ترافیک- خیابانایلقار نیوز  :مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل گفت: مطالعات طراحی شهری خیابان‌های اصلی مشگین‌شهر در راستای شناسایی ناهنجاری‌ها و آشفتگی‌های فیزیکی، بصری و برخی نابسامانی‌های خیابان‌ها و ساماندهی این امور آغاز می‌شود.

موسی کنعان‌پور در جلسه بررسی مصوبات سفر وزیر راه وشهرسازی به استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به جایگاه ویژه خیابان‌های اصلی در استخوان‌بندی شهر و نقش منحصر به‌فرد آن در منظر ذهنی و عینی مردم ساماندهی و توجه به این خیابان‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر تلاش و جدیت مسئولان در ساماندهی فضاهای شهری بیان کرد: ارتقای کیفیت فضاهای شهری به‌ویژه خیابان‌های اصلی در شهرهای مختلف استان باید مورد توجه قرار گرفته و در این زمینه اقدامات اساسی انجام شود تا بتوانیم ناهنجاری‌ها و نابسامانی‌ها در خیابان‌ها را برطرف کرده و رضایتمندی مردم را فراهم آوریم.

کنعان‌پور از انجام مطالعات طراحی شهری خیابان اصلی مشگین‌شهر خبر داد و افزود: با توجه به قابلیت‌های ویژه گردشگری مشگین‌شهر این طرح در راستای شناسایی ناهنجاری‌ها و آشفتگی‌های فیزیکی، بصری و برخی نابسامانی‌های خیابان و ساماندهی و ارائه الگوی معماری متناسب با هویت، نقش و عملکرد شهری و در قالب کف‌سازی، جداره سازی، طراحی مبلمان و غیره برای خیابان امام خمینی(ره) این شهر از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان اجرا می‌شود.

مدیرکل دفتر فنی استانداری اردبیل خواستار همکاری شهرداری مشگین‌شهر و اجرای سریع نقشه‌برداری این خیابان برای بهره‌برداری در اجرای این طرح شد و گفت:‌ باید در این زمینه با همکاری و تعامل همه‌جانبه زمینه اجرای این طرح را در شهرستان مشگین‌شهر فراهم آورده و خیابان‌های این شهر را ساماندهی کنیم.