تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

هتل‌ ساوالان مشگین‌شهر در اختیار افراد بی‌سرپناه قرار گرفت

شهرداری مشگین شهر به ماشین آلات سنگین تجهیز شد

مشگین شهر قهرمان مسابقات مینی‌فوتبال جام پرچم آقایان استان اردبیل شد

بلاتکلیفی ۶ ساله استخر مشگین شهر قابل قبول نیست

منشور سازمان ملل متحد قربانی اهداف شیطانی وخبیث امریکای جنایتکار شده است

ساماندهی سد اینچه‌نو مشگین‌شهر نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

رهاسازی ۲ بهله عقاب طلایی در مشگین‌شهر

مشگین شهر قهرمان مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان اردبیل شد

ارشق را باید منطقه آزاد اعلام کرد

مردم با بصیرت کشورمان با رهبری داهیانه رهبر حکیم؛ صف خود را از اغتشاگران جدا کردند

ساخت بیمارستان جدید مشگین‌شهر از سرگرفته شد

کد خبر: 13781 | تاریخ انتشار: 15:09:48 - سه‌شنبه 5 آبان 1394 | 1 نظر | |

رئیس بهزیستی مشگین شهر:

خانواده‌های نیازمند مشگین‌شهری از خدمات حمایتی بهزیستی بهره‌مند می‌شوند

ایلقار نیوز: علی احمدیان بعد از ظهر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ امروز در جریان بازدید از اجرای طرح‌ پیشگیری از تنبلی‌ چشم 139304281425529863241484در مهد‌ کودک باران مشگین‌شهر اظهار داشت: در حال حاضر 800 خانوار مشگین‌شهری از خدمات حمایتی بهزیستی شهرستان بهره‌مند می‌شوند که مستمری ماهانه به 75 درصد از این خانوارها ارائه می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری طرح غربالگری بینایی در مشگین‌شهر گفت: مثل سال‌های گذشته امسال نیز طرح آمبیلوپی همزمان با سراسر کشور، در شهرستان مشگین‌شهر نیز از اول آبان ماه شروع و به مدت یک ماه به صورت رایگان کودکان 3 تا 6 سال را مورد معاینه و در صورت لازم تحت درمان قرار می دهد.

وی بیان کرد: طرح غربالگری بینایی در 174 پایگاه در سطح شهر و روستا با همکاری اداره بهزیستی شهرستان مشگین‌شهر، اداره آموزش و پرورش، اداره بهداشت و درمان و مهد کودک‌های سطح شهرستان اجرا می‌شود.

رئیس اداره بهزیستی مشگین‌شهر با اشاره به اهمیت شناخت و درمان بیماری‌های چشمی افزود: 75 پایگاه به صورت دائمی در سطح شهرستان به معاینه کودکان زیر هشت سال می‌پردازند و در آبان ماه نیز با افزایش تعداد پایگاه‌های طرح آمبیلوپی کودکان را مورد معاینه، تشخیص، درمان و در صورت نیاز برای جراحی به چشم پزشکی در سطح استان معرفی می‌کنند.

احمدیان تصریح کرد: سال‌گذشته 9 هزار و 274 کودک مورد غربال طرح‌ پیشگیری از تنبلی‌ چشم قرار گرفته بودند که از این تعداد یک هزار و 58 کودک مشکوک به تنبلی‌ چشم و حدود 50 کودک مبتلا به آمبیلوپی بودند که به صورت رایگان تحت درمان قرار گرفتند.

وی گفت: سال گذشته  هزینه عینک 42 نفر از کودکان تحت‌ پوشش طرح‌ پیشگیری از تنبلی‌ چشم نیز در این طرح پرداخت شد و 100 نفر از کودکان نیز مبتلا به سایر اختلالات چشمی بودند که از این تعداد 15 کودک جهت جراحی‌ چشم در سطح استان تحت‌ درمان قرار گرفتند.

رئیس اداره بهزیستی بیان کرد: طرح آمبیلوپی به صورت عمومی در سطح شهرستان مشگین‌شهر اجرا می‌شود و بیش از 90 درصد کودکان مراجعه کننده 3 تا 6 ساله هستند و در این راستا همکاری خانواده ها با مراکز بینایی‌سنجی ضروری است.

بیماری تنبلی چشم در کودکان از بدو تولد تا 8 سالگی تشخیص و درمان می‌شود

محمد‌ معیت، مسئول اجرای طرح‌ پیشگیری از تنبلی‌ چشم در مشگین شهر نیز تصریح کرد: آمبیلوپی نوعی اختلال بینایی است که ممکن است در یک و یا هر دو چشم دیده شود که در صورت تجویز عینک نیز دید بهتر نمی‌شود و بهترین زمان تشخیص و درمان این بیماری از بدو تولد تا 8 سالگی است.

وی تصریح کرد: در اکثر مواقع آمبیلوپی هیچ علامتی ندارد و ساختمان چشم کودک کاملا سالم به نظر می‌رسد و از این رو خانواده‌ها به جهت عدم آگاهی از طرح‌ پیشگیری از تنبلی‌ چشم استقبال چندانی نمی‌کنند که در صورت عدم تشخیص به موقع تنبلی‌ چشم، منجر به نابینایی‌ فرد می‌شود.

کارشناس و مسئول طرح‌ پیشگیری از تنبلی‌ چشم در مشگین‌شهر گفت: اجرای این طرح گامی مهم در راستای پیشگیری از نابینایی است و خانواده‌ها باید زمان طلایی تشخیص و درمان این بیماری که تا سن 8 سالگی است را از دست ندهند زیرا بعد از 8 سالگی درمان این بیماری به ندرت و به سختی امکان‌پذیر است.

معیت با اشاره به این‌که شایع‌ترین بیماری در سطح شهرستان مشگین‌شهر التهاب ملتهبه آلرژیک است، افزود: مهم‌ترین علامت این بیماری قرمزی‌ چشم، اشک‌ریزش و خارش‌ چشم است و نیز خشکی‌ چشم نیز از بیماری شایع در سالمندان محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: به جهت اهمیت بینایی و حساسیت بیماری‌های چشمی، افراد باید در اولین مرحله احساس درد یا آلرژی در ناحیه‌چشم حتما تحت‌نظر چشم پزشکی مورد معاینه و درمان قرار بگیرند.

انتهای پیام/jتسنیم

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


1 ديدگاه مطلب براي " خانواده‌های نیازمند مشگین‌شهری از خدمات حمایتی بهزیستی بهره‌مند می‌شوند " ارسال شده است.

  1. مونس گفت:

    آقای احمدیان ضمن خسته نباشید قبوا بکنید که مدیریت و عملکردتان خیلی ضیفه و فقط بخاطر بازنشسته شدن باسمت ریاست هستید و این را باید معلولان بگویند که چقدر عملکردتان خوب است یا بد و مدیر کل محترمتان هم می گفت که مدیر کلی ارثیه من است با پست مدیر کلی با زنشسته نشد و چند روز پیش مراسم معارفه اش بود ممکنه شما هم روزی برید اما خوش بحال کسی که با یاد و نام خوب در زبانها باشد و اگر برود نامش لااقل در قلبها بماند چرا با وجود افراد معلول واجد شرایط و سهمیه معلولیت چهار نفر سالم را در آنجا جذب کردند اگر نیرو لازم بود از معلولین بصورت ساعتی و قراردادی جذب می کردی جذب شده ها ی محترم هم می شد با توجه به امتیاز جانبازیشان در سایر ادارات جذب می شدندو انها هم حق دارند ولی اول داخل مسجد بعد بیرون مسجد اولویت است.

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار