افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

کد خبر: 10514 | تاریخ انتشار: 11:46:25 - یکشنبه 18 مرداد 1394 | 7 نظر | |

وعده های نسنجیده و بی اساس مسئولان در برخی دانشگاه

ایلقار نیوز به گزارش مشکین رسا،  در نگاه اول شاید این قاعده بسیار ساده به نظر برسد اما نوع n00199070-bو وزن وعده و جایگاه فرد وعده دهنده میزان اهمیت تحقق یافتن و یا بر زمین ماندن آن را مشخص می کند امروزه یکی از ابزار های نامشروع دست یابی به منافع و اهداف دادن وعده های خلاف واقع و خارج از توان است که در بسیاری از موارد به راحتی مشخص می شود که طرف بی جهت فیل هوا می کند تا از مخاطبان خود امتیاز لازم را بگیرد و با دروغ های شاخه دار و غیر قابل تصور عوام فریبی می کند این گونه اعمال و حرکات ناپسند از هر فردی در هر جایگاهی و در همه مکاتب فکری بشری مذموم است خاص اینکه در دین مبین اسلام و در سیره ائمه معصومین خلف وعده به هیچ عنوان برتافته نمی شود. با این وصف به مصداقی از موضوع مذکور در سطح استان اردبیل پرداخته می شود تا شاید از وعده های معطل مانده برخی از مدیران ارشد استانی به خصوص در محیط دانشگاهی و علل آن پرده برداری شود.

پر واضح است که بازار داغ این معضل اجتماعی و خارج از اخلاق بیشتر در زمان انتخابات و یا برای دست یابی به پست و مقام رونق دو چندان می یابد که افراد با سیر در هوای کسب قدرت بی محابا وعده های کلان صادر می فرمایند تاشاید به مراد دل برسند غافل از اینکه پس از نیل به مقصود نگاه تیز بین افکار عمومی ول کن ماجرا نخواهند بود و به امید های کاذب دل نمی بندند بلکه برای رفاه وآسایش همچنان مطالبه گر خواهند بود.

یکی از مصادیق این نوع قمپز در کردن ها در دانشگاه های استان و به در دانشگاه پیام نور در چند ماه اخیر گل کرد آنجا که سرپرست جدید دانشگاه پیام نور استان به ایجاد رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در برخی از شهرستان ها و بخصوص در شهرستان مشگین شهر وعده داد و با ژست های مدیرانه کعبه آمال و آرزوی و مدینه فاضله را به تصویر نشست  بی آنکه توجهی به بود و نبود زیر ساخت ها و شرایط موجود داشته باشد، سرمست از فضای قدرت روی ریل اقوال پر طمطراق یکه تازی نمود و اکنون با گذشت نزدیک به یک سال چشم ها به انتظار تحقق افاضات جناب سرپرست هنوز امید دارند، گرچه در این بین آگاهان می دانستند وعده سر خرمن به کیسه نیاید، چرا که نه زمینی برای کشت بود و نه بذری و نه زارع توانمندی برای این عرصه و کارزار و اکنون دم خروس بیرون زده و نمایان گشته که برخی پله های مدیریتی را با توسل به فضیلت و شایسته سالاری تاتی نکرده اند بلکه چون بادکنکی توسط صاحبان قدرت باد شده اند که با فوت کردنی فرفره می شوند این حالات در هیچ منصبی و جایگاهی به درد مردم نمی خورد و درمراکز فرهنگی مثل دانشگاه فاجعه ای تاریخی به بار می آورد که شاید نسل های بعدی را متروک و به لحاظ فرهنگی منقرض  سازد.

چنین مدیران برای لاپوشانی بی هنر خود سعی خواهند کرد شایسته گان را به حاشیه برانند تا روزگار کینه ورزی و عقده گشایی  خود را با توسل به هر وسیله ای سپری کنند و به مثابه زنبورانی غیر از زنبور عسل گل های را آلوده می سازند و فضایی فراهم می کنند تا برادر و یا همسرشان بدون داشتن سوابق و توانمندی لازم یک شبه به معاونت آموزشی دانشگاه پیام نور استان برسند و تمامیت خواهی را به ترجمه بنشینند . با ابراز تاسف از اینکه دانشگاه به محل تاخت و تاز افراد سیاسی مبدل گشته و به جلب و جذب آراء در سبد افرادی خاص خلاصه شده است.

یادآور می شود در گذشته های نه چندان دور فضایی علمی را از مسیر اصلی خارج ساخته بود. عجب دوره و زمانه ای شده و چقدر راه ترقی هموار گشته که نگهبان ورودی دانشگاه طرفه العینی به سمت رئیس دفتر سرپرست دانشگاه پیام نور استان صعود می کند گویا ”چراغ جادوی سند باد”دوباره غوغا می کند … و اما در باب حذف شایستگان و متخصصان و متعهدان از کرسی های دانشگاه سخن بسیار است که در مجالی دیگر در همین رسانه مفصل بدان پرداخته می شود و کوتاه سخن این که فضای دانشگاه ها آلوده به سیاسی کاری عده ای نشود برای سلامت فکری و فرهنگی جامعه مفید خواهد بود و شاید روزگاری با هیاهیوی رسانه ای بتوان فضا را غبار آلود کرد و به اعمال قدرت از روی عقده و فامیل سالاری پرداخت اما به یقین وجدان بیدار جامعه اجازه تخریب شخصیت ها و علم و فرهنگ را نخواهد داد و مردم هرگز ترفند های عوام فریبانه را برنمی تابند .

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


7 ديدگاه مطلب براي " وعده های نسنجیده و بی اساس مسئولان در برخی دانشگاه " ارسال شده است.

 1. عباسی گفت:

  با تشکر از نویسنده مطلب و دست اندرکاران پایگاه خبری ، لازم به ذکر است ، موارد مندرج ،فقط قسمتی از کرامات سرپرست استان بوده و در صورت مراجعه ارگانهای ذیصلاح به مجموعه و بررسی ، عمق فاجعه آشکارتر خواهد شد. اگر این انتخاب و انتصاب با استعلام از مراجع ذیصلاح و مرتبط انجام میشد، کار به اینجا نمیکشید و اگر ادامه داشته باشد شاید دیگر اثری از پیام نور در استان باقی نماند؟؟؟

 2. بنده خدا گفت:

  فرازی از فرمان حضرت امیر به مالک اشتر نخعی برای یادآوری روسای محترم که به نظر می رسد ایشان کمتر مد نظر داشته اند: “ای مالک، بدان که تو را به بلادی فرستاده‌ام که پیش از تو دولتها دیده، برخی دادگر و برخی ستمگر. و مردم در کارهای تو به همان چشم می‌نگرند که تو درکارهای والیان پیش از خود می‌نگری و درباره تو همان گویند که تو درباره آنها می‌گویی و نیکوکاران را از آنچه خداوند درباره آنها بر زبان مردم جاری ساخته، توان شناخت.”
  “بپرهیز از اینکه خود را در عظمت با خدا برابر داری یا در کبریا و جبروت، خود را به او همانند سازی که خدا هر جباری را خوار کند و هر خودکامه‌ای را پست و بیمقدار سازد.”
  “خواص و نزدیکان کسانی هستند که به هنگام فراخی و آسایش بر دوش والی باری گران‌اند و چون حادثه‌ای پیش آید کمتر از هر کس به یاریش برخیزند و خوش ندارند که به انصاف درباره آنان قضاوت شود.”

 3. امیدی گفت:

  ضمن تقدیر از دست اندر کاران پایگاه خبری ایلقار ، از مسئولین محترم درخواست داریم سریعاً به موضوع رسیدگی شود تا خدای ناکرده حقی از کسی ضایع نشده و یا بیجهت آبروی کسی خدشه دار نگردد. باتشکر

 4. شکور گفت:

  سریعا مسولین نسبت به عزل نامبرده اقدام کنند پیام نور پیچاره شده

 5. علی گفت:

  مدیر مسئول محترم بیایید از کارکنان مشگین شهر بپرسید بعد قضاوت کنید پیام نودر تاحالا مدیری به توانایی محرم زاده ندیده اگه یکطرفه نیستی چاپش کن

  • حسن گفت:

   حتما از دست مبارک دکی سمت جدید گرفتید جناب علی
   بنده که از نیروهای اردبیل هستم با نظر شما مخالفم
   دلایل 1. نسبت فامیلی نزدیک با اسدی نماینده مشگین
   2. انتصابات دور از انتظار و …………..

 6. قادر گفت:

  علی آقای گل ، اگر این مدیر شما توانمند بود چرا در انتخابات شورای نظارتی استان یک نفر نیز از مرکز مشکین شهر معرفی نشده بود . میدانید چرا؟ چون برادر و خانمش در انتخابات مرکز رای نیاورده بودند . اگر برای مرکز شما مفید بوده وشما دوستش داشتید چرا به خانم و برادرش رای ندادید؟ البته انتخاب نشدن آنها در رای گیری داخلی جای حرف و حدیث زیاد دارد.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار