افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

گردشگری مشکین شهر باید ها و نبایدها

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

کد خبر: 13886 | تاریخ انتشار: 13:20:36 - شنبه 9 آبان 1394 | بدون نظر | |

پس از یک ماه:

جوابیه آتش نشانی به خبر آتش سوزی پاساژ آذربایجان در نشریه ایلقار/علت آتش سوزی

ایلقار نیوز:احتراما در خصوص درج مطلبی آتش سوزی پاساژ آذربایجان، جوابیه آتش نشانی شهرداری مشگین شهر به شرح ذیل جهت درج در همان نشریه به حضور ارسال می گردد.

آتش سوزی روز پنجشنبه همزمان با عید سعید قربان در پاساژ آذربایجان رخ داده بود که از ساعات b675416/15 بعد از ظهر آتش سوزی شروع و به علت عدم اطلاع شهروندان حدود ساعت 18/13 به آتش نشانی اطلاع داده شد است و پس از اطلاع داده شده است و پس از اطلاع حاصله ماموران آتش نشانی بلافاصله و در کوتاه ترین زمان (فاصله زمانی کمتر از 5 دقیقه) در محل حضور یافته و نسبت به اطفای حریق اقدام نموده اند.

در خصوص اطلاع و تماس شهروندان به استحضار می رساند با توجه به عدم وجود سیستم اعلام حریق و نگهبان و تعطیلی پاساژ آتش سوزی از ساعات 16 که شروع شده بود و شعله های آن گسترش یافته بود به محض رویت دود های حاصل از این آتش سوزی از پنجره های ساختمان پاساژ توسط شهروندان که یکی از آن ها از عوامل آتش نشانی بوده بلافاصله پس از تماس با سامانه 125 ماموران در محل حضور یافته اند.

در خصوص وسایل و تجهیزات آتش نشانی هم به استحضار می رساند آتش نشانی مشکین شهر اخیرا به تعدادی از تجهیزات مجهز شده است و از این تجهیزات در مورد آتش سوزی استفاده نموده اما با وجود این امر مشکلات زیادی در این حوزه وجود دارد و نیازمند مساعدت مسئولان در این خصوص هستیم.

حضور ماموران با توجه به تعطیلی روز حادثه در این محل با لباس شخصی موید این نکته می باشد که علیرغم کشیک دو شیفت کاری در عید سعید قربان و نیاز به نیروهای مازاد با تماس های تلفنی، سایر کارکنان آتش نشانی نیز در محل حضور به هم رسانده اما با توجه به محدودیت زمانی و مسافت محل وقوع حادثه با ساختمان آتش نشانی و نیاز به نیرو با صلاحدید مسئول سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، نیروهای که در روز استراحت خود بودند با لباس شخصی به یاری همکاران خود و مهار آتش یاری رساندند. و چهار خودروی آتش نشانی با تلاش ماموران توانستند نسبت به اطفای حریق در کمترین زمان اقدام نمایند و با وجود اعزام نیرو های کمکی از آتش نشانی شهرهای لاهرود و قصابه و حضور در محل از آنها استفاده نگردید.

در مورد عدم استفاده از تجهیزات در باز کردن قفل درب ورودی پاساژ از سمت خیابان باهنر جنوبی به اطلاع می رساند یکی از قفل های درب که از ناحیه بیرونی بود توسط مامورین و قفل دیگر نیز پس از ورود مامورین برای اطفای حریق شکسته شد تا ماموریت با سرعت عمل بیشتری صورت بگیرد.

حضور فرماندار، معاون فرماندار ومسئولین که شاهد اطفای حریق بودند وهماهنگی لازم که شهردار محترم با تمامی نیرو های شهرداری از جمله خدمات شهری، اکیپ ساختمان، سد معبر وسایر همکاران داشتند همگی در محل حضور ودر صورت نیاز همکاری لازم را بعمل آوردند

واما در خصوص علت آتش سوزی که مستند به حضور کارشناسان آتش نشانی اردبیل در محل حادثه و بعد از بررسی های کارشناسی علت آتش سوزی را اتصال سیم کشی آکواریوم موجود در مغازه کفش فروشی در واقع در طبقه همکف پاساژ اعلام نمودند که تمامی اسناد در سازمان آتش نشانی موجود می باشد.

و سخن آخر جا دارد از تمامی شهروندان عزیز وشهردار محترم ومسئولین  شهری وشهرداری های لاهرود وقصابه اصحاب رسانه کهدر اطفای حریق پاساژ یاریگر خادمان خود در سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی بودند تقدیر نموده ویادآور می گردد پرسنل آتش نشانی بدون کوچک ترین توقع در خدمت تمامی شهروندان بوده وتمامی تلاش شبانه روزی ما آسایش وآرامش شما بوده ودر این راه با جان و دل قدم خواهیم برداشت

قاسمی –روابط عمومی آتش نشانی و خدمات ایمنی

ایلقار نیوز: لازم به ذکر است مطلب ارسال شده به دفتر ایلقار در شماره 10 نشریه ایلقار چاپ خواهد شد وهمچنین توضیحات لازمه را زیر همین مطلب چاپ خواهیم کرد

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار