قبل از فروپاشی تشبیه می کند و می گوید همانطوری که آمریکا با طرح مذاکره و پیمان هایی مانند خلع سلاح و طراحی جنگ نرم به دوران جنگ سرد با شوروی پایان داد و حریف را به سمت فروپاشی هدایت کرد با همین توافق نیز جمهوری اسلامی ایران را از درون به سمت فروپاشی هدایت می کند .
مشگینی در پایان بیانات خود گفت : البته با تمام این تفاسیربنده همین توافق را با تمامی قوت ها و ضعف ها و حرف و حدیث ها در شرایط فعلی منطبق بر منافع ملی می دانم و از این نظر به تمامی کسانی که در این مسیر مستقیم و غیر مستقیم زحمت کشیدند تقدیر می کنم لیکن اعتقاد دارم ما تازه به اول یک راه رسیده ایم و پیروزی و برنده شدن واقعی ما به نحوه و کیفیت ادامه راه بستگی دارد و البته شکل گیری یک مجلس باکیفیت و کارآمد و کارشناس و شجاع می تواند به کیفیت ادامه راه کمک کند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


10 ديدگاه مطلب براي " مذاکرات هسته‌ای ترفند آمریکا را در جنگ با ایران خنثی کرد " ارسال شده است.

 1. مشگین شهری گفت:

  از هول حلیم، نیفتی تو دیگ اقای هاله نوری مشگینی ومزرعه خلفی اردبیلی وایستادگی وپایداری وتخریبچی و دلواپسی

 2. احمد گفت:

  خیال خام آقایان
  وقتی این تیتر شما را دیدم و با تبلیغاتی که از هفته پیش در سایتها شده بود من فکر میکردم مراسم در استادیوم آزادی تهران برگزار میشه و تعدادی هم پشت درهای بسته میمانند. اما
  شخصی در حال تنگدستی و بی پولی به زن خود گفت: اگر بخواهیم فردا شب پلو بخوریم و فردا بروم یک من برنج بگیرم، چه قدر روغن برای آن لازم است؟
  زن جواب داد: دو من روغن لازم دارد.
  مرد با تعجب گفت: چه طور یک من برنج، دو من روغن می خواهد؟
  زن گفت: حالا که ما با خیال پلو می پزیم لااقل بگذار چرب تر بخوریم.

 3. مردمي گفت:

  اين عنوان هايي كه زدين آيا همشون وجود دارند . ياد سريال قهوه تلخ افتادم اونجا هم از اين عنوان ها زياد بود

 4. جبهه شناس گفت:

  جبهه ایستادگی ؟؟؟!!!!جبهه پایداری؟؟؟؟!!!جبهه پیروان ولایت؟؟؟؟!!!جبهه هاله نور؟؟؟!!!جبهه ولایت مداران!!!؟؟؟جبهه یکتا؟؟؟!!!جبهه گفتمان……؟؟؟!!!جبهه نیکزادیان و غیره…؟؟؟!!جبهه اصول گرایان و اصول مداران؟؟؟!!! و جبهه های دیگر که بعدا اسامی انهارا منتشر خواهیم کرد با ماباشید و از این صفحه تا اطلاع ثانوی دور نشوید ؟؟/!!در موقع مناسب پس از درج این جبهه ها جبهه های طرف مقابل را هم اعلام خواهم کرد.بدرود

 5. نعمت طوفان گفت:

  اولا باهمه آن عنوانهایی که برای خودتان آورده اید تا حالا چه گلی به سر همشهریانتان زده اید ؟ ثانیا حتی مردم شریف مزرعه خلف که زادگاه اصلی شماست از کم لطفی های حضرتعالی در زمان زمامداری آن عنوانها از شما راضی نیستند و خیلی گله مندند..پس لطفا بیش از آبروی خود و شهرمان و بخصوص مردم مزرعه خلف را نبرید

 6. نور چشم احمدی نژاد گفت:

  آقای … دوران شما تمام شده است .زیاد خودتو اذیت نکن مردم درهشت سال کارنامه شما را دیدند .لذا پیشنهاد میکنم پولتو خرج نکن . مردم به طرفداران دولت رای خواهند داد.شاید بعد از 16 سال…… و شاید هم شرایطش پیش نیاید !!!!!!!

 7. ملايري گفت:

  داداش، تو كه تا ديروز داشتي مذاكره كردن را محكوم مي كردي؟ جي شده كه حرف و توصيف عوض كردي؟ ملت رو جي فرض كردي، ..!

 8. یاشار گفت:

  واللا بخدا با این نوناشون>>>>>>>!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. اسد گفت:

  من که به عباس زاده میرم تا بره مجلس و در اسرع وقت دکتر ظریفو استیضاح کنه راحت شیم

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار