تکمیل سد خورشیدآباد مشگین‌شهر نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار است

۷۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده است

مجموعه ۴۰ تنی پرورش ماهیان سردآبی در مشگین شهر افتتاح شد

۳۰ هزار پرونده با مصالحه در اردبیل مختومه شده است

تحقق ۹۰ درصدی برنامه‌های ابلاغی اداره استاندارد اردبیل

افزایش سرعت وزش باد در اردبیل/بارش برف در ارتفاعات انتظار می رود

توسعه و محرومیت‌زدایی روستاها در اولویت قرار گیرد

هنرمندان اردبیلی جوایز جشنواره تئاتر فجر را درو کردند

واریز ۱۶۵ میلیارد تومان به حساب شهرداری‌ها برای توسعه عمرانی شهر

تعرفه گاز در مشگین‌شهر باید تغییر یابد

«امیر رجبی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل معرفی شد

آغاز فعالیت کمیته‌های ستاد خدمات سفر در اردبیل

کد خبر: 13849 | تاریخ انتشار: 21:22:19 - پنج‌شنبه 7 آبان 1394 | بدون نظر | |

ظریف و جان کری در وین دیدار کردند

وزیران خارجه ایران و آمریکا با هدف تبادل آخرین اقدامات و تحولات در چارچوب اجرای برجام به ویژه در راستای هماهنگی آخرین نکات باقی مانده از مباحث سند بازطراحی راکتور اراک دیدار کردند.
ایلقارنیوز، محمد جواد ظرف عصر روز پنجشنبه در راس هیاتی برای شرکت در “نشست وین” درباره سوریه که اولین حضور ایران در نشست های بین المللی در این مورد است وارد وین پایتخت اتریش شد.
مذاکرات بین المللی درباره سوریه صبح روز جمعه در هتل “امپریال” وین برگزار می شود.
در عین حال در حاشیه “نشست وین” وزیران خارجه ایران و آمریکا از این فرصت استفاده کرده و درباره اجرای برجام و برخی موضوعات از جمله راکتور اراک و نیز برخی اقداماتی که طبق برجام تا قبل از اجرای آن باید درباره آنها شفاف سازی صورت گیرد تفاهم صورت گیرد با یکدیگر دیدار کردند.
این دیدار عصر روز پنجشنبه در هتل “پریستول” محل اقامت هیات ایرانی در وین و با حضور معاونان وزیران خارجه برگزار شد.
ایران و 1+5 در مذاکراتی که در سطح معاونان و کارشناسان دو هفته پیش برگزار شد پیش نویس سندی که در آن تعهدات 1+5 درباره بازطراحی راکتور اراک آمده است را نهایی کردند و اکنون در اختیار پایتخت هاست. به نظر می آید اختلاف اساسی و مهمی بر سر این سند میان دو طرف نیست در عین حال یکی از محورهای مذاکرات روز پنجشنبه ایران و آمریکا در وین بررسی و تبادل نظر درباره آخرین تحولات و دیدگاه ها بر سر بازطراحی راکتور اراک و امضای سند مربوطه است.
هنوز مشخص نیست این سند که به گفته برخی منابع سندی داخلی در چارچوب اجرای برجام محسوب می شود در دیدار گروهی وزیران خارجه دو طرف امضا خواهد شد یا جداگانه هر یک از کشورها در پایتخت هایشان امضا می کنند.
علاوه بر اراک، اقدامات مربوط به آژانس در چارچوب راستی آزمایی، همزمانی اقدامات، حل و فصل PMD و قطعنامه 1+5 درباره پایان دادن به مسایل گذشته و حال در آژانس که باید از سوی شش کشور به شورای حکام ارایه شود جمله موضوعات احتمالی هستند که در دیدار ظریف و کری مورد بحث قرار می گیرد.
ایران هنوز به طور رسمی اقدامات خود برای عملیاتی کردن برجام را آغاز نکرده است. این درحالی است که اقداماتی از جمله خارج کردن کالندریای راکتور اراک و انتقال سوخت با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری برای اجرای برجام به پایان مساله PMD و قرارداد تبادل سوخت میان ایران و روسیه که دریافت اورانیوم طبیعی از سوی ایران را تضمین کند منوط شده است.
انتهای پیام/ایسنا
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر

نظراتی که حاوی توهین و تضییع حق بوده یا ضعیف و دارای بار حقوقی باشد، تائید نخواهند شد


آخرین اخبار