به گزارش مهر، جواد قربانی تصریح کرد: با وجود اینکه مجموعه مدیریت پل معلق حاضر به تهیه بنر و توزیع و نصب آن در شهرستان ها به ویژه اردبیل و سرعین است، همکاری مطلوبی در این خصوص مشاهده نمی شود.

وی افزود: متاسفانه طی ماه های اخیر تعدادی بنر به شهر سرعین فرستادیم که همه بنرها قیچی شده بود و اجازه نصب نداده بودند و در مرکز استان نیز تبلیغات محیطی کافی به چشم نمی خورد.

مدیر پروژه پل معلق مشگین شهر با تاکید به اینکه این مجموعه برند گردشگری برای استان و حتی کشور محسوب می شود، اضافه کرد: انتظار ما این است که در ورودی و خروجی مرکز استان بنرهایی برای معرفی این مجموعه نصب شود.

قربانی به سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیارد ریالی این پروژه بدون استفاده از تسهیلات بانکی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در منطقه نمونه گردشگری نور سبلان که از خیاو تا گردولی است، پل معلق، رستوران گردان، سایت کالسکه، کلبه های کوهستانی، سفره خانه های سنتی، هتل و متل احداث شده است.

وی تاکید کرد: منطقه نمونه گردشگری نور سبلان در هزار و ۳۰۰ هکتار پیش بینی شده و موارد ذکر شده فقط پنج درصد از این پروژه است و در برنامه های آتی ساخت دهکده سلامت، پیست ورزش های زمستانی، تله کابین و مجتمع آبدرمانی برنامه ریزی شده است.

به گفته قربانی تکمیل پروژه های این منطقه بالغ بر پنج هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و این پروژه توسط دانش ایرانی و عوامل فنی و اجرایی بومی احداث شده است.

مدیر پروژه پل معلق مشگین شهر با اشاره به اجرای جشنواره پرواز پاراگلادیر ها در ۲۱ و ۲۲ مرداد ماه افزود: این منطقه مناسب ترین سایت پرواز پاراگلادیر معرفی شده است.

پل معلق مشگین شهر بر روی رودخانه خیاوچای در ۳۶۵ متر طول، دو متر عرض و در ارتفاع ۸۰ متری احداث شده است