هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

تحقق ۷۵ درصدی اشتغال در اردبیل/۵ هزار نفر صاحب شغل شدند

دولت اجرای رتبه‌بندی معلمان را با توان مضاعف پیگیری می‌کند

شبکه آبیاری و زهکشی سبلان؛ توسعه زنجیره آبیاری مدرن در مشگین‌شهر

تنش آبی مشگین‌شهر را تهدید می‌کند

«افسانه جهانی» مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری اردبیل شد

اختتامیه جشنواره ملی شعر ترکی «ایران دل» در اردبیل برگزار می‌شود

تزریق ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی برای توسعه مشگین‌شهر

کد خبر: 12860 | تاریخ انتشار: 16:13:28 - پنج‌شنبه 16 مهر 1394 | بدون نظر | |

ایران هشتمین تولیدکننده عسل دنیا شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ایران با تولید 78 هزار تن عسل هشتمین تولیدکننده این محصول در جهان است، گفت: با صادرات بیش از 5 هزار تن عسل، رکورد صادرات این محصول در کشور شکسته شد.عسل کندو زنبور

ایلقارنیوز: حسن رکنی امروز در مراسم رونمایی از نشان تجاری کیفیت محصولات و فرآورده‌های صنعت زنبورداری کشور (اکسیر) اظهار داشت: ایران با تولید 78 هزار تن عسل هشتمین تولیدکننده عسل در جهان است و با صادرات بیش از 5 هزار تن عسل رکورد صادرات این محصول در کشور شکسته شد.

وی با اشاره به اینکه زنبورداران از تولیدات خود سود لازم را به دست نمی‌آورند، افزود: در دنیا زنبورداران به غیر از بهره وری از عسل، از محصول دیگری به نام “ژل رویال (غذای ملکه)” استفاده می‌کنند که ناشی از عملکرد زنبور در کندو است.

رکنی با بیان اینکه از هر کندو به‌طور متوسط 10 الی 12 کیلوگرم عسل به دست می آید و در مقابل 10 الی 12 گرم ژل رویال حاصل می‌شود، تصریح کرد: قیمت جهانی هر کیلو عسل حدود 5 الی 6 دلار است اما هر کیلو ژل رویال 300 تا 400 دلار به فروش می رسد.

معاون وزیر کشاورزی با اشاره به اینکه در چین از هر کندوی زنبور عسل حدود 12 کیلو ژل رویال حاصل می‌شود، گفت: ما نیز اگر تولید ژل رویال را به یک کیلوگرم برسانیم به اندازه چند برابر تولید عسل ارزش افزوده ایجاد می‌کنیم

وی افزود: امیدواریم سال آینده بتوانیم ما نیز تولید ژل رویال را در کشور افزایش دهیم.رکنی گفت: عسلی که در بازار مصرف عرضه می‌شود، بهتر است که شناسنامه و اطلاعات آن درج شود تا مصرف‌کننده مشخصات محصول را بداند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان تاکید کرد: کارهای احداث آزمایشگاهی برای کیفیت‌سنجی عسل در اتحادیه زنبور عسل انجام شده و به زودی با آغاز فعالیت محصولات زنبور عسل با مهر و تأیید کیفیت عرضه می‌شود.

انتهای پیام/ تسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار