افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 13789 | تاریخ انتشار: 23:47:56 - سه‌شنبه 5 آبان 1394 | بدون نظر | |

بر اساس اخطاریه سازمان هواشناسی:

بارش برف در مشگین شهر روزهای آینده /هشدار برای کشاورزان و باغداران

ایلقار نیوز: به گزارش خبرنگار ایرنا ، اداره کل هواشناسی اردبیل با صدور اخطاریه ای درباره بارش سنگین باران در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و نیز استقرار شرایط زمستانی از روز جمعه به بعد و ریزش برف در اردبیل و هواشناسیشهرستانهایی مانند نیر ، نمین ، سرعین و مشگین شهر به ساکنان این نقاط هشدار داده و خواستار رعایت موارد ایمنی شده است.
تحلیل نقشه های هواشناسی نشان می دهد قرار گیری جبهه قطبی روی دریای آدریاتیک سبب ایجاد یک سامانه ناپایدار شده که مرکز آن در حرکت شرق سوی خود در حال گذر از روی شرق ترکیه و دریای مدیترانه است.
در تراز 500 هکتوپاسکال جو زمین نیز خط تراف یک ناوه در غرب روسیه دیده می شود که گسترش همزمان پرارتفاع جنب حاره از شرق ایران تا مرکز و شمال روسیه سبب ایجاد بلاکینگ قوی در مسیر حرکت این ناوه شده است و از سرعت جابه جایی آن می کاهد.
این الگوی جوی به خاطر ماندگاری درازمدت ناوه در سراسر منطقه خاورمیانه و ازجمله ایران و ازسویی وجود جریان های همرفتی و تغذیه رطوبتی کامل از شرق آفریقا ؛ دریای سرخ و اقیانوس هند سبب بارش های قابل توجه در یک هفته پیش رو در قسمت وسیعی از کشورمان و به خصوص در کرانه های جنوب غرب دریای خزر ؛ شمال غرب و غرب کشورمان خواهد شد.
سهم استان اردبیل نیز از این ناپایداری ها چشمگیر خواهد بود به گونه ای که امکان وقوع سیلاب به خاطر بارش های رگباری شدید در نقاط مستعد در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه وجود دارد.
همچنین از عصر جمعه به تدریج با رخنه مرکز هوای فشار زیاد به شمال غرب و نوار شمالی کشورمان هوا به شدت در این نقاط سرد شده و امکان ایجاد اختلال در تردد خودروها به خاطر ریزش برف در گردنه ها و محورهای مواصلاتی کوهستانی این استان از روز شنبه تا اواسط هفته آینده وجود دارد.
از این رو انتظار می رود که از فردا با ریزش هوای سرد شمالی به منطقه رفته رفته بر سرمای هوا افزوده شده و بارش ها در بلندی ها به برف تبدیل شوند.
در روزهای پنجشنبه و جمعه پیش رو نیز روند سرد شدن هوا همراه با ناپایداری های جوی در اردبیل و قسمت وسیعی از این استان ادامه می یابد به گونه ای که به تدریج شاهد سفید شدن زمین ها در دامنه های پایین تر کوه ها خواهیم شد.
از روز شنبه آینده ساکنان اردبیل و قسمت وسیعی از این استان حال و هوای کامل زمستانی را برای اولین بار در پاییز امسال تجربه خواهند نمود و انتظار می رود که ریزش برف همراه با سرما و یخبندان تا روز چهارشنبه هفته آینده در این نقاط ادامه یابد.
در شامگاه سه شنبه آسمان اردبیل نیمه ابری تا تمام ابری بوده و ریزش متناوب باران ادامه دارد. دمای هوا 10 درجه سانتیگراد بالای صفر است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار