هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

برترین‌های جشنواره تئاتر منطقه‌ای مشگین‌شهر معرفی شدند

آگهی مناقصه شرکت غله وخدمات بازرگانی شهرستان مشگین شهر

افتتاح سالن ورزشی قره‌قیه مشگین‌شهر بعد از ۱۱ سال

تعارض منافع مانع از عملیاتی شدن منطقه آزاد تجاری شده است

کد خبر: 10657 | تاریخ انتشار: 13:15:44 - پنج‌شنبه 22 مرداد 1394 | بدون نظر | |

آزمون استخدامی آموزش و پرورش کیسه دوخته شده برای بیکاران

ایلقار نیوز : ثبت نام آزمون استخدامی در حالی شروع شد که حرف و حدیثها در مورد آن بسیار است بیش از یک سال است که تحصیل کرده ها منتظر استخدام در آموزش و پرورش بودند و قرار بود 5000 نفر پذیرفته شوند که در عمل به دلایلی تعداد به 3700 نفر رسید و عددهای 1 که جلوی پذیرش شهر ها نقش بسته است امید جوانان را به ناامیدی تبدیل کرد .

آموزش و پرورش چندین ماه است تبلیغات همه گیری را شروع کرده مبنی بر اینکه استخدامی دارد و این استخدامی با هدف حل مشکل بیکاری مردم و معلمان حق التدریسی و … انجام می شود.

افراد زیادی کاملا امیدوار، حدود چند ماه منتظر اعلام استخدامی و شرکت در آن بودند. اما هنگامی که این اگهی استخدام بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت خیلی ها شوکه شدند.

شرط سنی و نبود اکثر رشته های تحصیلی و وعده هایی که برای استخدام مربیان پیش دبستانی داده شده بود هیچ کدام عملی نشد چیزی که این همه برایش تبلیغ کرده بودند، مضحک و در عین حال شوکه کننده بود. در هر شهر یک یا دو نفر، خیلی از رشته ها استخدامی ندارد و از همه مهمتر ، شرکت کننده برای شرکت در آزمون باید 48 هزار تومان پرداخت کند.

چگونه می توان انتظار داشت فردی که بیکار است و درآمدی ندارد، برای شرکت در هر آزمون استخدامی مبلغ 48 هزار تومان بپردازد، در حالی که یارانه ماهانه هر فرد تنها 45 هزار تومان است.

خیل عظیم تحصیل کردگان که در رشته های مختلف فارغ التحصیلان شدند و دنبال بازار کارهستند منبع درآمدی برای ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی شده است و با اندک پذیرشی که دارند کسب و کار راه انداخته اند .934a1_1829444_703

هزینه ای که آموزش و پرورش برای آزمون استخدامی تعیین کرده بود 48 هزار تومان بود که برای جوانان و بیکارانی که جویای کار هستند رقم بالایی می باشد و باتوجه به اینکه طبق آمار تا کنون 142 هزار نفر ثبت نام نموده اند و اگر 48000تومان را در 142 هزارنفر ضرب کنیم رقمی معادل 6816000000 یعنی شش میلیاردوهشتصدوشانزده میلیون تومان بدست می آید با یک حساب سرانگشتی می توان دریافت که آموزش و پرورش پس از کسر هزینه ها چقدر از این آزمون سود برده است .

البته معلوم نیست این پول حقوق چند هزار استخدام شده جدید خواهد بود یا اضافه کاری کارمندان و شاید تسویه بدهی آموزش و پرورش به هر حال به نوعی پول زوری است که از جوانان این مملکت گرفته می شود و هیچ نهاد وسازمانی هم نه نظارت دارد و نه پاسخگو !!

به راستی آنان که در این سیستم آموزش و پرورش تحصیل نمودند اینک که با عشق و علاقه می خواهند در خدمت همین نظام آموزشی باشند باید اینگونه به آنها پاسخ داد وقتی سازمانی که متولی تعلیم و تربیت اسلامی است اینگونه جوانان را سرکیسه می کند و به صورت انتفاعی به مسئله می نگرد از شرکت های خصوصی و نهادهای غیر دولتی دیگر چه انتظاری می توان داشت .

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار