تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

سارق تحت تعقیب در مشگین‌شهر به دام افتاد

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

کد خبر: 11732 | تاریخ انتشار: 11:42:54 - جمعه 20 شهریور 1394 | 5 نظر | |

مهندس ملکی:

توسعه روستای پریخان اولویت کاری مسئولان باشد

ایلقار نیوز:ولی ملکی در گفتگو با خبرنگار دو هفته نامه اقتصاد مولد گفت: روستای پریخان به لحاظ برخورداری از موقعیت ویژه و همجواری با مشکین شهر بایستی شاهد پیشرفت های زیادی در بخش عمران و بافت حاکم بر روستا می شد. چرا که این روستا با مساحتی حدود ۷۰۰ هزار متر مربع و جمعیتی نزدیک ۴ هزار نفر، از روستاهای بزرگ در سطح استان به حساب می آید.ولی ملکی

وی تصریح کرد: این روستا با داشتن چهره های فاخر، تاریخ کهن و ارزشمند و نیز استعدادهای خاص در زمینه گردشگری می تواند به عنوان یکی از روستاهای مطرح در جذب توریسم باشد. بدیهی است در این صورت خروجی آن موجب پویایی اقتصاد، اشتغال جوانان، رشد متوازن و در نهایت رفاه عمومی اهالی روستا خواهد بود.
نماینده سابق مشکین شهر درباره الحاق روستای پریخان به محدوده مشکین شهر افزود:
در دوره نمایندگی اینجانب موضوع الحاق روستای پریخان به مشکین شهر توسط استاندار وقت جناب آقای علی نیکزاد به فرماندار مشکین شهر ابلاغ شد. بطوریکه دهیار و شورای اسلامی وقت پریخان در جریان هستند، متاسفانه روند این الحاق موجب بی مهری مسئولان واقع شده است. لازم به یادآوری است بحث الحاق نیاز به مصوبات دولت ندارد بلکه با موافقت استاندار و فرماندار و ابلاغ به شهرداری اجرایی می شود.
مهندس ملکی با اشاره به احداث پل روگذر بین پریخان و مشکین شهر بیان کرد: احداث این پل یک اشتباه بزرگ از سوی مسئولان بود و جا داشت مسئولان به جای احداث پل روگذر با ایجاد میدان مشکل ترافیک و تصادف را حل می کردند.
مهندس ملکی در ارتباط با پتانسیل های موجود در روستای پریخان گفت: وجود چشمه های معدنی و آشامیدنی از یک طرف و نهر پریخان از طرف دیگر یک امتیاز ویژه برای پریخان محسوب می شود و می تواند با مدیریت صحیح و سرمایه گذاری اصولی به عنوان یک منبع درآمدی برای ساکنین روستا باشد.
وی خاطرنشان کرد که این روستا به لحاظ داشتن دشت های سرسبز و حاصلخیز می تواند مستعدترین بستر برای کشاورزی باشد.
متاسفانه به علت عدم ساماندهی کانال های کشاورزی و عدم مهار نهر پریخان به صورت سد معیشتی از این استعداد خدادادی خوب بهره برداری نمی شود .
آقای مهندس ملکی با اظهار تاسف از وضعیت حاکم بر این روستا گفت : عدم توجه به بخش های گردشگری، عمرانی و کشاورزی سبب شده است تا روستای پریخان رشد اقتصادی مناسب نداشته باشد.
در حالیکه با تکیه براستعداد های جوانان و مردم پریخان می توان کارهای عظیمی در بخش تولید، اشتغال و درآمد پایدار انجام داد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


5 ديدگاه مطلب براي " توسعه روستای پریخان اولویت کاری مسئولان باشد " ارسال شده است.

 1. دیه گفت:

  چهره های فاخرو خوب اومدی داداش

 2. پریخانی گفت:

  سایت مجترم ایلقارازشما انتظار نمی رود نظرات کاربران رابصورت گزینشی تایید یا ردکنید رسانه باید مستقل باشد همچنانکه این اقا نظرات خود را ازادانه(البته نه رایگان) مطرح می کند وهرچه کم وکاستی را به گردن این وان می اندازد باید مردم هم بتوانند ازایشان بپرسند که در چهارسالی زمین وزمان تورا همراهی می کردند چه گلی برسرمردم زده اید واکنون مردم دوستی تان گل کرده است رسیدگی به مشکلات مردم خاصه پریخان خواسته تمام اهالی است لکن همه نیک می دانند که این سخنان دراین ایام شایبه انتخاباتی را به ذهن متبادر می سازد امیدوارم نیت همه خالص باشد که روز قیامتی هم در راه است. اگر رسانه مستقل هستید ونظرات مردم برایتان اهمیت دارد نظران به بهانه توهین و یا هرچیز من در اوردی حذف نکنید

 3. حسین گفت:

  چراداری رو کار مسئولان فعلی مانور میدی

 4. اکبر گفت:

  اقای مهندس ملکی اگه چند کیلومتری اون ورتر بری روستاهای دیگری هم خواهی دید از جمله روستای کوجنق ، که به خاطر رای دادن به شما تاوان پس میدهند و از طرف مسولین شهرستانی مخصوصا نماینده محترم در بایکوت مطلق قرار گرفته است ولی ماشالله به شما که از یک تعارف خشک و خالی دریغ می کنید

 5. محمد گفت:

  دوستان از تمام جوانب استفاده میکنند که تا تبلیغاتی برای انتخابات آتی بکنند شما مشکلات مرکز شهرستان رو حل کنید روستاها پیش کش وقتی شهر در نابسامانی های مدیریتی به سر میبره طبیعتا روستاییان زحمت کش و گرامی در سختی به سر خواهند برد.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار