یکصدوهشتمین شماره دوهفته نامه ایلقار منتشر شد

خسارت ۲ هزار میلیارد تومانی بلایای طبیعی در مشگین‌شهر

معرفی روستای «موئیل» مشگین‌شهر برای ثبت جهانی در یونسکو

کارگاه زیست‌ عفیفانه در مشگین‌شهر برگزار شد

کلاهبردار حرفه‌ای اردبیل سر ۲۳ نفر کلاه گذاشت

تجلیل از ۲۴ اثر برتر در هنرواره «عباس زمان» در مشگین شهر

مرکز هوشمند ترافیک مشگین‌شهر با اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال راه اندازی می شود

سهم اردبیل از ۳ درصد نفت ۵۰۲ میلیارد تومان است

غرامت کشاورزان مشگین‌شهری در کوتاه‌ترین زمان پرداخت می‌شود

دیجیتال علیه مطبوعات

خسارت سیل به کشاورزان مشگین‌شهر در حال ارزیابی است

تعداد ثبت‌نام کنندگان مسکن ملی استان اردبیل به بیش از ۱۱۶ هزار نفر رسید

کد خبر: 11275 | تاریخ انتشار: 11:10:25 - جمعه 6 شهریور 1394 | 1 نظر | |

شورا ی شهر و شهردار

تکلیف پروژه جمع آوری آب های سطحی را روشن کنید

ایلقار خبر، به نقل از مشکین سلام ؛ چند ماهی از حفاری های که شهرداری مشکین شهر در سمت غرب میدان جانبازان (ترمینال) به طول تقریبا ۱۰۰ متر انجام داده است می گذرد.  این حفاری ها که در واقع برای هدایت کردن آب های سطحی و جلو گیری از آبگرفتگی در هنگام بارش شدید – که موجب بروز مشکلات فراوان برای کسبه و مغازه های پایین دست و همچنین کند شدن عبور مرور  می شود – انجام گرفته است. این مسیر بسیار پر تردد و محل عبور صدها خودرو سواری و همچنین محل ورود گردش گران و میهمانان از سمت تبریز و اهر به شهر می باشد. با کمال تاسف این طرح در مفابل چشمان بهت آور شهروندان به حال خود رها شده است. در حالی که ضروری بود برای سهولت حال شهروندان چند وقت پیش کار عملیاتی آن به اتمام می رسید و معلوم نیست که چند ماه هم طول بکشد که دوستان بدون دغدغه و نگرانی!! آن را به سرانجام برسانند. کوتاهی و تعللی که از طرف شهردار و شورای شهر محترم در این مورد صورت گرفته نه تنها باعث زشت شدن سیمای شهر گردیده بلکه احتمال انحراف یکی از خودروها به سمت این کانال عمیق وجود دارد و امکان وقوع یک حادثه ناگوار را افزایش داده است. خصوصا احتمال این اتفاق زمانی اضطراب آور خواهد بود که برای یکی از میهمان و گردشگران اتفاق بیفتد  که در نتیجه موجب بی اعتباری شهر و آبرو ریزی می گردد.

photo_2015-08-27_19-07-22

لذا ضروری است شهردار و شوراهای محترم شهر بدانند  کوتاهی و سهل انگاری در این مورد باعث انتقاد شهروندان و آزرده خاطر شدن آن ها و به وجود آمدن ذهنیت منفی نسبت به مسؤولین مربوطه گردد. امیدواریم  اعضای شورای  شهر که به جمع آوری  آراء برای کاندیداهای مورد نظرشان و عکس یادگاری گرفتن در کنار آن ها بسیار بیشتر همت می گمارند تا انجام  وظیفه ذاتی و قانونی خود در قبال شهر و شهروندان، فعالیت هایشان را بیشتر برای رفع مشکلات اساسی و برنامه ریزی برای آینده شهر اختصاص بدهند تا این گمانه زنی برای افکار عمومی تقویت نگردد که این عزیزان نه برای خدمت به مردم و ارائه راهکارها و برنامه های واقع بینانه برای شهر بلکه خدمت به کانداهای مورد نظر خودشان از اعتماد مردم سوء استفاده می کنند و متوجه باشند این رفتارهایشان نه تنها قانونی و شرعی نبوده، بلکه از نظر عرفی هم  ناپسند و نکوهیده می باشد. آیا بهتر نیست به این موضوع اساسی فکر کنند که رها کردن شهر به حال خود و در کنار آن بی قراری برای پیروزی افرادی در انتخابات مجلس که در برخی محلات بر سر تصاحب افتخار پخش چند فرغون آسفالت که از خدمات شهری بهره مند نیستند (که از قضا از حقوق اولیه هر شهروند می باشد) و ثبت آن به نام کاندیداهای مورد نظرشان  به جان هم می افتند. مایه تاثر و تاسف  می باشد. آیا جای سوال و تعجب نیست که  شوراها برای انجام کار هایی از این دست انتخاب شده اند؟ و یا این که نمایندگان مردم هستند برای پیش برد مسایل کلان شهری و رفع مشکلات اساسی و پرشمار شهرمان که سیمای ظاهر و معماری آن باعث شده است اشخاصی از مقامات بلند پایه کشوری این جرات راپیدا کنند که کلمه ده  یا روستا را در توصیف آن به کار ببرند.

ضمنا لازم به یادآوریست که کاندیداهای محترم و تشنه خدمت نه البته تشنه قدرت!! نباید به این آقایان تذکر بدهند که عمده ترین وظیفه شان نظارت بر عملکرد شهرداری و تلاش برای بهتر انجام گرفتن امورات شهری می باشد نه اندیشه انتخابات آینده؟

photo_2015-08-27_19-07-33

photo_2015-08-27_19-07-35

photo_2015-08-27_19-07-39

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " تکلیف پروژه جمع آوری آب های سطحی را روشن کنید " ارسال شده است.

  1. امید گفت:

    با سلام
    وقتی اعتبار لازم به خود شهرستان اختصاص داده نشود شهرمان وضعیتی بهتر از این نخواهد داشت، واقعاً در طول این 8 سال سپری شده اگر اعتبار خوبی توسط مسولین برای عمران و آبادانی شهرستان اختصاص داده می شد دیگر شهر ما به روستای بزرگ تشبیه نمی شد. هر چند شهرمان نیازمند عمران و آبادانی بیشتر می باشد اما شهردار تلاشگر در زمینه عمرانی و آسفالت ریزی خوب عمل کرده است و جای تقدیر و تشکر دارد.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار